www.tvfreak.cz
>
>
>

TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020

TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
, , aktualita
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
K oblíbeným
reklama
Aktualizace chytrých televizorů na novou verzi operačního systému rozhodně nejsou samozřejmostí. LG vydá každý rok novou verzi webOS, ale neupgraduje stávající modely. Podobná je situace také u Samsungu a dalších značek. Více štěstí mají někteří majitelé televizí s Android TV. Google v tomto ohledu nechává výrobcům zařízení volnou ruku, takže záleží na nich, zda na své televizory přinesou novější verzi Androidu. Řada z nich aktualizuje poměrně pomalu nebo vůbec, protože celý proces je poměrně náročný a může v případě chyby způsobit více komplikací než užitku. Navíc Google se snaží učinit Android TV co nejvíce modulární, proto může velkou část změn v uživatelském rozhraní provést na pozadí, i bez upgradu celého systému.
 
 
Ukázka uživatelského rozhraní Android TV 11
 
TCL ovšem nechce své zákazníky připravit o Android 11, proto přislíbil aktualizaci pro stávající televizory. V průběhu letošního roku se aktualizace dočkají evropské modely z let 2019 a 2020. Nejpravděpodobněji se update objeví ve třetím čtvrtletí 2021, i když konkrétní plány zatím čínský výrobce nezveřejnil. Nelze tedy s jistotou říci, zda se při upgradu počítá se všemi modely – včetně nejlevnějších Android TV, které se prodávají za cenu pod 5 000 Kč. Na druhou stranu by zákazníci nepřišli o nic revolučního, neboť verze 11 je plná spíše drobnějších změn.
 
Mezi změny v televizní edici Androidu 11 patří podpora automatického režimu nízké latence (ALLM) v aplikacích, tzv. okamžitých aplikací (bez nutnosti instalace), nového typu reklam nebo virtuální klávesnice Gboard s hlasovým zadáváním textu a prediktivním psaním. Některé z těchto novinek se ovšem dostaly i do starších verzí Androidu TV. Otazník zatím zůstává viset nad uživatelským rozhraním Google TV. Společnost TCL sice potvrdila, že její letošní televize budou využívat Google TV, ale stále nerozhodla, zda se dostane i na zmiňované modely z let 2019 a 2020. Google TV obsahuje především nové možnosti doporučení napříč platformami pro streamování videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik