Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay

Starší Apple TV přijdou o podporu YouTube, ale pomůže AirPlay
, , aktualita
Na 3. generaci Apple TV v březnu přestane fungovat přehrávání videí z YouTube. Jedinou možností bude odeslání videa z jiného zařízení přes AirPlay. Mezitím se stále čeká na nové modely Apple TV s výkonným hardwarem.
K oblíbeným
reklama
Majitelé starších Apple TV brzy přijdou o jednu zásadní funkci. Konkrétně se jedná o přehrávání videí v aplikaci YouTube. Toto omezení se týká Apple TV třetí generace, která byla představena v roce 2012. Někteří uživatelé již na obrazovce mohli vidět upozornění, podle kterého nebude možné používat YouTube od začátku března. Apple nezmiňuje důvod, proč se k tomuto kroku rozhodl, vzhledem ke stáří tohoto modelu Apple TV se ovšem nejedná o velké překvapení. Na druhou stranu majitelé zařízení nepřijdou o videa z YouTube úplně, jen bude jejich přehrávání o něco složitější. Stále totiž bude možné streamovat videa z iPhonu či iPadu do Apple TV přes funkci AirPlay.
 
 
Připomeňme, že 3. generace Apple TV ještě nepoužívala tvOS, ale modifikovanou platformu iOS označovanou jako Apple TV Software. V současné době zůstává na trhu 4. generace neboli Apple TV HD a 5. generace známější jako Apple TV 4K. Obě tyto verze jsou stále podporovány a dostávají pravidelné aktualizace tvOS. Dle některých názorů přestala Apple TV dávat smysl, neboť se chytré televizory postupně staly standardem. Díky nedávné snaze Applu jsou navíc aplikace Apple TV nebo funkce AirPlay dostupné na modelech od LG, Samsungu, Sony i dalších značek.
 
Přesto Apple nejspíš nezavrhl koncept vlastní „televizní krabičky“. Již třetím rokem se spekuluje o nové generaci Apple TV, která by se snad mohla na trh dostat letos. Mělo by jít o velmi výkonný model zaměřený především na hry. Hovoří se proto o pokročilejším procesoru než A12 Bionic (známý např. z iPhonu Xs a Xr) nebo velké porci operační paměti. Tato kombinace by měla umožnit spouštění i graficky náročnějších herních titulů bez nutnosti jejich streamování z cloudu. V nabídce by se měly objevit varianty se 64GB a 128GB vnitřním úložištěm. Apple ovšem údajně vytvořil také prototypy s 256GB nebo dokonce 512GB úložištěm. Není vyloučeno, že se na trh dostanou později.
 
Velkých změn by mohl doznat také dálkový ovladač a spekuluje se dokonce o volitelném gamepadu. Apple TV 6. generace by na trh měla přijít se systémem tvOS 15 a podporou nové služby Apple Arcade+, která údajně nabídne přístup ke konzolovým hrám.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář