www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED
, , aktualita
LG zveřejnilo další detaily o svých LCD TV pro rok 2018. Vybaveny jsou vylepšeným podsvícením FALD pro dosažení temnější černé a mohou ovládnout celou chytrou domácnost díky platformě ThinQ.
reklama
Etapové představování letošního line-upu televizorů od LG pokračuje. Tentokrát se s námi jihokorejský výrobce podělil o dalších detailech týkajících se nejnovějších Super UHD TV. V nabídce budou vlajkové modely SK9500 a SK9000 v úhlopříčkách 55" či 65" a SK8000 s velikostmi 55", 65" nebo 75". My se zaměříme především na vyšší řady, které přinášejí nejvíce inovací. Technologie FALD (Full Array Local Dimming) využívá podsvícení za panelem, nikoliv na jeho okrajích, takže je možné ovládat podsvícení jednotlivých zón diod pro zajištění temnější černé a vyššího kontrastu. To je navíc kombinováno s technologií Nano Cell (v překladu nano buňky), což je jakýsi filtr přebytečných vlnových délek pro zvýšení přesnosti barev. Kvalita panelu by se tak měla přiblížit OLED TV, ale o vyrovnání nemůže být řeč.
 
 
LG SK9500
 
SK8000 na rozdíl od SK9000 a SK9500 využívá podsvícení na bocích LCD panelu, ale vylepšení Nano Cell nalezneme také u této nižší řady. K další výbavě prémiových Super UHD TV patří procesor pro zpracování videa Alpha 7, který si poradí s HFR (High Frame Rate) obsahem o frekvenci až 120 snímků za sekundu. Oproti procesoru Alpha 9, který se objeví v letošní LG OLED TV, však nezvládne najednou zpracovat obraz ve 4K HDR HFR, takže je možné sledovat buď pouze HFR videa, nebo 4K HDR videa. Když už jsme zmínili vysoký dynamický rozsah, měli bychom dodat, že televizory podporují hned čtyři formáty: HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor.
 
 
LG SK9500
 
Nové Super UHD TV si poradí také s dekódováním prostorového zvuku Dolby Atmos, je však nutné si pořídit kompatibilní externí audio sestavu, neboť integrované reproduktory na tuto technologii nejsou připraveny. Televizory nabídnou předinstalovaný operační systém webOS s podporou platformy LG ThinQ, která je založena na umělé inteligenci a integruje hlasového asistenta Google Assistant. Její výhodou je možnost ovládání zařízení pomocí přirozených hlasových povelů a propojení s dalšími produkty chytré domácnosti včetně osvětlení nebo klimatizace přes Bluetooth či Wi-Fi.
 
Detaily o dostupnosti LG Super UHD TV pro rok 2018 zatím nebyly oznámeny, ale více bychom se mohli dozvědět za pár dnů na veletrhu CES 2018 v Las Vegas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik