www.tvfreak.cz
>
>

Spotify pro Android TV přichází se zbrusu novým designem

Spotify pro Android TV přichází se zbrusu novým designem
, , aktualita
Aplikace Spotify pro Android TV se dočkala velké aktualizace, která přináší výrazné změny v uživatelském rozhraní. Některé nabídky a funkce mohou uživatelé znát z mobilní verze oblíbené hudební aplikace.
K oblíbeným
reklama
Soundbar či audiosystém připojený k televizoru představuje pro řadu uživatelů nejvýkonnější reproduktory v domácnosti, dává proto smysl jejich prostřednictvím poslouchat i hudbu ze Spotify. Existuje přitom několik možností, jak do nich hudbu dostat, nejlépe bezdrátově. Kromě možnosti streamování z telefonu přes Bluetooth nebo prostřednictvím Chromecastu (integrovaného i v některých zařízeních) existuje také aplikace pro Android TV, která byla poprvé vydána v roce 2016. Nutno dodat, že mezi uživateli nemá zrovna nejlepší reputaci, o čemž svědčí i podprůměrné hodnocení v Obchodě Google Play a spousta negativních recenzí zmiňujících nefunkčnost nebo jiné chyby aplikace.
 
 
Vývojáři ovšem dále pracují na vylepšování Spotify pro Android TV a v uplynulých dnech vydali novou verzi, která se zaměřuje hlavně na změny v uživatelském rozhraní. Na obrazovce aplikace nyní najdete pozadí s obrázkem hudebníka nebo kapely, kterou uživatel často poslouchá. V levé části se potom nachází vertikálně orientovaná navigační nabídka, která nabízí možnosti převážně známé z mobilní verze aplikace: Domů, Hledat, Tvoje knihovna a Účet. Podobně jako na smartphonu, domovská obrazovka přináší přehled nedávno poslouchaných alb či seznamů skladeb a jiný obsah doporučený pro uživatele na základně jeho historie přehrávání.
 
Obrazovka Hledat přináší také seznamy skladeb na základě žánru či nálady, které zatím ve verzi pro Android TV chyběly. Tvoje knihovna přináší přepracované rozhraní, aby lépe vyhovovalo televizní obrazovce. Kromě toho přibyla také kategorie s podcasty. Poslední karta Účet potom nabízí možnost odhlášení nebo přepnutí účtu nebo přepínač pro funkci Behind the Lyrics, která zobrazuje detaily o vzniku vybraných písní (v angličtině). Pokud již máte Spotify nainstalovaný na svém televizoru či multimediálním zařízení s Android TV, stačí jej aktualizovat v Obchodě Play, pokud se tak již nestalo automaticky. V opačném případě si aplikaci můžete zdarma stáhnout.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu LG uvádí 4K LCD TV pro rok 2020. S novým webOS i funkcemi od Applu
LG oznámilo, že se na trh brzy dostanou nové LCD TV z řad Nano a UN. Jedná se převážně o modely střední třídy, které jsou vybaveny AirPlay 2 a novou verzí webOS. Prodej se se již pomalu rozjíždí na evropských trzích.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10 Topsion TP01: velmi levný TV box je nyní dostupný s Androidem 10
Do čínských e-shopů se nedávno dostalo další multimediální centrum za pár desítek dolarů, které používá nejnovější Android 10. Od předchozí verze zařízení se jinak neliší, o pohon se tedy opět stará procesor Rockchip RK3318.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace Netflix doporučil televizory pro rok 2020, upravil i podmínky certifikace
Program Netflix Recommended TV označuje televize, které splňují požadavky stanovené Netflixem a jsou vhodné pro sledování obsahu z této platformy. Letos byla mezi podmínky přidána podpora interaktivních pořadů. Jaké televize tedy Netflix doporučuje?
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena Od smartphonů k televizím. Realme Smart TV byla oficiálně představena
První televizory od čínské značky Realme se snaží konkurenci zničit hlavně cenou. Bezrámečkový design, solidní ozvučení i Android TV nejsou v daném segmentu samozřejmostí, proto se muselo šetřit někde jinde. Dostupnost zatím byla potvrzena jen v Indii.
26.5.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps Z CAM E2-M4: MFT kamera se 4K při 120 fps
Na trh míří nová kamera Z CAM E2-M4, která je dosti pozoruhodná svými schopnostmi. Za překvapivě nízkou cenu totiž podporuje videosekvence s Cinema 4K rozlišením při velmi vysoké frekvenci 120 fps.
26.5.2020, aktualita, Milan Šurkala