Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovací služby Apple TV+ a Paramount+ možná nabídnou společný balíček

6.12.2023, Milan Šurkala, aktualita
Streamovací služby Apple TV+ a Paramount+ možná nabídnou společný balíček
Podle serveru Wall Street Journal spolu jednají společnosti Apple a Paramount o tom, že by mohly nabídnout své streamovací služby Apple TV+ a Paramount+ jako jeden cenově zvýhodněný balíček.
Applu se daří skoro na všech frontách, ale v případě video streamovací služby Apple TV+ to není zrovna moc velký důvod k radosti. Službě udělala nemalou čáru přes rozpočet koronavirová pandemie, která naopak ostatním nahrála. Lidi sedící doma v lockdownech přišpendlila k obrazovce, takže jiné služby, které už měly dostatečně velkou knihovnu obsahu, vzkvétaly, ale Apple právě potřeboval natočit tento nový obsah a rozšířit svou programovou nabídku, což kvůli pandemii nemohl. Toto ho sužuje dodneška, a tak se proslýchá, že by mohl chtít zaútočit na trh s tím, že se dá dohromady se streamovací službou Paramount+.
 
Podle serveru Wall Street Journal společnosti Apple a Paramount jednají o tom, že by mohly nabídnout zvýhodněný balíček obou služeb najednou. Apple sice nedávno zdražoval, ale mnohem širší obsahová knihovna by přece jen mohla přesvědčit více zájemců k objednání této služby. Naopak uživatele Paramount+ by mohl lákat exkluzivní obsah Applu, který je kritiky velmi oceňovaný, a to ať už jde o filmy nebo o seriály. Jde jen o zákulisní informace, nic tedy není definitivní a ani není jasné, ve kterých všech zemích by se pak případně objevila (u nás např. Paramount+ není přímo dostupný, obsah Paramountu lze ale získat přes SkyShowtime).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.