www.tvfreak.cz
>
>

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
, , aktualita
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
K oblíbeným
reklama
Hulu je v současné době třetí nejpopulárnější služba pro streamování videa v USA, tedy co se týče počtu předplatitelů. Pokud bychom počítali jen čas, který uživatelé stráví sledováním obsahu, jedná se dokonce o dvojku na americkém trhu. Zatímco hlavní konkurenti, Netflix a Amazon Video, už nějaký čas působí mezinárodně, Hulu zůstává v USA, dokonce neexpandovalo ani do sousední Kanady. Jedinou výjimkou je Japonsko. Hulu přitom nenabízí jen převzatý obsah, ale také seriály, filmy a televizní pořady z vlastní produkce. Některé z nich, jako například antiutopický seriál Příběh služebnice (The Handmaid's Tale), se ovšem skrze různé distribuce dostanou i k českým divákům.
 
 
Hulu by v budoucnu mělo konečně rozšířit svou působnost do celého světa, jak plánuje budoucí hlavní akcionář. The Walt Disney Company v současné době vlastní 30% podíl v Hulu, ale po dokončení akvizice 21st Century Fox bude mít rázem 60 %. Navíc nevylučuje, že se následně pokusí získat i zbylých 40 % akcií od Comcastu a AT&T. To je zajímavé i z toho hlediska, že Disney plánuje v příštím roce spustit vlastní streamovací službu Disney+. Šéf společnosti Beo Iger ovšem vysvětlil, že obě platformy budou fungovat vedle sebe. Disney+ nabídne obsah pro rodiny, zatímco Hulu bude mít širší cílovou skupinu. Disney také hodlá investovat více peněz do originální produkce pro Hulu.
 
Aplikace Hulu jsou dostupné pro všechny hlavní platformy včetně Android TV, Apple TV a vybrané chytré televizory. Cena měsíčního předplatného v USA začíná na 8 dolarech (184 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
20.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik