www.tvfreak.cz
>
>

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary
, , aktualita
Známému režisérovi Stevenu Spielbergovi se nelíbí fakt, že streamovací služby jsou právoplatnými účastníky udílení cen Oscarů. Podle něj by tu “televizní” filmy být neměly a opět tak tlačí na změnu pravidel.
K oblíbeným
reklama
Měly by mít filmy ze streamovacích služeb šanci bojovat o Oscary?
V anketě šlo hlasovat od 4.3.2019 do 25.3.2019. Počet hlasujících: 8
ano 100 % 100% ne 0 % nevím 0 %
Streamovací služby a Oscaři, to je nekonečné téma. V minulosti se k tomu vyjadřoval i světoznámý režisér Steven Spielberg, jemuž se fakt, že by filmy od Netflixu, Amazonu nebo jiných služeb mohly být vůbec nominovány na Oscary, vůbec nelíbí. Po letošních Oscarech se Spielberg znovu ozval. Dle jeho názoru jsou filmy od streamovacích služeb pouze televizními filmy a jako takové nemají na Oscarech co dělat. Ty by dle jeho slov měly soutěžit např. o televizních cen Emmy. Diskuze na toto téma se rozhořela zejména poté, co streamovací služby přitlačily v kvalitě filmů a např. drama Roma letos proměnilo v Oscara hned tři nominace z desíti.
 
Steven Spielberg
 
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0] přes Wikimedia Commons
 
Spielberg se tak v dubnu chce sejít s představiteli akademie a zalobovat pro změnu pravidel. Hlavně se mu nelíbí fakt, že se filmy Netflixu a podobných služeb na týden objeví v pár vybraných kinech po světě, což postačí, aby mohly být nominovány. Tradiční filmy jsou v kinech mnohem déle a většina diváků je tak vidí na velkém plátně a nikoli na obrazovkách televizorů, tabletů nebo dokonce smartphonů.
 
Mnozí se Speilbergem však nesouhlasí. Podle nich jsou mnohé filmy od streamovacích služeb natolik kvalitní, že si Oskara zaslouží, krátkou dobu promítání v kinech nevidí jako problém a případná změna pravidel s dobou a šíří promítání v kinech by dle jejich názoru mohla negativně ovlivnit i možnost nominací mnoha nezávislých filmů.
 
A jak to vidíte vy? Měly by mít filmy od streamovacích služeb právo na Oscara?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik