Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Streaming Amazonu expanduje do Británie a Německa

2.3.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Amazon, vlastník proslulého internetového obchodu, chce konkurovat streamovací službě Netflix i na evropské půdě. Znamená to konec dceřiné značky LoveFilm, která nabízí placený streaming v Británii a Německu. Místo ní přichází Prime Instant Video.
Amazon hází rukavici Netflixu. Placený streaming LoveFilm sloučil pod jednu službu Prime Instant Video, která se tímto dostává na trhy Británie a Německa. Spolu s ní přichází na oba západoevropské trhy služba Amazon Instant Video, která byla zatím k dispozici pouze na americkém trhu. Značka LoveFilm však nezanikne úplně, zůstane z ní větev půjčující fyzické nosiče DVD/Blu-ray.

Prime Instant Video byl spuštěn 26. února jako sloučení služeb Amazon Prime a předplaceného streamingu LoveFilm Instant. Došlo k rozšíření nabídky služeb i zdražení. V Británii (Německu) bylo předplatné Amazon Prime k mání za 49 £ (29 €) za rok, což je v přepočtu kolem 1600 Kč (800 Kč). Na oplátku dostal zákazník přístup do knihovny Kindle Lending Library s 500 tisíci tituly elektronických knih. Součástí balíku bylo i bezplatné doručení zboží do jednoho dne. Nově přibylo neomezené proudové stahování filmů a televizních seriálů. Cena služby vzrostla na 79 £ (49 €) za rok, což v přepočtu činí zhruba 2600 Kč (1350 Kč).Nejen Netflix, ale též Amazon nabízí tituly z vlastní produkce,
na obr. záběr ze seriálu Alpha House produkovaný Amazonem


Roční předplatné LoveFilm Instant bylo nabízeno za za 72 £ (84 €), což zhruba odpovídá 2300 – 2400 korunám podle dnešního kurzu. Ušetří uživatelé obou služeb a současní předplatitelé LoveFilm Instant v Německu až jim začne platit nové předplatné. Pro předplatné uzavřené do 26. února platí stará cena, která by měla vypršet 12 měsíců od zaplacení. Velkou výhodou Prime Instant Video je více než 50 tisíc titulů vč. Hry o trůny (Game of Thrones) nebo Kapitán Phillips. To je třikrát větší nabídka, než jakou měl LoveFilm.

Konkurenční Netflix se tak v Británii dostává na druhou kolej, co se nabídky týče. Předplatné služby Netflix začíná na 5,99 £ (kolem 200 Kč) za měsíc, což zhruba odpovídá v ČR dostupnému Voyo nebo Topfun (jejichž nabídka je samozřejmě daleko chudší). Za rok základní předplatné Netflixu vydá na 72 £ (kolem 2400 korun). Jeho cena tak odpovídá původnímu LoveFilm Instant. Aby to nebylo tak jednoduché, tak oba konkurenti jsou zároveň producenti vlastního obsahu. Netflix tak nabízí například seriál House of Cards, Amazon zase seriály Alpha House nebo Betas.

Další import Amazonu do Británie a Německa je zcela samostatná služba Amazon Instant Video, která byla zatím dostupná jen v USA. Místo neomezeného stahování zde zákazník platí za každé shlédnutí individuálních titulů nebo jejich uložení na disk. Obě nové služby mají být už brzo přístupné na široké škále platform. Nechybí tablety jako Amazon Kindle, Smart TV ani herní konzole. Výjimkou nemá být ani multimediální centrum, které podle některých zpráv Amazon vydá ještě v březnu právě pro účely streamingu. Měl by jej pohánět Android, který doposud Amazon i LoveFilm přehlížel ve prospěch mobilních produktů značky Apple.

Zdroj: HDTVtest, TheNextWeb
reklama
reklama