Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TCL uvádí levné soundbary TS6100, TS6110 a TS8111

7.12.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Do obchodů se dostává trojice soundbarů TCL, které umožňují za cenu od 2 500 Kč do 6 000 Kč vylepšit zvuk z televizoru. Jeden z modelů je doplněn bezdrátovým subwooferem, jiný zase podporuje Dolby Atmos.
Čínský výrobce TCL rozšiřuje svou nabídku cenově dostupných soundbarů o tři novinky. Pro jejich pořízení nemusíte sáhnout příliš hluboko do kapsy, ale přesto nabídnou znatelný upgrade v kvalitě zvuku proti televizním reproduktorům. Na rozdíl od modelu TCL Ray Danz používají tyto soundbary běžný design.
 
 
Základní model TCL TS6100 přináší 2.0kanálový zvuk, podporu formátů Dolby Audio a maximální výkon 120 W, o který se starají dva širokopásmové měniče. Pomocí jediného portu HDMI (s podporou ARC) lze soundbar připojit k televizi. Díky kompatibilitě s HDMI CEC se soundbar aktivuje po zapnutí televizoru, stejně tak lze stejným dálkovým ovladačem měnit hlasitost. Pokud dáváte přednost bezdrátovému přenosu hudby třeba ze smartphonu, oceníte Bluetooth 4.2. Nabízí se také možnost přehrávání skladeb z externího úložiště USB. Soundbar je vybaven diskrétním LED displejem a nabízí se možnost instalace na stěnu.
 
 
TCL TS6110 vychází z výše uvedeného modelu TS6100, ale zdvojnásobuje výstupní výkon na 240 W. Kromě samotné zvukové lišty totiž obdržíte také externí bezdrátový subwoofer, který zvýrazní především basovou složku zvuku. Konektivita i další funkce přitom zůstávají stejné. TCL TS6100 se bude na českém trhu prodávat za 2 490 Kč, zatímco za TCL TS6110 zaplatíte 3 990 Kč. V tuto chvíli ještě soundbary nejsou skladem u tuzemských obchodníkům (jedinou výjimkou je Alza.cz, která již prodává TS6110).
 
 
Nejvyšší model TCL TS8111 představuje kompaktní řešení s 2.1kanálovým zvukem a maximálním výkonem 240 W. Uvnitř tenkého soundbaru se nachází čtyři reproduktory a dva zabudované subwoofery, které zajistí silnější basy bez nutnosti externího subwooferu. Technologie Dolby Atmos by se měla postarat o pohlcující prostorový zvuk. I v tomto případě lze pro připojení využít HDMI, optický nebo AUX vstup, USB port nebo Bluetooth 4.2. Opět nechybí diskrétní LED displej, ale možnost instalace na stěnu u tohoto modelu není dostupná. TCL TS8111 se již prodává na českém trhu za doporučenou cenu 5 990 Kč.