Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spor RTA vs. TV Prima eskaluje

12.12.2011, Pavel Zubatý, aktualita
Možná jste si všimli posledního sporu regionální televize RTA, která podle dohody využívá kmitočty větší Prima TV. Ta by přitom RTA ráda „vystrnadila“ ze svých frekvencí, ideálně už následující rok. Sporu si už přitom všiml i zahraniční tisk.
Regionální televizní agentura (RTA) vydala prohlášení, že se chystá podniknout kroky vedoucí k ukončení sporu se společností TV Prima. Podle Hospodářských novin totiž měla RTA v plánu kontaktovat v těchto dnech Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Radu pro rozhlasové a televizní vysílání i Český telekomunikační úřad.


Úvodní grafika regionálního zpravodajství RTA


K vyřešení sporu má přispět i plánované slyšení v senátu. Stanice RTA totiž využívají frekvencí, na kterých primárně vysílá TV Prima. Ta se však nechce o tyto frekvence dělit a se zavedením kanálu Prima Family tak Prima nabídla agentuře RTA přesun na stanici Prima Love, kterou by větší TV sdílela za poplatek 100 tisíc korun měsíčně. Menší RTA to ale odmítla s pádným tvrzením, že Prima Love má nevhodnou strukturu, mnohem menší sledovatelnost a nepřijatelný by rovněž byl i výše zmíněný poplatek. Naopak regionální agentuře RTA by vyhovovala garance stávajícího modelu sdíleného vysílání, a to minimálně do roku 2018.
Zdroj: BroadbandTVNews, HN, RTA