www.tvfreak.cz
>
>

TCL uvádí levné soundbary TS6100, TS6110 a TS8111

TCL uvádí levné soundbary TS6100, TS6110 a TS8111
, , aktualita
Do obchodů se dostává trojice soundbarů TCL, které umožňují za cenu od 2 500 Kč do 6 000 Kč vylepšit zvuk z televizoru. Jeden z modelů je doplněn bezdrátovým subwooferem, jiný zase podporuje Dolby Atmos.
K oblíbeným
reklama
Čínský výrobce TCL rozšiřuje svou nabídku cenově dostupných soundbarů o tři novinky. Pro jejich pořízení nemusíte sáhnout příliš hluboko do kapsy, ale přesto nabídnou znatelný upgrade v kvalitě zvuku proti televizním reproduktorům. Na rozdíl od modelu TCL Ray Danz používají tyto soundbary běžný design.
 
 
Základní model TCL TS6100 přináší 2.0kanálový zvuk, podporu formátů Dolby Audio a maximální výkon 120 W, o který se starají dva širokopásmové měniče. Pomocí jediného portu HDMI (s podporou ARC) lze soundbar připojit k televizi. Díky kompatibilitě s HDMI CEC se soundbar aktivuje po zapnutí televizoru, stejně tak lze stejným dálkovým ovladačem měnit hlasitost. Pokud dáváte přednost bezdrátovému přenosu hudby třeba ze smartphonu, oceníte Bluetooth 4.2. Nabízí se také možnost přehrávání skladeb z externího úložiště USB. Soundbar je vybaven diskrétním LED displejem a nabízí se možnost instalace na stěnu.
 
 
TCL TS6110 vychází z výše uvedeného modelu TS6100, ale zdvojnásobuje výstupní výkon na 240 W. Kromě samotné zvukové lišty totiž obdržíte také externí bezdrátový subwoofer, který zvýrazní především basovou složku zvuku. Konektivita i další funkce přitom zůstávají stejné. TCL TS6100 se bude na českém trhu prodávat za 2 490 Kč, zatímco za TCL TS6110 zaplatíte 3 990 Kč. V tuto chvíli ještě soundbary nejsou skladem u tuzemských obchodníkům (jedinou výjimkou je Alza.cz, která již prodává TS6110).
 
 
Nejvyšší model TCL TS8111 představuje kompaktní řešení s 2.1kanálovým zvukem a maximálním výkonem 240 W. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází čtyři reproduktory a dva zabudované subwoofery, které zajistí silnější basy bez nutnosti externího subwooferu. Technologie Dolby Atmos by se měla postarat o pohlcující prostorový zvuk. I v tomto případě lze pro připojení využít HDMI, optický nebo AUX vstup, USB port nebo Bluetooth 4.2. Opět nechybí diskrétní LED displej, ale možnost instalace na stěnu u tohoto modelu není dostupná. TCL TS8111 se již prodává na českém trhu za doporučenou cenu 5 990 Kč.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců Sharp prodává největší 8K displej na světě. Měří 120 palců
Zdají se vám současné 8K TV příliš malé? Sharp začal prodávat největší obrazovku světa s rozlišením 8K. Není určena do obýváků, ale pro profesionální použití. Z toho důvodu neobsahuje televizní tuner.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě LG Eclair: nejmenší soundbar s Dolby Atmos na světě
LG letos začne prodávat mimořádně kompaktní soundbar, který ovšem poskytne plnohodnotné řešení k ozvučení obýváku. A dokonce podporuje také formát prostorového zvuku Dolby Atmos, který byl dosud vyhrazen jen pro větší soundbary.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV Xiaomi posílá do Evropy dostupné televize Mi TV P1 s HDMI 2.1 a Android TV
Xiaomi představilo nové televizory řady Mi TV P1, které jsou určeny pro evropské trhy. Zahrnuje kvarteto LCD TV, které s výjimkou nejmenšího modelu spoléhají na rozlišení 4K. Ve výbavě mají operační systém Android TV.
10.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K BenQ TK700STi: herní projektor slibuje nejnižší latencí ve 4K
BenQ přináší nový projektor zaměřený hlavně na hráče. Slibuje totiž vstupní odezvu 16 ms při rozlišení 4K, která by měla být nejnižší na trhu. Výhodou je také 100" obraz při velmi krátké projekční vzdálenosti nebo systém Android TV.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce Čínské televize Skyworth špehovaly uživatele, přiznal výrobce
Jeden z největších výrobců televizorů na světě připustil, že se v jeho televizích s Androidem nacházela aplikace třetí strany, která shromažďovala příliš mnoho informací o uživatelích. Problém se údajně týkal pouze zařízení na čínském trhu.
9.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik