www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED
, , aktualita
LG zveřejnilo další detaily o svých LCD TV pro rok 2018. Vybaveny jsou vylepšeným podsvícením FALD pro dosažení temnější černé a mohou ovládnout celou chytrou domácnost díky platformě ThinQ.
reklama
Etapové představování letošního line-upu televizorů od LG pokračuje. Tentokrát se s námi jihokorejský výrobce podělil o dalších detailech týkajících se nejnovějších Super UHD TV. V nabídce budou vlajkové modely SK9500 a SK9000 v úhlopříčkách 55" či 65" a SK8000 s velikostmi 55", 65" nebo 75". My se zaměříme především na vyšší řady, které přinášejí nejvíce inovací. Technologie FALD (Full Array Local Dimming) využívá podsvícení za panelem, nikoliv na jeho okrajích, takže je možné ovládat podsvícení jednotlivých zón diod pro zajištění temnější černé a vyššího kontrastu. To je navíc kombinováno s technologií Nano Cell (v překladu nano buňky), což je jakýsi filtr přebytečných vlnových délek pro zvýšení přesnosti barev. Kvalita panelu by se tak měla přiblížit OLED TV, ale o vyrovnání nemůže být řeč.
 
 
LG SK9500
 
SK8000 na rozdíl od SK9000 a SK9500 využívá podsvícení na bocích LCD panelu, ale vylepšení Nano Cell nalezneme také u této nižší řady. K další výbavě prémiových Super UHD TV patří procesor pro zpracování videa Alpha 7, který si poradí s HFR (High Frame Rate) obsahem o frekvenci až 120 snímků za sekundu. Oproti procesoru Alpha 9, který se objeví v letošní LG OLED TV, však nezvládne najednou zpracovat obraz ve 4K HDR HFR, takže je možné sledovat buď pouze HFR videa, nebo 4K HDR videa. Když už jsme zmínili vysoký dynamický rozsah, měli bychom dodat, že televizory podporují hned čtyři formáty: HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor.
 
 
LG SK9500
 
Nové Super UHD TV si poradí také s dekódováním prostorového zvuku Dolby Atmos, je však nutné si pořídit kompatibilní externí audio sestavu, neboť integrované reproduktory na tuto technologii nejsou připraveny. Televizory nabídnou předinstalovaný operační systém webOS s podporou platformy LG ThinQ, která je založena na umělé inteligenci a integruje hlasového asistenta Google Assistant. Její výhodou je možnost ovládání zařízení pomocí přirozených hlasových povelů a propojení s dalšími produkty chytré domácnosti včetně osvětlení nebo klimatizace přes Bluetooth či Wi-Fi.
 
Detaily o dostupnosti LG Super UHD TV pro rok 2018 zatím nebyly oznámeny, ale více bychom se mohli dozvědět za pár dnů na veletrhu CES 2018 v Las Vegas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0 Nvidia Shield TV dostala velkou aktualizaci Shield Experience 7.0
Nvidia aktualizovala Shield TV na Android Oreo a rovnou přidává svůj balíček novinek Shield Experience 7.0, který přináší hlavně přepracované uživatelské rozhraní s novou domovskou obrazovkou.
28.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
FreeSync míří na první televizory Samsung FreeSync míří na první televizory Samsung
Nedávno avizovaná podpora technologie AMD FreeSync u letošních televizorů se nyní stává skutečností. Aktualizace byla vydána pro první modely a přináší s sebou také variabilní obnovovací frekvenci.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik
LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej LG ukázalo 77" flexibilní průsvitný OLED displej
Společnost LG Display se pochlubila další zajímavou inovací. V Los Angeles ukázala velký OLED displej, který lze nejen ohýbat, ale také je průsvitný. Před uvedením na trh se ovšem výrobce poprat s jedním problémem.
27.5.2018, aktualita, Jáchym Šlik