www.tvfreak.cz
>
>

TCL popírá, že by pomocí jeho televizí Čína šmírovala Američany

TCL popírá, že by pomocí jeho televizí Čína šmírovala Američany
, , aktualita
Americké ministerstvo vyšetřuje čínského výrobce TCL kvůli jeho televizorům, které měly mít předinstalovaná zadní vrátka sledující uživatele. Prozatím nebyl zveřejněn žádný důkaz, který by toto obvinění potvrzoval.
K oblíbeným
reklama
TCL patří k největším výrobcům televizorů na světě a stejně jako ostatní aktuálně těží ze zájmu zákazníků o nové modely. V důsledku pandemie koronaviru zaznamenal výrobce ve třetím čtvrtletí 2020 meziroční nárůst prodeje o bezmála 50 %. Čísla za všechny již ukončené kvartály letošního roku potom mluví o více než 14% nárůstu ve srovnání s loňským rokem. Na jednu stranu stojí za úspěchem televizory s docela zajímavým poměrem ceny a výbavy, ale na druhou stranu se společnost snaží také přinášet vlastní inovace. Kromě silné pozice na domácím trhu zažívají televizory TCL úspěchy také v USA. Není ovšem jisté, jak dlouho, neboť výrobce teď čelí závažnému obvinění.
 
 
Ministerstvo vnitřní bezpečnosti Spojených států amerických by totiž TCL mělo vyšetřovat jako možnou bezpečnostní hrozbu. Americké ministerstvo se domnívají, že software televizorů tohoto výrobce pro tamní trh mohou obsahovat backdoor neboli zadní vrátka, pomocí kterých by měla nějakým způsobem sledovat uživatele nebo snad dokonce poskytovat přístup čínským orgánům. V tuto chvíli nejsou známy žádné podrobnosti a ani americká administrativa nevydala žádné oficiální prohlášení. Dokonce i samotné TCL tvrdí, že o vyšetřování ví pouze z médií.
 
Čínský výrobce zároveň okamžitě popřel, že by ve svých televizorech používal jakákoliv zadní vrátka. Předinstalován je prý pouze operační systém dodaný společnostmi Google nebo Roku. Produkty by zároveň měly splňovat veškerá pravidla v odvětví, místní zákony i bezpečnostní standardy. Dostat se do křížku s americkou vládou by se TCL nemuselo vyplatit. Stačí se podívat na Huawei, který zařazením na blacklist ministerstva obrany přišel o přístup k technologiím a komponentům amerických firem. Pro TCL by to mohlo znamenat omezení přístupu k platformám Android TV a Roku TV.
 
V první polovině roku 2020 prodalo TCL zákazníkům v USA poprvé více televizorů než doma v Číně. I v případě, že by vyšetřování amerického ministerstva nepotvrdilo pochybení, mohlo by toto obvinění znamenat ztrátu důvěry zákazníků.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala