www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020

TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
, , aktualita
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace chytrých televizorů na novou verzi operačního systému rozhodně nejsou samozřejmostí. LG vydá každý rok novou verzi webOS, ale neupgraduje stávající modely. Podobná je situace také u Samsungu a dalších značek. Více štěstí mají někteří majitelé televizí s Android TV. Google v tomto ohledu nechává výrobcům zařízení volnou ruku, takže záleží na nich, zda na své televizory přinesou novější verzi Androidu. Řada z nich aktualizuje poměrně pomalu nebo vůbec, protože celý proces je poměrně náročný a může v případě chyby způsobit více komplikací než užitku. Navíc Google se snaží učinit Android TV co nejvíce modulární, proto může velkou část změn v uživatelském rozhraní provést na pozadí, i bez upgradu celého systému.
 
 
Ukázka uživatelského rozhraní Android TV 11
 
TCL ovšem nechce své zákazníky připravit o Android 11, proto přislíbil aktualizaci pro stávající televizory. V průběhu letošního roku se aktualizace dočkají evropské modely z let 2019 a 2020. Nejpravděpodobněji se update objeví ve třetím čtvrtletí 2021, i když konkrétní plány zatím čínský výrobce nezveřejnil. Nelze tedy s jistotou říci, zda se při upgradu počítá se všemi modely – včetně nejlevnějších Android TV, které se prodávají za cenu pod 5 000 Kč. Na druhou stranu by zákazníci nepřišli o nic revolučního, neboť verze 11 je plná spíše drobnějších změn.
 
Mezi změny v televizní edici Androidu 11 patří podpora automatického režimu nízké latence (ALLM) v aplikacích, tzv. okamžitých aplikací (bez nutnosti instalace), nového typu reklam nebo virtuální klávesnice Gboard s hlasovým zadáváním textu a prediktivním psaním. Některé z těchto novinek se ovšem dostaly i do starších verzí Androidu TV. Otazník zatím zůstává viset nad uživatelským rozhraním Google TV. Společnost TCL sice potvrdila, že její letošní televize budou využívat Google TV, ale stále nerozhodla, zda se dostane i na zmiňované modely z let 2019 a 2020. Google TV obsahuje především nové možnosti doporučení napříč platformami pro streamování videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik