Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Stabilizátor Rollei eGimbal G4 pro GoPro Hero3 a Hero4 v ČR

27.11.2015, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Rollei začala na českém trhu prodávat stabilizátor Rollei eGimbal G4, který je určený pro akční videokamery GoPro Hero3, Hero3+ a Hero4. Díky němu by vaše záběry z těchto videokamer měly být stabilnější.
Rollei je společnost, která dnes vyrábí především příslušenství k fotoaparátům, mezi nimiž najdeme např. stativy nebo selfie tyče. Dnešní novinkou na českém trhu je stabilizátor Rollei eGimbal G4, který podporuje akční videokamery GoPro Hero3, Hero3+ a Hero4. Je vyroben z hliníku a váží jen 265 gramů. Rozměry stabilizátoru činí 33,9×7,5×6,5 centimetru.

Rollei eGimbal G4

Podporován je vertikální náklon v rozsahu -160° až +160°, horizontálně je to pak od -50° do +50°. Ve vertikálním směru může rychlost změny úhlu dosahovat díky použitým stabilizačním motorům 2° až 75° za sekundu, horizontálně je to pak od 3° do 150° za sekundu.

Rollei eGimbal G4 s GoPro Hero4

Systém se po zapnutí sám dokáže zkalibrovat. Podporuje čtyři různé módy. Jeden přesně sleduje pohyby rukou, druhý stabilizuje horizontální úhel, třetí pak horizontální i vertikální. Čtvrtá funkce umožní otočit kameru o 180°. Doporučená koncová cena stabilizátoru činí 10.990 Kč s DPH.

Zdroj: TZ Rollei
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.