Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay

4.2.2021, Jáchym Šlik, aktualita
Na 3. generaci Apple TV v březnu přestane fungovat přehrávání videí z YouTube. Jedinou možností bude odeslání videa z jiného zařízení přes AirPlay. Mezitím se stále čeká na nové modely Apple TV s výkonným hardwarem.
Majitelé starších Apple TV brzy přijdou o jednu zásadní funkci. Konkrétně se jedná o přehrávání videí v aplikaci YouTube. Toto omezení se týká Apple TV třetí generace, která byla představena v roce 2012. Někteří uživatelé již na obrazovce mohli vidět upozornění, podle kterého nebude možné používat YouTube od začátku března. Apple nezmiňuje důvod, proč se k tomuto kroku rozhodl, vzhledem ke stáří tohoto modelu Apple TV se ovšem nejedná o velké překvapení. Na druhou stranu majitelé zařízení nepřijdou o videa z YouTube úplně, jen bude jejich přehrávání o něco složitější. Stále totiž bude možné streamovat videa z iPhonu či iPadu do Apple TV přes funkci AirPlay.
 
 
Připomeňme, že 3. generace Apple TV ještě nepoužívala tvOS, ale modifikovanou platformu iOS označovanou jako Apple TV Software. V současné době zůstává na trhu 4. generace neboli Apple TV HD a 5. generace známější jako Apple TV 4K. Obě tyto verze jsou stále podporovány a dostávají pravidelné aktualizace tvOS. Dle některých názorů přestala Apple TV dávat smysl, neboť se chytré televizory postupně staly standardem. Díky nedávné snaze Applu jsou navíc aplikace Apple TV nebo funkce AirPlay dostupné na modelech od LG, Samsungu, Sony i dalších značek.
 
Přesto Apple nejspíš nezavrhl koncept vlastní „televizní krabičky“. Již třetím rokem se spekuluje o nové generaci Apple TV, která by se snad mohla na trh dostat letos. Mělo by jít o velmi výkonný model zaměřený především na hry. Hovoří se proto o pokročilejším procesoru než A12 Bionic (známý např. z iPhonu Xs a Xr) nebo velké porci operační paměti. Tato kombinace by měla umožnit spouštění i graficky náročnějších herních titulů bez nutnosti jejich streamování z cloudu. V nabídce by se měly objevit varianty se 64GB a 128GB vnitřním úložištěm. Apple ovšem údajně vytvořil také prototypy s 256GB nebo dokonce 512GB úložištěm. Není vyloučeno, že se na trh dostanou později.
 
Velkých změn by mohl doznat také dálkový ovladač a spekuluje se dokonce o volitelném gamepadu. Apple TV 6. generace by na trh měla přijít se systémem tvOS 15 a podporou nové služby Apple Arcade+, která údajně nabídne přístup ke konzolovým hrám.