www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED
, , aktualita
LG zveřejnilo další detaily o svých LCD TV pro rok 2018. Vybaveny jsou vylepšeným podsvícením FALD pro dosažení temnější černé a mohou ovládnout celou chytrou domácnost díky platformě ThinQ.
reklama
Etapové představování letošního line-upu televizorů od LG pokračuje. Tentokrát se s námi jihokorejský výrobce podělil o dalších detailech týkajících se nejnovějších Super UHD TV. V nabídce budou vlajkové modely SK9500 a SK9000 v úhlopříčkách 55" či 65" a SK8000 s velikostmi 55", 65" nebo 75". My se zaměříme především na vyšší řady, které přinášejí nejvíce inovací. Technologie FALD (Full Array Local Dimming) využívá podsvícení za panelem, nikoliv na jeho okrajích, takže je možné ovládat podsvícení jednotlivých zón diod pro zajištění temnější černé a vyššího kontrastu. To je navíc kombinováno s technologií Nano Cell (v překladu nano buňky), což je jakýsi filtr přebytečných vlnových délek pro zvýšení přesnosti barev. Kvalita panelu by se tak měla přiblížit OLED TV, ale o vyrovnání nemůže být řeč.
 
 
LG SK9500
 
SK8000 na rozdíl od SK9000 a SK9500 využívá podsvícení na bocích LCD panelu, ale vylepšení Nano Cell nalezneme také u této nižší řady. K další výbavě prémiových Super UHD TV patří procesor pro zpracování videa Alpha 7, který si poradí s HFR (High Frame Rate) obsahem o frekvenci až 120 snímků za sekundu. Oproti procesoru Alpha 9, který se objeví v letošní LG OLED TV, však nezvládne najednou zpracovat obraz ve 4K HDR HFR, takže je možné sledovat buď pouze HFR videa, nebo 4K HDR videa. Když už jsme zmínili vysoký dynamický rozsah, měli bychom dodat, že televizory podporují hned čtyři formáty: HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor.
 
 
LG SK9500
 
Nové Super UHD TV si poradí také s dekódováním prostorového zvuku Dolby Atmos, je však nutné si pořídit kompatibilní externí audio sestavu, neboť integrované reproduktory na tuto technologii nejsou připraveny. Televizory nabídnou předinstalovaný operační systém webOS s podporou platformy LG ThinQ, která je založena na umělé inteligenci a integruje hlasového asistenta Google Assistant. Její výhodou je možnost ovládání zařízení pomocí přirozených hlasových povelů a propojení s dalšími produkty chytré domácnosti včetně osvětlení nebo klimatizace přes Bluetooth či Wi-Fi.
 
Detaily o dostupnosti LG Super UHD TV pro rok 2018 zatím nebyly oznámeny, ale více bychom se mohli dozvědět za pár dnů na veletrhu CES 2018 v Las Vegas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo 3D už netáhne ani v kinech, na televizorech dokonce vymřelo
Mezi diváky dlouhodobě klesá zájem o filmy ve 3D, jak ukazují data z USA a Kanady. Do kina chodí na tento formát stále méně lidí a klesá také počet nabízených filmů. 3D televizory potom dokonce téměř vymizely z trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design Televize Philips 5863 se soundbarem získala ocenění za design
Společnost TP Vision se může pochlubit jedním z letošních ocenění Red Dot za design. Získal jej univerzální model Philips 5863, který zajímavě spojuje menší televizor a bezdrátový reproduktor.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem Diváci České televize nepřijdou o Sport ani Déčko s Artem
Česká televize mění názor a vrátí divákům dvojkanál ČT :D + Art, stejně tak nedojde k plánovému vypnutí ČT Sport. Na druhou stranu to bude znamenat o něco horší obraz i omezení doplňkových služeb pro všechny kanály z multiplexu 1.
21.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát LG chce navýšit výrobu OLED panelů skoro šestkrát
V roce 2021 chce LG Display údajně vyrobit přes 10 milionů televizních OLED obrazovek. Pro dosažení tohoto cíle plánuje společnost obrovské investice do svých výrobních kapacit. OLED TV začínají dominovat segmentu prémiových modelů.
18.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem Sony se pochlubilo obřím 8K microLED displejem
Sony představilo obří displej Cinema LED, kterým společnost označuje technologii microLED. Vyznačuje se obrovskou úhlopříčkou 440” a rozlišením 8K, složen je přitom z menších modulů. Setkat se s ním bude moct v kinosálech, ale i jinde.
16.4.2018, aktualita, Jáchym Šlik