Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL uvedlo nové 4K televize C63 (QLED) a C73 s Google TV

25.2.2022, Milan Šurkala, aktualita
Společnost TCL představila dvě nové řady chytrých televizí. Máme zde novou řadu C63, která přináší displej typu QLED, dále je tu P63. Obě dvě mají operační systém Google TV a přichází s rozlišením 4K.
V nabídce chytrých televizí společnosti TCL se objevují nové modely C63 a P73. V případě TCL C63 jde o modely s panelem QLED, tedy technologií kvantových teček (quantum dot). Samozřejmostí je rozlišení 4K a podpora několika formátů HDR (např. HDR10+ a Dolby Vision). Operačním systémem je zde Google TV, tedy zde najdete i podporu digitálního asistenta Google Assistant (je zde ale i Amazon Alexa) nebo aplikaci Google Duo pro video hovory. Umělá inteligence v podobě AiPQ pak zajišťuje optimalizaci obrazu pro větší líbivost. O zvuk se pak starají reproduktory Onkyo s podporou Dolby Atmos.
 
TCL C63
 
Na své si přijdou i hráči. Televize má porty HDMI 2.1, nechybí ani ALLM. Motion Clarity pak vytváří plynulejší obraz při frekvenci 50 a 60 Hz. Mezi vestavěnými aplikacemi pro streamovací služby najdeme Netflix, Amazon Prime i Disney+. Dostupné budou v úhlopříčkách 43", 50", 55", 65" a 75".
 
TCL C73
 
Další novou řadou je TCL P73. Opět je tu Google TV a rozlišení 4K. Těšit se můžete na zvuk Dolby Atmos a spoustu technologií HDR (HDR10, HDR10+, HLG, Dolby Vision). Také zde je technologie Motion Clarity a Game Master pro hráče. Ti mají k dispozici funkci ALLM a odezvy pod 15 ms, díky čemuž jsou také oficiálními televizemi herní série Call of Duty. Televize budou v prodeji ve variantách s 50", 55", 65", 75" nebo 85" úhlopříčkou.
 
TCL C73
 
Zdroj: flatspanelhd.com, TZ TCL


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.