Streamovaná videa poprvé překonala kabelovou televizi

Streamovaná videa poprvé překonala kabelovou televizi
, , aktualita
Vloni překonal počet předplatitelů služeb pro streamování videa jako Netflix poprvé v historii kabelovou televizi. Tradiční televizní vysílání ovšem operátorům stále přináší nejvyšší zisk, streamování videa zůstalo až daleko za kabelovkou a satelitem.
K oblíbeným
reklama
Z výzkumu společnosti IHS Markit vyplývá, že v roce 2018 překonal celosvětový počet předplatitelů Netflixu, Amazon Prime Video, HBO Go a dalších služeb pro streamování videa (613 milionů) vůbec poprvé v historii počet diváků, kteří si platí za kabelovou televizi (556 milionů). Pokud tedy budeme streaming považovat za způsob přijmu placené televize, stala se z něj světová jednička. Ukazuje se tedy, že diváci před běžným způsobem vysílání dávají přednost filmům, seriálům a dalším pořadům, který si mohou pouštět podle libosti. Svou roli jistě hraje také možnost přehrávání na více zařízeních (chytré televize, smartphony, počítače aj.) a přístup k exkluzivnímu obsahu, do jehož tvorby např. Netflix investuje astronomické sumy.
 
 
Od roku 2014 počet předplatných za streamování videa vzrostl čtyřikrát
 
Pokud bychom sečetli počet předplatitelů všech forem tradičního televizního vysílání, stále zdaleka převyšují streaming videa. Přesto ve srovnání s rokem 2017 vzrostl počet předplatných těchto služeb o 27 %, zatímco za kabelovou televizi platí o 2 % lidí méně. Také ostatní platformy včetně satelitu stagnují nebo mírně klesají. Jedinou výjimkou je internetová televize (IPTV), jejíž popularita se zvyšuje a v loňském roce dokonce překonala satelit. IPTV můžeme považovat za kompromis mezi „tradiční“ TV a službami pro streamování videa. Na jedné straně totiž nabízí přístup k běžným kanálům, ale k tomu přidává různé doplňkové funkce jako archiv pořadů nebo online videopůjčovna.
 
 
Situace se ovšem trochu změní, pokud se podíváme na příjmy z jednotlivých typů předplatného. Tady zůstává lídrem „kabelovka“, která provozovatelům v loňském roce vydělala 118 miliard dolarů. Kousek za ním zůstalo satelitní vysílání a až s velkým odstupem za ním najdeme streamovací služby. Měsíční platby za kabelovou či satelitní televizi totiž bývají obvykle vyšší, než kolik stojí předplatné na Netflixu či obdobných službách. Mnoho domácností navíc nadále platí za „tradiční“ TV, ačkoliv souběžně s tím sleduje i streamovaná videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
LG HU70LA, nový 140" 4K projektor LG HU70LA, nový 140" 4K projektor
Společnost LG uvedla nový 4K projektor HU70LA, který nabídne velkou úhlopříčku obrazu, vysoké rozlišení, a to vše za vcelku příznivou cenu. Pochopitelně bude podporovat i funkce typické pro chytré televize.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p Sony FX9 dostává 6K full frame čip, umí i 4K 120p
Sony představilo novou profesionální kameru FX9, která se může pochlubit spoustou zajímavých technologií. Její full frame 6K čip poskytuje kvalitní 4K záznam s oversamplingem, umí 4K 120p i 10bitový 4:2:2 interní záznam.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů Sony uvádí 16K Crystal LED displej, stojí miliony... dolarů
Sony rozšiřuje možnosti svého systému modulů s Crystal LED technologií. Nyní je možné vytvořit displej s neuvěřitelným rozlišením 16K. Ještě více neuvěřitelná je i cena, která se rovná několika supersportovním vozům.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu Apple TV+, jablečný Netflix za $4,99 pro celou rodinu
Apple včera představil svou dlouho očekávanou streamovací službu Apple TV+. Ta překvapila především svou cenou, která činí pouhých $4,99 s možností rodinného sdílení, tedy až pro 6 uživatelů najednou.
11.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV 8K pro masy: Samsung uvádí 55" QLED Q900 TV
Samsung chce protlačit 8K z naprostého high-endu alespoň do vyššího mainstreamu. Proto představuje svůj doposud nejmenší 8K model, QLED televizi Q900 s 55" úhlopříčkou a o něco nižší cenou než u větších modelů.
10.9.2019, aktualita, Milan Šurkala