Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu

4.4.2021, Jáchym Šlik, aktualita
V českých obchodech se v tichosti objevil nový TV box, který je vybaven certifikovaným operačním systémem Android TV. Na uživatele tak čeká bezproblémový přístup k aplikacím jako Netflix, funkce Chromecastu i Google Assistant.
V uplynulých týdnech jsme psali o několika TV boxech, které ovšem byly dostupné téměř výhradně v čínských obchodech. Novinka Strong Leap-S1 ovšem míří na tuzemský trh a mohla by konkurovat třeba Xiaomi Mi Box S. Původně britská značka Strong, která je známá ze set-top boxů i televizí, dnes patří čínskému výrobci Skyworth. Jedním z posledních přírůstků v nabídce je zmiňovaný TV box, který vsází na operační systém Android TV ve verzi 10. Toto řešení by mohlo potěšit majitele televizorů bez chytrých funkcí nebo se zastaralým softwarem, který již nepodporuje aktuální aplikace.
 
 
Připojením této krabičky získáte přístup k tisícům aplikací z Obchodu Play. Patří mezi ně také YouTube, Netflix a další služby pro streamování videa. Nechybí ani integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přehrávače přes Google Assistant. Uvnitř běží čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex-A53) na frekvenci až 1,6 GHz, který je doplněn o 2GB operační paměť DDR4 a 8GB vnitřní úložiště eMMC. K dispozici je také slot na karty microSD. Přehrávač podporuje videa v rozlišení až 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelů) a běžné kodeky jako H.265 nebo VP9, ale novější AV1 byste hledali marně.
 
 
Technické parametry se zmiňují také o vysokém dynamickém rozsahu (HDR) a zvukovém formátu Dolby Digital Plus. Připojení k internetu lze zajistit přes dvoupásmové Wi-Fi nebo kabel LAN. Mezi další možnosti konektivity patří HDMI nebo dvojice portů USB, která umožňuje přehrávat obsah z externího úložiště. Přes Bluetooth zase můžete připojit bezdrátové reproduktory, sluchátka nebo klávesnici. TV box vsází na nenápadný tmavý design s několika stavovými diodami. V základním balení nechybí minimalistický dálkový ovladač, který obsahuje mikrofon a samostatná tlačítka pro Netflix či Amazon Prime Video.
 
Strong Leap-S1 do své nabídky zařadilo několik českých obchodů, ale v žádném zatím není k dispozici skladem. Aktuální cena činí 1 990 Kč včetně DPH.
 


reklama
reklama