www.tvfreak.cz
>
>

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa
, , aktualita
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
reklama
Hulu je v současné době třetí nejpopulárnější služba pro streamování videa v USA, tedy co se týče počtu předplatitelů. Pokud bychom počítali jen čas, který uživatelé stráví sledováním obsahu, jedná se dokonce o dvojku na americkém trhu. Zatímco hlavní konkurenti, Netflix a Amazon Video, už nějaký čas působí mezinárodně, Hulu zůstává v USA, dokonce neexpandovalo ani do sousední Kanady. Jedinou výjimkou je Japonsko. Hulu přitom nenabízí jen převzatý obsah, ale také seriály, filmy a televizní pořady z vlastní produkce. Některé z nich, jako například antiutopický seriál Příběh služebnice (The Handmaid's Tale), se ovšem skrze různé distribuce dostanou i k českým divákům.
 
 
Hulu by v budoucnu mělo konečně rozšířit svou působnost do celého světa, jak plánuje budoucí hlavní akcionář. The Walt Disney Company v současné době vlastní 30% podíl v Hulu, ale po dokončení akvizice 21st Century Fox bude mít rázem 60 %. Navíc nevylučuje, že se následně pokusí získat i zbylých 40 % akcií od Comcastu a AT&T. To je zajímavé i z toho hlediska, že Disney plánuje v příštím roce spustit vlastní streamovací službu Disney+. Šéf společnosti Beo Iger ovšem vysvětlil, že obě platformy budou fungovat vedle sebe. Disney+ nabídne obsah pro rodiny, zatímco Hulu bude mít širší cílovou skupinu. Disney také hodlá investovat více peněz do originální produkce pro Hulu.
 
Aplikace Hulu jsou dostupné pro všechny hlavní platformy včetně Android TV, Apple TV a vybrané chytré televizory. Cena měsíčního předplatného v USA začíná na 8 dolarech (184 Kč bez DPH).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Sony XG95: jen o krok za vlajkovou lodí Sony XG95: jen o krok za vlajkovou lodí
Sony podrobněji představilo řadu LCD televizorů XG95, která nabídne velkou část funkcí z vlajkových modelů. Vybírat můžeme z několika úhlopříček od 55 do 85 palců. Prodej odstartuje velmi brzy, zveřejněny byly evropské ceny.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+ Samsung se zbavil matoucí zkratky HDR+
Ve specifikaci letošních televizorů od Samsungu už nenajdeme informaci o HDR+. To nemusí znamenat, že aktuální modely o tuto funkci přišly, ale zkratka se mohla zákazníkům plést s formátem HDR10+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách Loewe chystá televize Bild 1 v nových úhlopříčkách
Na fóru Loewe prosákly informace o dvou připravovaných modelech 4K LCD TV z řady Bild 1. Potěší především zájemce o menší televize, nabídnou totiž úhlopříčky 43" a 49". Na trh by se měly dostat v dubnu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+ Netflix a Marvel rozvazují spolupráci, důvodem je Disney+
Seriály z produkce Netflixu, které vznikaly ve spolupráci s Marvelem, definitivně končí. Jako poslední vyjde třetí série Jessicy Jones. Není pochyb o tom, že hlavním důvodem bude vlastní streamovací služba, kterou spustí Disney.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision Nové Panasonic LCD TV se nebojí HDR10+ ani Dolby Vision
Pro rok 2019 si Panasonic přichystal čtyři nové řady LCD TV se 4K HDR. Nalezneme je v řadách GX940, GX900, GX800 a GX700 s úhlopříčkami 40" až 75". Nejvyšší model využívá obnovovací frekvenci 100 Hz a procesor HCX Pro Intelligent.
19.2.2019, aktualita, Jáchym Šlik