www.tvfreak.cz
>
>

TCL popírá, že by pomocí jeho televizí Čína šmírovala Američany

TCL popírá, že by pomocí jeho televizí Čína šmírovala Američany
, , aktualita
Americké ministerstvo vyšetřuje čínského výrobce TCL kvůli jeho televizorům, které měly mít předinstalovaná zadní vrátka sledující uživatele. Prozatím nebyl zveřejněn žádný důkaz, který by toto obvinění potvrzoval.
K oblíbeným
reklama
TCL patří k největším výrobcům televizorů na světě a stejně jako ostatní aktuálně těží ze zájmu zákazníků o nové modely. V důsledku pandemie koronaviru zaznamenal výrobce ve třetím čtvrtletí 2020 meziroční nárůst prodeje o bezmála 50 %. Čísla za všechny již ukončené kvartály letošního roku potom mluví o více než 14% nárůstu ve srovnání s loňským rokem. Na jednu stranu stojí za úspěchem televizory s docela zajímavým poměrem ceny a výbavy, ale na druhou stranu se společnost snaží také přinášet vlastní inovace. Kromě silné pozice na domácím trhu zažívají televizory TCL úspěchy také v USA. Není ovšem jisté, jak dlouho, neboť výrobce teď čelí závažnému obvinění.
 
 
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických by totiž TCL mělo vyšetřovat jako možnou bezpečnostní hrozbu. Americké ministerstvo se domnívají, že software televizorů tohoto výrobce pro tamní trh mohou obsahovat backdoor neboli zadní vrátka, pomocí kterých by měla nějakým způsobem sledovat uživatele nebo snad dokonce poskytovat přístup čínským orgánům. V tuto chvíli nejsou známy žádné podrobnosti a ani americká administrativa nevydala žádné oficiální prohlášení. Dokonce i samotné TCL tvrdí, že o vyšetřování ví pouze z médií.
 
Čínský výrobce zároveň okamžitě popřel, že by ve svých televizorech používal jakákoliv zadní vrátka. Předinstalován je prý pouze operační systém dodaný společnostmi Google nebo Roku. Produkty by zároveň měly splňovat veškerá pravidla v odvětví, místní zákony i bezpečnostní standardy. Dostat se do křížku s americkou vládou by se TCL nemuselo vyplatit. Stačí se podívat na Huawei, který zařazením na blacklist ministerstva obrany přišel o přístup k technologiím a komponentům amerických firem. Pro TCL by to mohlo znamenat omezení přístupu k platformám Android TV a Roku TV.
 
V první polovině roku 2020 prodalo TCL zákazníkům v USA poprvé více televizorů než doma v Číně. I v případě, že by vyšetřování amerického ministerstva nepotvrdilo pochybení, mohlo by toto obvinění znamenat ztrátu důvěry zákazníků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik