Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay

Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay
, , aktualita
Na 3. generaci Apple TV v březnu přestane fungovat přehrávání videí z YouTube. Jedinou možností bude odeslání videa z jiného zařízení přes AirPlay. Mezitím se stále čeká na nové modely Apple TV s výkonným hardwarem.
K oblíbeným
reklama
Majitelé starších Apple TV brzy přijdou o jednu zásadní funkci. Konkrétně se jedná o přehrávání videí v aplikaci YouTube. Toto omezení se týká Apple TV třetí generace, která byla představena v roce 2012. Někteří uživatelé již na obrazovce mohli vidět upozornění, podle kterého nebude možné používat YouTube od začátku března. Apple nezmiňuje důvod, proč se k tomuto kroku rozhodl, vzhledem ke stáří tohoto modelu Apple TV se ovšem nejedná o velké překvapení. Na druhou stranu majitelé zařízení nepřijdou o videa z YouTube úplně, jen bude jejich přehrávání o něco složitější. Stále totiž bude možné streamovat videa z iPhonu či iPadu do Apple TV přes funkci AirPlay.
 
 
Připomeňme, že 3. generace Apple TV ještě nepoužívala tvOS, ale modifikovanou platformu iOS označovanou jako Apple TV Software. V současné době zůstává na trhu 4. generace neboli Apple TV HD a 5. generace známější jako Apple TV 4K. Obě tyto verze jsou stále podporovány a dostávají pravidelné aktualizace tvOS. Dle některých názorů přestala Apple TV dávat smysl, neboť se chytré televizory postupně staly standardem. Díky nedávné snaze Applu jsou navíc aplikace Apple TV nebo funkce AirPlay dostupné na modelech od LG, Samsungu, Sony i dalších značek.
 
Přesto Apple nejspíš nezavrhl koncept vlastní „televizní krabičky“. Již třetím rokem se spekuluje o nové generaci Apple TV, která by se snad mohla na trh dostat letos. Mělo by jít o velmi výkonný model zaměřený především na hry. Hovoří se proto o pokročilejším procesoru než A12 Bionic (známý např. z iPhonu Xs a Xr) nebo velké porci operační paměti. Tato kombinace by měla umožnit spouštění i graficky náročnějších herních titulů bez nutnosti jejich streamování z cloudu. V nabídce by se měly objevit varianty se 64GB a 128GB vnitřním úložištěm. Apple ovšem údajně vytvořil také prototypy s 256GB nebo dokonce 512GB úložištěm. Není vyloučeno, že se na trh dostanou později.
 
Velkých změn by mohl doznat také dálkový ovladač a spekuluje se dokonce o volitelném gamepadu. Apple TV 6. generace by na trh měla přijít se systémem tvOS 15 a podporou nové služby Apple Arcade+, která údajně nabídne přístup ke konzolovým hrám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma Po zkušebním období Netflix zrušil také stránku s obsahem zdarma
Před časem Netflix v Česku zrušil možnost vyzkoušet si jeho služby na 30 dní zdarma. A nyní odstranil také speciální stránku, kde bylo možné zhlédnout několik filmů a epizod populárních seriálů i bez předplatného.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu LG OLED TV zatím nepodporují hraní ve 4K120 s Dolby Vision na Xboxu
Microsoft oficiálně potvrdil testování her v Dolby Vision na konzolích Xbox Series X/S. Majitelé LG OLED TV si ovšem všimli, že novinka nefunguje při použití vstupu 4K120. Oprava by měla přijít brzy. Majitelé konkurenčních televizí mají potom smůlu úplně.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více Disney+ už má 103,6 milionu předplatitelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Disney+ překonala hranici 100 milionů předplatitelů. Konkrétně jde o 103,6 milionu, což je velmi pěkné číslo, nicméně ne tak vysoké, jak se čekalo. Zábavní parky se sice otevírají, ale prozatím přináší ztráty.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci Disney zkrátí exkluzivní období pro kina na polovinu. Následuje konkurenci
Disney je dalším velkým studiem, které se rozhodlo zkrátit období, po které jsou jeho filmy exkluzivně dostupné v kinech. Některé snímky bude možné streamovat již po 45 dnech od premiéry. Disney+ hlásí zpomalení růstu počtu předplatitelů.
15.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max Video: Přátelé se vrací za 2 týdny. Speciál Friends: The Reunion přijde na HBO Max
Dlouho očekávaný speciál sitcomu Přátelé bude mít nakonec premiéru o rok později. HBO Max dnes vydalo video, ve kterém diváky láká na Friends: The Reunion. Kromě původních hvězd nabídne také řadu hostů.
14.5.2021, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář