www.tvfreak.cz
>
>

TCL uvádí levné soundbary TS6100, TS6110 a TS8111

TCL uvádí levné soundbary TS6100, TS6110 a TS8111
, , aktualita
Do obchodů se dostává trojice soundbarů TCL, které umožňují za cenu od 2 500 Kč do 6 000 Kč vylepšit zvuk z televizoru. Jeden z modelů je doplněn bezdrátovým subwooferem, jiný zase podporuje Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Čínský výrobce TCL rozšiřuje svou nabídku cenově dostupných soundbarů o tři novinky. Pro jejich pořízení nemusíte sáhnout příliš hluboko do kapsy, ale přesto nabídnou znatelný upgrade v kvalitě zvuku proti televizním reproduktorům. Na rozdíl od modelu TCL Ray Danz používají tyto soundbary běžný design.
 
 
Základní model TCL TS6100 přináší 2.0kanálový zvuk, podporu formátů Dolby Audio a maximální výkon 120 W, o který se starají dva širokopásmové měniče. Pomocí jediného portu HDMI (s podporou ARC) lze soundbar připojit k televizi. Díky kompatibilitě s HDMI CEC se soundbar aktivuje po zapnutí televizoru, stejně tak lze stejným dálkovým ovladačem měnit hlasitost. Pokud dáváte přednost bezdrátovému přenosu hudby třeba ze smartphonu, oceníte Bluetooth 4.2. Nabízí se také možnost přehrávání skladeb z externího úložiště USB. Soundbar je vybaven diskrétním LED displejem a nabízí se možnost instalace na stěnu.
 
 
TCL TS6110 vychází z výše uvedeného modelu TS6100, ale zdvojnásobuje výstupní výkon na 240 W. Kromě samotné zvukové lišty totiž obdržíte také externí bezdrátový subwoofer, který zvýrazní především basovou složku zvuku. Konektivita i další funkce přitom zůstávají stejné. TCL TS6100 se bude na českém trhu prodávat za 2 490 Kč, zatímco za TCL TS6110 zaplatíte 3 990 Kč. V tuto chvíli ještě soundbary nejsou skladem u tuzemských obchodníkům (jedinou výjimkou je Alza.cz, která již prodává TS6110).
 
 
Nejvyšší model TCL TS8111 představuje kompaktní řešení s 2.1kanálovým zvukem a maximálním výkonem 240 W. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází čtyři reproduktory a dva zabudované subwoofery, které zajistí silnější basy bez nutnosti externího subwooferu. Technologie Dolby Atmos by se měla postarat o pohlcující prostorový zvuk. I v tomto případě lze pro připojení využít HDMI, optický nebo AUX vstup, USB port nebo Bluetooth 4.2. Opět nechybí diskrétní LED displej, ale možnost instalace na stěnu u tohoto modelu není dostupná. TCL TS8111 se již prodává na českém trhu za doporučenou cenu 5 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek Potvrzeno: webOS od LG zamíří na televize více než 20 značek
LG poskytne konkurenci svůj operačním systém pro televizory. Zájem mají dvě desítky partnerů z celého světa. Výrobci ovšem budou mít patrně přístup jen ke starší verzi webOS, zatímco nejnovější si LG nechá pro sebe.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat Netflix začne sám stahovat doporučený obsah. Stačí si funkci aktivovat
Aplikace Netflix pro Android se naučila automaticky stahovat filmy a seriály podle doporučení. Předplatitelé také mohou mít neustále k dispozici nějaký obsah ke zhlédnutí na cestách, aniž by potřebovali připojení k internetu.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón Samsung QN95A s miniLED používá 792 stmívatelných zón
Samsung u svých letošních televizorů výrazně zvýšil počet samostatných stmívatelných zón. Jedna z testovaných Neo QLED TV, která používá podsvícení miniLED, by měla disponovat minimálně 792 zónami.
23.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam Do Apple TV+ zamíří nové filmy a seriály. Podívejte se na seznam
Apple v následujících měsících uvede do své služby TV+ další filmy a seriály z vlastní produkce. Budou mezi nimi i druhé řady úspěšných titulů, jako jsou Ted Lasso nebo The Morning Show.
22.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se Čínský Skyworth vydával srolovatelnou LG OLED TV za svou. Omluvil se
Během své prezentace na CES 2021 se společnost Skyworth pochlubila sorolovatelnou OLED TV jako svou inovací. Ve skutečnosti se ovšem jednalo o televizor LG. Skyworth své zákazníky ujistil, že „respektuje všechna práva duševního vlastnictví.“
20.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik