
SuperMHL také umožní spojení více MHL zařízení (monitory, TV, Blu-ray přehrávače) dohromady, čímž je vytvořena jakási síť, kterou budeme moci ovládat z jednoho zařízení. Zajištěna je také zpětná kompatibilita s více než 750 miliony prodaných zařízení, která podporují MHL 1.0, 2.0 a 3.0. Pro porovnání dnešní MHL 3.0 pracuje s rozlišením max. 3840 × 2160 při 30 Hz, nepodporuje HDR, Dolby Atmos, DTS UHD, 3D audio, nabídne pouze 10 W energie a podporu čtyř displejů, kdežto SuperMHL umožní zapojit až čtyři. Co se týče podpory HDCP 2.2, tu mají MHL 3.0 a SuperMHL společnou.
Na CES 2015 MHL Consortium představilo také nový 32pinový konektor pro SuperMHL, který můžeme stejně jako konektor rozhraní USB 3.1 zapojit, aniž bychom se starali o jeho orientaci. Bude však samozřejmě nutné, aby to podporovaly oba zapojované protějšky.
Příslušné specifikace SuperMHL budou zveřejněny ještě tento měsíc na stránkách mhltech.org a co se týče zařízení, pak už na letošním CES byl představen panel Samsung s rozlišením 8K, který měl zabudované SuperMHL.
Zdroj: Tom's Hardware