Streamovaná videa poprvé překonala kabelovou televizi

Streamovaná videa poprvé překonala kabelovou televizi
, , aktualita
Vloni překonal počet předplatitelů služeb pro streamování videa jako Netflix poprvé v historii kabelovou televizi. Tradiční televizní vysílání ovšem operátorům stále přináší nejvyšší zisk, streamování videa zůstalo až daleko za kabelovkou a satelitem.
K oblíbeným
reklama
Z výzkumu společnosti IHS Markit vyplývá, že v roce 2018 překonal celosvětový počet předplatitelů Netflixu, Amazon Prime Video, HBO Go a dalších služeb pro streamování videa (613 milionů) vůbec poprvé v historii počet diváků, kteří si platí za kabelovou televizi (556 milionů). Pokud tedy budeme streaming považovat za způsob přijmu placené televize, stala se z něj světová jednička. Ukazuje se tedy, že diváci před běžným způsobem vysílání dávají přednost filmům, seriálům a dalším pořadům, který si mohou pouštět podle libosti. Svou roli jistě hraje také možnost přehrávání na více zařízeních (chytré televize, smartphony, počítače aj.) a přístup k exkluzivnímu obsahu, do jehož tvorby např. Netflix investuje astronomické sumy.
 
 
Od roku 2014 počet předplatných za streamování videa vzrostl čtyřikrát
 
Pokud bychom sečetli počet předplatitelů všech forem tradičního televizního vysílání, stále zdaleka převyšují streaming videa. Přesto ve srovnání s rokem 2017 vzrostl počet předplatných těchto služeb o 27 %, zatímco za kabelovou televizi platí o 2 % lidí méně. Také ostatní platformy včetně satelitu stagnují nebo mírně klesají. Jedinou výjimkou je internetová televize (IPTV), jejíž popularita se zvyšuje a v loňském roce dokonce překonala satelit. IPTV můžeme považovat za kompromis mezi „tradiční“ TV a službami pro streamování videa. Na jedné straně totiž nabízí přístup k běžným kanálům, ale k tomu přidává různé doplňkové funkce jako archiv pořadů nebo online videopůjčovna.
 
 
Situace se ovšem trochu změní, pokud se podíváme na příjmy z jednotlivých typů předplatného. Tady zůstává lídrem „kabelovka“, která provozovatelům v loňském roce vydělala 118 miliard dolarů. Kousek za ním zůstalo satelitní vysílání a až s velkým odstupem za ním najdeme streamovací služby. Měsíční platby za kabelovou či satelitní televizi totiž bývají obvykle vyšší, než kolik stojí předplatné na Netflixu či obdobných službách. Mnoho domácností navíc nadále platí za „tradiční“ TV, ačkoliv souběžně s tím sleduje i streamovaná videa.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik