Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stranger Things IV 2. seriálem Netflixu, jenž za 28 dní dosáhl 1 mld. zhlédnutých hodin

8.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Stranger Things IV 2. seriálem Netflixu, jenž za 28 dní dosáhl 1 mld. zhlédnutých hodin
Oblíbený seriál Stranger Things se dočkal čtvrté série na streamovací službě Netflix a její uvedení bylo velkým úspěchem. Stává se totiž druhým seriálem služby, kterému se povedlo překonat miliardu zhlédnutí za prvních 28 dní.
Streamovací služba Netflix si může mnout ruce. Její seriál Stranger Things je opravdu velmi úspěšný a platí to především pro 4. sérii, která se na obrazovkách objevila 27. května. Jejích prvních 7 epizod (Volume 1) se za prvních 28 dní dostalo na 930,32 milionu zhlédnutých hodin. Epizody 8 a 9 (Volume 2), které byly v podstatě celovečerními filmy (8. epizoda téměř 1,5 hodiny, 9. epizoda dokonce 2,5 hodiny), zvýšily toto číslo ještě o dalších 221 milionů zhlédnutých hodin.
 
Stranger Things
 
Celkově se tak 4. série Stranger Things prozatím dostala na 1,15 mld. zhlédnutých hodin za prvních 28 dní, čímž vytvořila rekord u anglicky mluveného seriálu na Netflixu. Celkovým vítězem je nicméně stále korejský megahit Squid Game, který za stejné období prvních 28 dní nasbíral dokonce 1,65 mld. hodin. Stranger Things ale stále mohou Korejce porazit. Poslední díl dorazil na službu 1. července, takže jeho 28 dní vyprší až koncem měsíce.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.