www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy

TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
, , aktualita
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
K oblíbeným
reklama
TCL se v loňském roce rozhodlo vylepšit LCD TV o podsvícení miniLED, které by mělo řešit jeden z hlavních neduhů této technologie panelu ve srovnání s OLED – slabší kontrast a jas. Po měsících čekání se měl první model TCL X10 konečně dostat na trh. V prosinci vyšla tisková zpráva, že televizor je již dostupný v českých obchodech. Nestalo se tak ovšem a dodnes si novinku v ČR a patrně ani jinde v Evropě nekoupíte. Jak se ovšem zdá, čínský výrobce připravuje druhý start prodeje, ke kterému by mělo na vybraných evropských trzích během následujících týdnů. Můžeme tedy předpokládat, že brzy se konečně dočkají také čeští zákazníci.
 
 
Není jasné, co způsobilo více než dvouměsíční zdržení. Vzhledem k tomu, že televizor využívá novou a nevyzkoušenou technologii, to ovšem není zase nic tak překvapivého. Mohlo jít o problémy při výrobě nebo vychytávání posledních much. Původní oznámená prodejní cena 64 990 Kč (za 65palcovou variantu, o dostupnosti 75 palcové verze zatím nevíme) patrně zůstává aktuální i nadále. A v čem se vlastně televizor odlišuje od předchozích modelů TCL? X10 používá plošné podsvícení s 15 360 miniaturními světelnými diodami (LED). Nelze sice ovládat každou z diod samostatně, ale jsou rozděleny do 768 stmívatelných zón. To znamená lepší kontrast a úroveň černé, než jsme zvyklí z běžných LCD TV.
 
Aby to ovšem nebylo tak jednoduché, TCL využívá také technologii tzv. kvantových teček, obchodně označovanou jako QLED. Obrazovka je navíc tenká (v nejužším bodě jen 7,3 mm), stejně tak rámečky okolo ní. Podporováno je rozlišení 4K a prakticky všechny využívané formáty vysokého dynamického rozsahu včetně HDR10, HDR10+, HLG a Dolby Vision. K dalším výhodám tohoto modelu patří nízká spotřeba energie (128 kWh ročně), HbbTV 2.0, Bluetooth, Wi-Fi, Chromecast, operační systém Android TV 9.0 nebo certifikace „DVB-T2 ověřeno“ od Českých Radiokomunikací. Po zvukové stránce se televizor chlubí integrovaným soundbarem Onkyo 2.2 se zesilovačem o výkonu 80 W.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů
Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020 Známe české ceny nejlevnějších Panasonic TV pro rok 2020
Na český trh se pomalu chystají letošní televizory od Panasonicu. Jako první se v nabídce jednoho tuzemského prodejce objevily modely z cenově dostupné řady HX800E, a to rovnou ve třech úhlopříčkách. Kdy se na trh dostanou i další novinky?
29.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik