Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu

Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu
, , aktualita
V českých obchodech se v tichosti objevil nový TV box, který je vybaven certifikovaným operačním systémem Android TV. Na uživatele tak čeká bezproblémový přístup k aplikacím jako Netflix, funkce Chromecastu i Google Assistant.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých týdnech jsme psali o několika TV boxech, které ovšem byly dostupné téměř výhradně v čínských obchodech. Novinka Strong Leap-S1 ovšem míří na tuzemský trh a mohla by konkurovat třeba Xiaomi Mi Box S. Původně britská značka Strong, která je známá ze set-top boxů i televizí, dnes patří čínskému výrobci Skyworth. Jedním z posledních přírůstků v nabídce je zmiňovaný TV box, který vsází na operační systém Android TV ve verzi 10. Toto řešení by mohlo potěšit majitele televizorů bez chytrých funkcí nebo se zastaralým softwarem, který již nepodporuje aktuální aplikace.
 
 
Připojením této krabičky získáte přístup k tisícům aplikací z Obchodu Play. Patří mezi ně také YouTube, Netflix a další služby pro streamování videa. Nechybí ani integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přehrávače přes Google Assistant. Uvnitř běží čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex-A53) na frekvenci až 1,6 GHz, který je doplněn o 2GB operační paměť DDR4 a 8GB vnitřní úložiště eMMC. K dispozici je také slot na karty microSD. Přehrávač podporuje videa v rozlišení až 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelů) a běžné kodeky jako H.265 nebo VP9, ale novější AV1 byste hledali marně.
 
 
Technické parametry se zmiňují také o vysokém dynamickém rozsahu (HDR) a zvukovém formátu Dolby Digital Plus. Připojení k internetu lze zajistit přes dvoupásmové Wi-Fi nebo kabel LAN. Mezi další možnosti konektivity patří HDMI nebo dvojice portů USB, která umožňuje přehrávat obsah z externího úložiště. Přes Bluetooth zase můžete připojit bezdrátové reproduktory, sluchátka nebo klávesnici. TV box vsází na nenápadný tmavý design s několika stavovými diodami. V základním balení nechybí minimalistický dálkový ovladač, který obsahuje mikrofon a samostatná tlačítka pro Netflix či Amazon Prime Video.
 
Strong Leap-S1 do své nabídky zařadilo několik českých obchodů, ale v žádném zatím není k dispozici skladem. Aktuální cena činí 1 990 Kč včetně DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1? Sony Bravia XR: aktualizace s VRR až na podzim a plná propustnost HDMI 2.1?
Podle čínského zdroje by měly letošní televizory Bravia XR využívat HDMI 2.1 s plnou propustností 48 Gb/s. Na podporu variabilní obnovovací frekvence (VRR) si majitelé jeětě počkají, neboť aktualizace je údajně plánována na podzim 2021.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik