Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu

Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu
, , aktualita
V českých obchodech se v tichosti objevil nový TV box, který je vybaven certifikovaným operačním systémem Android TV. Na uživatele tak čeká bezproblémový přístup k aplikacím jako Netflix, funkce Chromecastu i Google Assistant.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých týdnech jsme psali o několika TV boxech, které ovšem byly dostupné téměř výhradně v čínských obchodech. Novinka Strong Leap-S1 ovšem míří na tuzemský trh a mohla by konkurovat třeba Xiaomi Mi Box S. Původně britská značka Strong, která je známá ze set-top boxů i televizí, dnes patří čínskému výrobci Skyworth. Jedním z posledních přírůstků v nabídce je zmiňovaný TV box, který vsází na operační systém Android TV ve verzi 10. Toto řešení by mohlo potěšit majitele televizorů bez chytrých funkcí nebo se zastaralým softwarem, který již nepodporuje aktuální aplikace.
 
 
Připojením této krabičky získáte přístup k tisícům aplikací z Obchodu Play. Patří mezi ně také YouTube, Netflix a další služby pro streamování videa. Nechybí ani integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přehrávače přes Google Assistant. Uvnitř běží čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex-A53) na frekvenci až 1,6 GHz, který je doplněn o 2GB operační paměť DDR4 a 8GB vnitřní úložiště eMMC. K dispozici je také slot na karty microSD. Přehrávač podporuje videa v rozlišení až 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelů) a běžné kodeky jako H.265 nebo VP9, ale novější AV1 byste hledali marně.
 
 
Technické parametry se zmiňují také o vysokém dynamickém rozsahu (HDR) a zvukovém formátu Dolby Digital Plus. Připojení k internetu lze zajistit přes dvoupásmové Wi-Fi nebo kabel LAN. Mezi další možnosti konektivity patří HDMI nebo dvojice portů USB, která umožňuje přehrávat obsah z externího úložiště. Přes Bluetooth zase můžete připojit bezdrátové reproduktory, sluchátka nebo klávesnici. TV box vsází na nenápadný tmavý design s několika stavovými diodami. V základním balení nechybí minimalistický dálkový ovladač, který obsahuje mikrofon a samostatná tlačítka pro Netflix či Amazon Prime Video.
 
Strong Leap-S1 do své nabídky zařadilo několik českých obchodů, ale v žádném zatím není k dispozici skladem. Aktuální cena činí 1 990 Kč včetně DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik