Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spotřební elektronice rostou prodeje, zisky zaostávají

14.2.2011, Tomáš Mejzlík, aktualita
Tahounem spotřební elektroniky budou zařízení, která jsou napojena na internet. Hlavně díky tomu se v roce 2011 očekává nárůst počtu prodaných kusů spotřební elektroniky o 2,6 % na 1,6 miliardy kusů.
V roce 2010 se prodalo na celém světě 1,56 miliardy kusů spotřební elektroniky a letos to má být 1,6 miliardy. S tímto tvrzením přišel průzkum IHS iSuppli. Pod pojmem spotřební elektronika se schovává celá řada přístrojů, kterou spotřebitelé využívají dennodenně. Jsou to televize, audio komponenty, přenosné přehrávače, set-top boxy, herní zařízení, DVD a blu-ray přehrávače, digitální kamery, projektory, kamkordéry, digitální fotorámečky, elektronické čtečky a podobně.Počty prodaných kusů spotřební elekroniky v miliardách (Zdroj:iSuppli).


Počet prodaných kusů roste, tržby však zaostávají. A důvod? Poklesy cen v rámci konkurenčního boje.

Na poli televizorů iSuppli očekává silný konkurenční boj, který se promítne taktéž do nižších zisků. Stejně tak se očekává snižování cen a tržeb MP3 a jiných multimediálních přehrávačů, hlavně z důvodů narůstající konkurence, kterou mají v mobilních telefonech a tabletech, do jejichž výroby se pouští stále více značek.

Zdroj iSuppli
reklama
reklama