Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Spielbergovo studio Amblin Partners bude točit filmy i pro Netflix

22.6.2021, Milan Šurkala, aktualita
Zatímco se před dvěma lety měl slavný režisér Steven Spielberg nelichotivě vyjádřit na adresu streamovacích služeb, které by neměly soutěžit o Oskary, nyní se přidává k Netflixu, aby pro něj jeho studio natočilo několik snímků.
Steven Spielberg je známým režisérem, který má za sebou spoustu legendárních snímků, jenž ve své době prorazily v kinech. Doba se ale mění, a přestože měl vyjádřit nesouhlas s tím, že by filmy ze streamovacích služeb měly soutěžit o Oskary (toto ale později popřel), nyní bude natáčet filmy pro Netflix. Lépe řečeno, o filmy se postará jeho produkční společnost Amblin Partners. Zatím však není jasné, jak moc se o tyto filmy zasadí samotný Spielberg, tedy zda bude figurovat v roli režiséra, nebo vše půjde bez jeho uměleckého přínosu a o filmy se postarají jiní lidé z této společnosti.
 
Steven Spielberg
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0] přes Wikimedia Commons
 
Ještě v tomto roce by mělo jít o minimálně dva nové filmy pro Netflix a má jít o víceletou spolupráci. Spielberg v produkci filmů pro Netflix vidí skvělou příležitost, jak vyprávět další příběhy a dostat se k publiku novými způsoby. Nový kontrakt ale neznamená, že by se studio vzdalo svých bývalých partnerů. Smlouva s nimi není exkluzivní, a tak i nadále bude produkovat filmy např. pro Universal.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.