Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
, , aktualita
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
reklama
Hulu je v současné době třetí nejpopulárnější služba pro streamování videa v USA, tedy co se týče počtu předplatitelů. Pokud bychom počítali jen čas, který uživatelé stráví sledováním obsahu, jedná se dokonce o dvojku na americkém trhu. Zatímco hlavní konkurenti, Netflix a Amazon Video, už nějaký čas působí mezinárodně, Hulu zůstává v USA, dokonce neexpandovalo ani do sousední Kanady. Jedinou výjimkou je Japonsko. Hulu přitom nenabízí jen převzatý obsah, ale také seriály, filmy a televizní pořady z vlastní produkce. Některé z nich, jako například antiutopický seriál Příběh služebnice (The Handmaid's Tale), se ovšem skrze různé distribuce dostanou i k českým divákům.
 
 
Hulu by v budoucnu mělo konečně rozšířit svou působnost do celého světa, jak plánuje budoucí hlavní akcionář. The Walt Disney Company v současné době vlastní 30% podíl v Hulu, ale po dokončení akvizice 21st Century Fox bude mít rázem 60 %. Navíc nevylučuje, že se následně pokusí získat i zbylých 40 % akcií od Comcastu a AT&T. To je zajímavé i z toho hlediska, že Disney plánuje v příštím roce spustit vlastní streamovací službu Disney+. Šéf společnosti Beo Iger ovšem vysvětlil, že obě platformy budou fungovat vedle sebe. Disney+ nabídne obsah pro rodiny, zatímco Hulu bude mít širší cílovou skupinu. Disney také hodlá investovat více peněz do originální produkce pro Hulu.
 
Aplikace Hulu jsou dostupné pro všechny hlavní platformy včetně Android TV, Apple TV a vybrané chytré televizory. Cena měsíčního předplatného v USA začíná na 8 dolarech (184 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“ Nové LG OLED i LCD TV budou mít certifikaci „WiSA Ready“
LG jako první významný výrobce nabídne televizory, které prošly certifikací aliance WiSA. Po dokoupení příslušenství tedy OLED TV i vybrané LCD TV pro rok 2019 zvládnou bezdrátový přenos vysoce kvalitního zvuku v tomto standardu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely Japan OLED ukázal tištěné OLED displeje pro různé účely
Japan OLED, společný podnik Sony a Panasonicu, se pochlubil několika prototypy OLED panelů vyrobených pomocí tisku. Jedná se o televizor, počítačový monitor, ale i displeje pro použití v automobilech či chytrých domácnostech.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+ Oppo přidá svým Blu-ray přehrávačům podporu HDR10+
Oppo sice ukončilo výrobu a vývoj nových produktů, ale pokračuje v brilantní poprodejní podpoře. Během několika týdnů by měla na modely UHD Blu-ray přehrávačů dorazit aktualizace přidávající podporu HDR10+.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce Prosincové novinky v O2 TV: vylepšené HBO OD a vánoční sekce
Zákazníci O2 TV se mohou těšit na rozšířenou nabídku obsahu ve službě HBO On Demand. Kromě toho se v O2 Videotéce objevila nová sekce obsahující nejoblíbenější vánoční filmy. Připravena je také bezplatná ochutnávka dvou programů.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV Tom Cruise bojuje proti vyhlazování videa u TV
Moderní televize mají funkci vyhlazování obrazu, který pak působí mnohem plynuleji. Zatímco některému typu obsahu to prospívá, mnohé to docela ničí. A Tom Cruise nám k tomu řekl svůj kritický názor. Anketa: Jakou snímkovací frekvenci chcete vy?
7.12.2018, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů