Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Audio a domácí kina
Kamery
Multimediální centra
Projektory
Streaming videa
Televize
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně  |  Svět audia

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary

, , aktualita
Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary
Známému režisérovi Stevenu Spielbergovi se nelíbí fakt, že streamovací služby jsou právoplatnými účastníky udílení cen Oscarů. Podle něj by tu “televizní” filmy být neměly a opět tak tlačí na změnu pravidel.
Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary
Měly by mít filmy ze streamovacích služeb šanci bojovat o Oscary?
V anketě šlo hlasovat od 4.3.2019 do 25.3.2019. Počet hlasujících: 8
ano100 %
ne0 %
nevím0 %
Streamovací služby a Oscaři, to je nekonečné téma. V minulosti se k tomu vyjadřoval i světoznámý režisér Steven Spielberg, jemuž se fakt, že by filmy od Netflixu, Amazonu nebo jiných služeb mohly být vůbec nominovány na Oscary, vůbec nelíbí. Po letošních Oscarech se Spielberg znovu ozval. Dle jeho názoru jsou filmy od streamovacích služeb pouze televizními filmy a jako takové nemají na Oscarech co dělat. Ty by dle jeho slov měly soutěžit např. o televizních cen Emmy. Diskuze na toto téma se rozhořela zejména poté, co streamovací služby přitlačily v kvalitě filmů a např. drama Roma letos proměnilo v Oscara hned tři nominace z desíti.
 
Steven Spielberg
 
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0] přes Wikimedia Commons
 
Spielberg se tak v dubnu chce sejít s představiteli akademie a zalobovat pro změnu pravidel. Hlavně se mu nelíbí fakt, že se filmy Netflixu a podobných služeb na týden objeví v pár vybraných kinech po světě, což postačí, aby mohly být nominovány. Tradiční filmy jsou v kinech mnohem déle a většina diváků je tak vidí na velkém plátně a nikoli na obrazovkách televizorů, tabletů nebo dokonce smartphonů.
 
Mnozí se Speilbergem však nesouhlasí. Podle nich jsou mnohé filmy od streamovacích služeb natolik kvalitní, že si Oskara zaslouží, krátkou dobu promítání v kinech nevidí jako problém a případná změna pravidel s dobou a šíří promítání v kinech by dle jejich názoru mohla negativně ovlivnit i možnost nominací mnoha nezávislých filmů.
 
A jak to vidíte vy? Měly by mít filmy od streamovacích služeb právo na Oscara?