Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streamovací služba Hulu se rozšíří do celého světa

14.11.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Disney, které se brzy stane většinovým akcionářem ve společnosti Hulu, má v plánu tuto streamovací službu rozšířit mimo USA. Netflix a Amazon tedy v budoucnu získají další konkurenci na mezinárodních trzích.
Hulu je v současné době třetí nejpopulárnější služba pro streamování videa v USA, tedy co se týče počtu předplatitelů. Pokud bychom počítali jen čas, který uživatelé stráví sledováním obsahu, jedná se dokonce o dvojku na americkém trhu. Zatímco hlavní konkurenti, Netflix a Amazon Video, už nějaký čas působí mezinárodně, Hulu zůstává v USA, dokonce neexpandovalo ani do sousední Kanady. Jedinou výjimkou je Japonsko. Hulu přitom nenabízí jen převzatý obsah, ale také seriály, filmy a televizní pořady z vlastní produkce. Některé z nich, jako například antiutopický seriál Příběh služebnice (The Handmaid's Tale), se ovšem skrze různé distribuce dostanou i k českým divákům.
 
 
Hulu by v budoucnu mělo konečně rozšířit svou působnost do celého světa, jak plánuje budoucí hlavní akcionář. The Walt Disney Company v současné době vlastní 30% podíl v Hulu, ale po dokončení akvizice 21st Century Fox bude mít rázem 60 %. Navíc nevylučuje, že se následně pokusí získat i zbylých 40 % akcií od Comcastu a AT&T. To je zajímavé i z toho hlediska, že Disney plánuje v příštím roce spustit vlastní streamovací službu Disney+. Šéf společnosti Beo Iger ovšem vysvětlil, že obě platformy budou fungovat vedle sebe. Disney+ nabídne obsah pro rodiny, zatímco Hulu bude mít širší cílovou skupinu. Disney také hodlá investovat více peněz do originální produkce pro Hulu.
 
Aplikace Hulu jsou dostupné pro všechny hlavní platformy včetně Android TV, Apple TV a vybrané chytré televizory. Cena měsíčního předplatného v USA začíná na 8 dolarech (184 Kč bez DPH).