Sport 5 začíná vysílat v DVB-T2. Kde a jak ho naladit?

Sport 5 začíná vysílat v DVB-T2. Kde a jak ho naladit?
, , aktualita
Do nového standardu DVB-T2 přechází od dnešního dne také program Sport 5, který naladíte v Multiplexu 24 a Přechodové síti 13. Cílem je nabídnout stanici až 95 % domácnostem v České republice.
K oblíbeným
reklama
Český kanál Sport 5, který zanedlouho oslaví dvanáct let vysílání, konečně oznámil přechod na DVB-T2. Se zkušebním vysíláním začíná ode dneška, tj. od 24. března. Přechod by měl být dokončen 1. června, kdy by mělo stanici naladit 95 % českých domácností. Otázkou ovšem zůstává, zda tento plán neovlivní rozhodnutí pozastavit vypínání DVB-T kvůli možným komplikacím, které by tento krok způsobil vzhledem k pandemii onemocnění COVID-19.
 
 
Dosud byl kanál v rámci pozemního digitálního vysílání dostupný pouze prostřednictvím DVB-T, a to jako součást Regionálních sítí 7 a 8. Pro vysílání DVB-T2 si provozovatelé Sport 5 vybrali společnost Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. Diváci tedy najdou tento sportovní program jako součást Multiplexu 24, který je v tuto chvíli dostupný na většině území Čech. V oblastech, kde zatím nebyl dokončen přechod na DVB-T2, to znamená území Moravy a Slezska, se jedná o Přechodovou síť 13.
 
Sport 5 je jedinou sportovní stanicí v ČR, která je dostupná v rámci digitálního pozemního vysílání. Kromě toho lze kanál naladit prostřednictvím vybraných operátorů satelitní, kabelové či internetové televize. Sport 5 se původně zaměřoval výhradně na motorsport, ale později svůj záběr rozšířil na další druhy sportů.
 
 

Sport 5 v Multiplexu 24 (DVB-T2)

 
Název vysílače Stanoviště Kanál Polarizace
Praha Novodvorská 42 H
Praha Ládví 42 H
Praha Olšanská 42 V
Benešov Kozmice 44 H
Rakovník Louštín 44 H
Příbram Hvězdárna 45 H
Kutná Hora   44 H
Beroun Lhotka 30 H
Jáchymov Klínovec 45 H
Mariánské Lázně Dyleň 45 H
Tachov   45 H
Plzeň vodárna 43 H
Sušice Svatobor 42 H
Holoubkov   21 H
Domažlice Čerchov 43 H
Klatovy Doubrava 44 H
Ústí nad Labem Krušnohorská 21 H
Teplice vodárna 21 H
Děčín Chlum 21 H
Varnsdorf   44 H
Litoměřice Michalovice 21 H
Šluknov   21 H
Trutnov Šibeník 45 H
Jablonec Černá Studnice 43 H
Česká Lípa Špičák 43 H
Liberec lanovka 43 H
České Budějovice Kleť 30 H
Prachatice Křeplice 36 H
Dačice Urbanecký Vrch 30 H
Vimperk Vodafone 30 H
Volary Cetin 30 H
 
 

Sport 5 v Přechodové síti 13 (DVB-T2)

 
Název vysílače Stanoviště Kanál Polarizace
Brno Brno - Barvičová 31 V
Brno Brno - Jihlavská 43 H
Ostrava Lanová 31 H
Hradec Králové Chlum 24 H
Uherské Hradiště Rovnina 43 H
Pardubice Slatiňany 24 H
Ústí nad Orlicí Andrlův Chlum 24 H
Olomouc Slavonín 24 H
Zlín Jižní svahy 31 H
Svitavy Hřebečov 24 H
Jihlava Větrný Jeníkov 24 H
Znojmo Deblínek 22 H
Třebíč Vartenberk 56 H
Frenštát pod Radhoštěm Hřebečov 31 H
Hodonín Kapansko 43 H
Bruntál Čas 31 H
Hlubočec Hůrka 31 H

Zdroj: Sport5.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě Android TV posílala chybné notifikace do telefonů, oprava je na světě
Možná i vás v uplynulých dnech překvapila notifikace na vašem smartphonu, která chybně informovala o používání funkce Cast. Nejčastěji chybu zaznamenali majitelé zařízení od Nvidie nebo Xiaomi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022 Disney kvůli koronaviru posunulo filmové premiéry až do roku 2022
Pandemie onemocnění COVID-19 zkomplikovala práci hollywoodským studiím. Disney kvůli tomu upravilo data premiér mnoha filmů až do roku 2022. Zpozdí se některé marvelovky nebo třeba nový Indiana Jones.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold Seriál Obi-Wan dostává nového scénáristu, je jím Joby Harold
Seriál Obi-Wan to nemá jednoduché. Počátkem roku kolovaly zvěsti, že byl rozpuštěn tým, který na seriálu pracoval, a měl být odložen zhruba o půl roku. Nyní jsou tu podobné informace znovu, scénárista filmu měl být skutečně nahrazen.
3.4.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino Tip: Vyrazte na virtuální projekci filmu a podpořte své oblíbené kino
Koronavirová krize může být likvidační pro některá menší kina. Proto vznikly dva projekty, které umožňují fanouškům zakoupit si vstupenky na virtuální projekci. Kvůli filmu samozřejmě nemusí nikam chodit, stačí si otevřít webový prohlížeč.
3.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 % Trh s televizory čeká špatný rok, dojde k poklesu o 10 %
Opatření zavedená v reakci na onemocnění COVID-19 včetně zrušených sportovních událostí způsobí pokles na celosvětovém trhu s televizory, jaký analytici nepamatují. Data z Británie ovšem ukazují, že vlivem pandemie může dojít i ke krátkodobému vzrůstu prodeje.
2.4.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář