www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED

Letošní LG Super UHD TV nabídnou černou skoro jako OLED
, , aktualita
LG zveřejnilo další detaily o svých LCD TV pro rok 2018. Vybaveny jsou vylepšeným podsvícením FALD pro dosažení temnější černé a mohou ovládnout celou chytrou domácnost díky platformě ThinQ.reklama
Etapové představování letošního line-upu televizorů od LG pokračuje. Tentokrát se s námi jihokorejský výrobce podělil o dalších detailech týkajících se nejnovějších Super UHD TV. V nabídce budou vlajkové modely SK9500 a SK9000 v úhlopříčkách 55" či 65" a SK8000 s velikostmi 55", 65" nebo 75". My se zaměříme především na vyšší řady, které přinášejí nejvíce inovací. Technologie FALD (Full Array Local Dimming) využívá podsvícení za panelem, nikoliv na jeho okrajích, takže je možné ovládat podsvícení jednotlivých zón diod pro zajištění temnější černé a vyššího kontrastu. To je navíc kombinováno s technologií Nano Cell (v překladu nano buňky), což je jakýsi filtr přebytečných vlnových délek pro zvýšení přesnosti barev. Kvalita panelu by se tak měla přiblížit OLED TV, ale o vyrovnání nemůže být řeč.
 
 
LG SK9500
 
SK8000 na rozdíl od SK9000 a SK9500 využívá podsvícení na bocích LCD panelu, ale vylepšení Nano Cell nalezneme také u této nižší řady. K další výbavě prémiových Super UHD TV patří procesor pro zpracování videa Alpha 7, který si poradí s HFR (High Frame Rate) obsahem o frekvenci až 120 snímků za sekundu. Oproti procesoru Alpha 9, který se objeví v letošní LG OLED TV, však nezvládne najednou zpracovat obraz ve 4K HDR HFR, takže je možné sledovat buď pouze HFR videa, nebo 4K HDR videa. Když už jsme zmínili vysoký dynamický rozsah, měli bychom dodat, že televizory podporují hned čtyři formáty: HDR10, HLG, Dolby Vision a Advanced HDR by Technicolor.
 
 
LG SK9500
 
Nové Super UHD TV si poradí také s dekódováním prostorového zvuku Dolby Atmos, je však nutné si pořídit kompatibilní externí audio sestavu, neboť integrované reproduktory na tuto technologii nejsou připraveny. Televizory nabídnou předinstalovaný operační systém webOS s podporou platformy LG ThinQ, která je založena na umělé inteligenci a integruje hlasového asistenta Google Assistant. Její výhodou je možnost ovládání zařízení pomocí přirozených hlasových povelů a propojení s dalšími produkty chytré domácnosti včetně osvětlení nebo klimatizace přes Bluetooth či Wi-Fi.
 
Detaily o dostupnosti LG Super UHD TV pro rok 2018 zatím nebyly oznámeny, ale více bychom se mohli dozvědět za pár dnů na veletrhu CES 2018 v Las Vegas.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR Olympiáda bude poprvé vysílána ve 4K HDR
Zimní olympiáda v Pchjongčangu se stane první, která bude nahrávána a vysílána ve 4K HDR. Záběry zahajovacího ceremoniálu či vybraných sportů si v tomto formátu vychutnají třeba američtí diváci.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity Sony ukázalo prototyp 8K TV s 10 000 nity
Sony přivezlo na CES 2018 prototyp televizoru s 8K rozlišením, HDR a rekordním jasem. Využívá také vylepšený obrazový procesor X1 Ultimate, který zpracovává obraz podle jednotlivých objektů, nikoliv snímků.
16.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta Sony LSPX-A1: domácí 4K projektor v ceně pěkného auta
Sony už dlouho ukazuje, že televizor lze kvalitně nahradit ultra show throw projektorem. Jen zatím takové řešení není pro každého kvůli astronomické ceně. Další novinkou je malý kapesní projektor se 120" obrazem a integrovanou baterií.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio Nové soundbary z CES 2018: Sony, Samsung a Polk Audio
Na veletrhu CES 2018 ukázali výrobci několik zajímavých soundbarů. Sony představilo dvě novinky s Dolby Atmos, Samsung model pro upevnění na stěnu a Polk Audio první soundbar s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.
15.1.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa Stereo kamera Yi Horizon VR180 s podporou 5.7K videa
Společnost Yi Technology uvedla novou stereoskopickou kameru Horizon VR180, která je určena pro natáčení obsahu pro virtuální realitu. Se 180° úhlem záběru umí natáčet až 5,7K stereoskopické videosekvence.
14.1.2018, aktualita, Milan Šurkala