Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Steve Jobs ve své biografii mluví o chystané HDTV od Apple

27.10.2011, Martin Stančík, aktualita
Steve Jobs v nově vydané biografii Waltera Isaacsona mluví o chytrém televizoru, který bude mít velmi jednoduché uživatelské rozhraní a bude se synchronizovat se službou iCloud. Ten by se mohl objevit už za rok.
O chystané HDTV od Apple se mluvilo již dříve, až nyní je však potvrzeno, že na ní společnost opravdu pracuje. Jobs ve své biografii mluví o extrémně uživatelsky přívětivé TV. Walter Isaacson v knize píše, že "Jobs velmi chtěl udělat pro televizory to samé, co udělal pro počítače, hudební přehrávače a telefony: zjednodušit je a udělat je elegantní." Na nahrávce, kterou Isaacson pořídil při rozhovoru s Jobsem, bývalý šéf Apple říká:

"Chtěl bych vytvořit integrovaný televizní set, který bude moci používat naprosto každý. Televizor by se automaticky synchronizoval se všemi vašimi zařízeními a s iCloudem. Uživatelé by již nemuseli používat několik ovladačů pro televizor, DVD přehrávač a kabelovku. Bude to mít to nejjednodušší rozhraní, jaké si umíte představit. Konečně jsem to rozlouskl."

Slova Jobse nyní potvrdila i analytická společnosti Piper Jaffray, podle které výrobu nové HDTV od Apple potvrzují i asijští výrobci, které si americká společnost najímá. Podle Piper Jaffray by cena nového televizoru a doplňujících služeb mohla vypadat podobně, jako na výše uvedeném obrázku. Apple v současné době již nabízí produkt s názvem Apple TV, toto zařízení je však pouze vylepšený set-top box.

Zdroj: FlatPanelsHD