Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay

Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay
, , aktualita
Na 3. generaci Apple TV v březnu přestane fungovat přehrávání videí z YouTube. Jedinou možností bude odeslání videa z jiného zařízení přes AirPlay. Mezitím se stále čeká na nové modely Apple TV s výkonným hardwarem.
K oblíbeným
reklama
Majitelé starších Apple TV brzy přijdou o jednu zásadní funkci. Konkrétně se jedná o přehrávání videí v aplikaci YouTube. Toto omezení se týká Apple TV třetí generace, která byla představena v roce 2012. Někteří uživatelé již na obrazovce mohli vidět upozornění, podle kterého nebude možné používat YouTube od začátku března. Apple nezmiňuje důvod, proč se k tomuto kroku rozhodl, vzhledem ke stáří tohoto modelu Apple TV se ovšem nejedná o velké překvapení. Na druhou stranu majitelé zařízení nepřijdou o videa z YouTube úplně, jen bude jejich přehrávání o něco složitější. Stále totiž bude možné streamovat videa z iPhonu či iPadu do Apple TV přes funkci AirPlay.
 
 
Připomeňme, že 3. generace Apple TV ještě nepoužívala tvOS, ale modifikovanou platformu iOS označovanou jako Apple TV Software. V současné době zůstává na trhu 4. generace neboli Apple TV HD a 5. generace známější jako Apple TV 4K. Obě tyto verze jsou stále podporovány a dostávají pravidelné aktualizace tvOS. Dle některých názorů přestala Apple TV dávat smysl, neboť se chytré televizory postupně staly standardem. Díky nedávné snaze Applu jsou navíc aplikace Apple TV nebo funkce AirPlay dostupné na modelech od LG, Samsungu, Sony i dalších značek.
 
Přesto Apple nejspíš nezavrhl koncept vlastní „televizní krabičky“. Již třetím rokem se spekuluje o nové generaci Apple TV, která by se snad mohla na trh dostat letos. Mělo by jít o velmi výkonný model zaměřený především na hry. Hovoří se proto o pokročilejším procesoru než A12 Bionic (známý např. z iPhonu Xs a Xr) nebo velké porci operační paměti. Tato kombinace by měla umožnit spouštění i graficky náročnějších herních titulů bez nutnosti jejich streamování z cloudu. V nabídce by se měly objevit varianty se 64GB a 128GB vnitřním úložištěm. Apple ovšem údajně vytvořil také prototypy s 256GB nebo dokonce 512GB úložištěm. Není vyloučeno, že se na trh dostanou později.
 
Velkých změn by mohl doznat také dálkový ovladač a spekuluje se dokonce o volitelném gamepadu. Apple TV 6. generace by na trh měla přijít se systémem tvOS 15 a podporou nové služby Apple Arcade+, která údajně nabídne přístup ke konzolovým hrám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo? Nový energetický štítek pro televize od 1. 3. 2021. Co se změnilo?
EU od 1. března 2021 vyžaduje po výrobcích nové energetické štítky spotřebičů, které obsahují pouze třídy od A do G. To se týká také televizorů. Pro většinu aktuálních modelů to bude znamenat pád do nejnižší třídy G.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně Samsung je 15. rok v řadě jedničkou na trhu s TV. Xiaomi zabodovalo v Číně
Samsung ani v roce 2020 nepředal štafetu nejúspěšnějšího výrobce televizí své konkurenci. Na celosvětovém trhu si udržel skoro třetinový podíl. Stupně vítězů doplňují LG a Sony. Xiaomi si připsalo úsměch na domácím trhu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020 TCL slíbilo aktualizaci na Android 11 pro televize z let 2019 a 2020
TCL oznámilo radostnou novinu pro majitele stávajících televizorů. Připravuje totiž update na Android 11, který se týká modelů z uplynulých dvou let. Zatím ovšem není jasné, zda přinese také rozhraní Google TV.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K Vývojář úspěšně portoval Android TV na Amazon Fire TV Stick 4K
Amazon Fire TV Stick je sice vybaven Androidem, ale s výraznými úpravami bez podpory služeb od Googlu. Pro verzi z roku 2018 je ovšem nyní dostupný port Android TV, i když samozřejmě pouze neoficiálně.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu Xiaomi předvedlo dalšího obra. Redmi TV Max dostala 86" variantu
Xiaomi pod svou značku Redmi představilo další televizor s velkou úhlopříčkou, který bude naneštěstí dostupný pouze v Číně. Redmi Smart TV Max nabídne velikost, která se ještě vejde do běžných dveří. K dispozici je také HDMI 2.1.
27.2.2021, aktualita, Jáchym Šlik