Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu

Strong Leap-S1: multimediální přehrávač s Android TV na českém trhu
, , aktualita
V českých obchodech se v tichosti objevil nový TV box, který je vybaven certifikovaným operačním systémem Android TV. Na uživatele tak čeká bezproblémový přístup k aplikacím jako Netflix, funkce Chromecastu i Google Assistant.
K oblíbeným
reklama
V uplynulých týdnech jsme psali o několika TV boxech, které ovšem byly dostupné téměř výhradně v čínských obchodech. Novinka Strong Leap-S1 ovšem míří na tuzemský trh a mohla by konkurovat třeba Xiaomi Mi Box S. Původně britská značka Strong, která je známá ze set-top boxů i televizí, dnes patří čínskému výrobci Skyworth. Jedním z posledních přírůstků v nabídce je zmiňovaný TV box, který vsází na operační systém Android TV ve verzi 10. Toto řešení by mohlo potěšit majitele televizorů bez chytrých funkcí nebo se zastaralým softwarem, který již nepodporuje aktuální aplikace.
 
 
Připojením této krabičky získáte přístup k tisícům aplikací z Obchodu Play. Patří mezi ně také YouTube, Netflix a další služby pro streamování videa. Nechybí ani integrované funkce Chromecastu nebo hlasové ovládání přehrávače přes Google Assistant. Uvnitř běží čtyřjádrový procesor Amlogic S905X2 (Cortex-A53) na frekvenci až 1,6 GHz, který je doplněn o 2GB operační paměť DDR4 a 8GB vnitřní úložiště eMMC. K dispozici je také slot na karty microSD. Přehrávač podporuje videa v rozlišení až 4K Ultra HD (3 840 x 2 160 pixelů) a běžné kodeky jako H.265 nebo VP9, ale novější AV1 byste hledali marně.
 
 
Technické parametry se zmiňují také o vysokém dynamickém rozsahu (HDR) a zvukovém formátu Dolby Digital Plus. Připojení k internetu lze zajistit přes dvoupásmové Wi-Fi nebo kabel LAN. Mezi další možnosti konektivity patří HDMI nebo dvojice portů USB, která umožňuje přehrávat obsah z externího úložiště. Přes Bluetooth zase můžete připojit bezdrátové reproduktory, sluchátka nebo klávesnici. TV box vsází na nenápadný tmavý design s několika stavovými diodami. V základním balení nechybí minimalistický dálkový ovladač, který obsahuje mikrofon a samostatná tlačítka pro Netflix či Amazon Prime Video.
 
Strong Leap-S1 do své nabídky zařadilo několik českých obchodů, ale v žádném zatím není k dispozici skladem. Aktuální cena činí 1 990 Kč včetně DPH.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala