Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spotify pro Android TV přichází se zbrusu novým designem

24.4.2020, Jáchym Šlik, aktualita
Aplikace Spotify pro Android TV se dočkala velké aktualizace, která přináší výrazné změny v uživatelském rozhraní. Některé nabídky a funkce mohou uživatelé znát z mobilní verze oblíbené hudební aplikace.
Soundbar či audiosystém připojený k televizoru představuje pro řadu uživatelů nejvýkonnější reproduktory v domácnosti, dává proto smysl jejich prostřednictvím poslouchat i hudbu ze Spotify. Existuje přitom několik možností, jak do nich hudbu dostat, nejlépe bezdrátově. Kromě možnosti streamování z telefonu přes Bluetooth nebo prostřednictvím Chromecastu (integrovaného i v některých zařízeních) existuje také aplikace pro Android TV, která byla poprvé vydána v roce 2016. Nutno dodat, že mezi uživateli nemá zrovna nejlepší reputaci, o čemž svědčí i podprůměrné hodnocení v Obchodě Google Play a spousta negativních recenzí zmiňujících nefunkčnost nebo jiné chyby aplikace.
 
 
Vývojáři ovšem dále pracují na vylepšování Spotify pro Android TV a v uplynulých dnech vydali novou verzi, která se zaměřuje hlavně na změny v uživatelském rozhraní. Na obrazovce aplikace nyní najdete pozadí s obrázkem hudebníka nebo kapely, kterou uživatel často poslouchá. V levé části se potom nachází vertikálně orientovaná navigační nabídka, která nabízí možnosti převážně známé z mobilní verze aplikace: Domů, Hledat, Tvoje knihovna a Účet. Podobně jako na smartphonu, domovská obrazovka přináší přehled nedávno poslouchaných alb či seznamů skladeb a jiný obsah doporučený pro uživatele na základně jeho historie přehrávání.
 
Obrazovka Hledat přináší také seznamy skladeb na základě žánru či nálady, které zatím ve verzi pro Android TV chyběly. Tvoje knihovna přináší přepracované rozhraní, aby lépe vyhovovalo televizní obrazovce. Kromě toho přibyla také kategorie s podcasty. Poslední karta Účet potom nabízí možnost odhlášení nebo přepnutí účtu nebo přepínač pro funkci Behind the Lyrics, která zobrazuje detaily o vzniku vybraných písní (v angličtině). Pokud již máte Spotify nainstalovaný na svém televizoru či multimediálním zařízení s Android TV, stačí jej aktualizovat v Obchodě Play, pokud se tak již nestalo automaticky. V opačném případě si aplikaci můžete zdarma stáhnout.