Sport 5 začíná vysílat v DVB-T2. Kde a jak ho naladit?

Sport 5 začíná vysílat v DVB-T2. Kde a jak ho naladit?
, , aktualita
Do nového standardu DVB-T2 přechází od dnešního dne také program Sport 5, který naladíte v Multiplexu 24 a Přechodové síti 13. Cílem je nabídnout stanici až 95 % domácnostem v České republice.
K oblíbeným
reklama
Český kanál Sport 5, který zanedlouho oslaví dvanáct let vysílání, konečně oznámil přechod na DVB-T2. Se zkušebním vysíláním začíná ode dneška, tj. od 24. března. Přechod by měl být dokončen 1. června, kdy by mělo stanici naladit 95 % českých domácností. Otázkou ovšem zůstává, zda tento plán neovlivní rozhodnutí pozastavit vypínání DVB-T kvůli možným komplikacím, které by tento krok způsobil vzhledem k pandemii onemocnění COVID-19.
 
 
Dosud byl kanál v rámci pozemního digitálního vysílání dostupný pouze prostřednictvím DVB-T, a to jako součást Regionálních sítí 7 a 8. Pro vysílání DVB-T2 si provozovatelé Sport 5 vybrali společnost Digital Broadcasting podnikatele Radima Pařízka. Diváci tedy najdou tento sportovní program jako součást Multiplexu 24, který je v tuto chvíli dostupný na většině území Čech. V oblastech, kde zatím nebyl dokončen přechod na DVB-T2, to znamená území Moravy a Slezska, se jedná o Přechodovou síť 13.
 
Sport 5 je jedinou sportovní stanicí v ČR, která je dostupná v rámci digitálního pozemního vysílání. Kromě toho lze kanál naladit prostřednictvím vybraných operátorů satelitní, kabelové či internetové televize. Sport 5 se původně zaměřoval výhradně na motorsport, ale později svůj záběr rozšířil na další druhy sportů.
 
 

Sport 5 v Multiplexu 24 (DVB-T2)

 
Název vysílače Stanoviště Kanál Polarizace
Praha Novodvorská 42 H
Praha Ládví 42 H
Praha Olšanská 42 V
Benešov Kozmice 44 H
Rakovník Louštín 44 H
Příbram Hvězdárna 45 H
Kutná Hora   44 H
Beroun Lhotka 30 H
Jáchymov Klínovec 45 H
Mariánské Lázně Dyleň 45 H
Tachov   45 H
Plzeň vodárna 43 H
Sušice Svatobor 42 H
Holoubkov   21 H
Domažlice Čerchov 43 H
Klatovy Doubrava 44 H
Ústí nad Labem Krušnohorská 21 H
Teplice vodárna 21 H
Děčín Chlum 21 H
Varnsdorf   44 H
Litoměřice Michalovice 21 H
Šluknov   21 H
Trutnov Šibeník 45 H
Jablonec Černá Studnice 43 H
Česká Lípa Špičák 43 H
Liberec lanovka 43 H
České Budějovice Kleť 30 H
Prachatice Křeplice 36 H
Dačice Urbanecký Vrch 30 H
Vimperk Vodafone 30 H
Volary Cetin 30 H
 
 

Sport 5 v Přechodové síti 13 (DVB-T2)

 
Název vysílače Stanoviště Kanál Polarizace
Brno Brno - Barvičová 31 V
Brno Brno - Jihlavská 43 H
Ostrava Lanová 31 H
Hradec Králové Chlum 24 H
Uherské Hradiště Rovnina 43 H
Pardubice Slatiňany 24 H
Ústí nad Orlicí Andrlův Chlum 24 H
Olomouc Slavonín 24 H
Zlín Jižní svahy 31 H
Svitavy Hřebečov 24 H
Jihlava Větrný Jeníkov 24 H
Znojmo Deblínek 22 H
Třebíč Vartenberk 56 H
Frenštát pod Radhoštěm Hřebečov 31 H
Hodonín Kapansko 43 H
Bruntál Čas 31 H
Hlubočec Hůrka 31 H

Zdroj: Sport5.cz


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV Oppo odhalí v říjnu své první televizory, výrobu prý zajistí vlastník Philips TV
Čínská značka Oppo je spojena především se smartphony a dříve třeba také Blu-ray přehrávači. Za pár týdnů ovšem svými prvními modely rozšíří nabídku televizorů. V tuto chvíli se hovoří o dvou úhlopříčkách.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další PlayStation 5 jako multimediální centrum? Nabídne Netflix, Disney+ a další
Pokud nehodláte používat PlayStation 5 pouze k hraní her, ale jako všestranné centrum domácí zábavy, potěší vás podpora populárních aplikací pro streamování hudby a videí. Nejasno zatím zůstává nad Dolby Vision a Dolby Atmos.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty Vedlejší efekt online premiér. Film Mulan se stal nesmírně populární mezi piráty
Rodinný film Mulan, který měl souběžně premiéru v kinech a na Disney+, ukazuje jeden z možných problémů online premiér. Mezi piráty se rychle dostane kopie ve vysoké kvalitě. Není divu, že novinka zcela ovládl žebříčky nejčastěji stahovaných snímků.
25.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů Cenová válka. Nový Amazon Fire TV Stick Lite stojí jen 30 dolarů
Amazon dnes představil nové streamovací zařízení Fire TV Stick Lite, které stlačuje cenu historické minimum. Přesto podporuje Full HD, HDR a nový dálkový ovladač. Druhou novinkou je aktualizovaný a o 10 dolarů dražší Fire TV Stick.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy Česká televize rozšířila HbbTV o aplikaci hokejové extraligy
Na hokejové fanoušky čeká pod červeným tlačítkem nová aplikace k extralize, kterou si připravila Česká televize. Umožňuje sledovat aktuální výsledky, ale také soupisky utkání, profily hráčů nebo podrobné statistiky.
24.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik