www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS

Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
, , aktualita
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
K oblíbeným
reklama
Po dlouhém čekání se dočkali uživatelé produktů od společnosti Apple, kteří chtějí využívat funkci Steam Link určenou pro streamování her. Tento týden totiž konečně vyšla aplikace Steam Link pro Android TV a mobilní zařízení s iOS, konkrétně iPhony, iPady nebo iPod Touch. Aplikace umožňuje přenášet hry ze služby Steam na obrazovku televizoru, smatphonu či tabletu. Jinak řečeno, díky tomuto nástroji si můžete z Apple TV vytvořit herní konzoli, na které si zahrajete své oblíbené hry. Kromě toho se neobejdete bez dostatečně výkonného počítače, na kterém bude hra spuštěna. To je rozdíl proti některým službám pro streamování her blízké budoucnosti, kde hra běží na vzdáleném hardwaru, takže uživatel vůbec nepotřebuje utrácet za výkonný počítač, ale vystačí si s dostatečně kvalitním internetovým připojením.
 
 
Steam Link vyžaduje spojení přes 5GHz domácí síť Wi-Fi, případně kabel Ethernet. Apple TV musí běžet na operačním systému tvOS 11 nebo vyšším. Neobejdete se ani bez kompatibilního herního ovladače, kterým může být gamepad od Steamu nebo jiný model s certifikací MFI. V případě iOS zatím není dostupná funkce Steam Link Anywhere využívající mobilní připojení, kterou mohou znát uživatelé z Androidu. Služba umožňuje streamovat hry v rozlišení 4K při 60 fps, ale v takovém případě se neobejdete bez propojení zařízení pomocí síťového kabelu. Společnost Valve uvádí, že v kvalitní domácí síti bez problémů funguje přenos ve Full HD při 60 fps.
 
Aplikace Steam Link byla oznámena pro několik nových platforem včetně Apple TV v květnu 2018. Zatímco pro konkurenční Android TV byla aplikace vydána o pár týdnů později, zařízení s logem nakousnutého jablka musela čekat o rok déle. Společnost Valve tvrdila, že Apple její aplikaci nejprve schválil k vydání, ale záhy toto povolení zrušil kvůli údajnému porušení podmínek v App Store. Podle neoficiálních informací, které zveřejnila agentura Reuters, se mělo provinění týkat nákupů uvnitř aplikace. Problém se vývojářům nakonec povedlo napravit, ale trvalo to dlouhých dvanáct měsíců.
 
Steam Link pro tvOS a iOS si můžete zdarma stáhnout z Apple App Store.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik