www.tvfreak.cz
>
>

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary
, , aktualita
Známému režisérovi Stevenu Spielbergovi se nelíbí fakt, že streamovací služby jsou právoplatnými účastníky udílení cen Oscarů. Podle něj by tu “televizní” filmy být neměly a opět tak tlačí na změnu pravidel.
reklama
Měly by mít filmy ze streamovacích služeb šanci bojovat o Oscary?
V anketě lze hlasovat do 25.3.2019. Počet hlasujících: 7
ano 100 % 100% ne 0 % nevím 0 %
Streamovací služby a Oscaři, to je nekonečné téma. V minulosti se k tomu vyjadřoval i světoznámý režisér Steven Spielberg, jemuž se fakt, že by filmy od Netflixu, Amazonu nebo jiných služeb mohly být vůbec nominovány na Oscary, vůbec nelíbí. Po letošních Oscarech se Spielberg znovu ozval. Dle jeho názoru jsou filmy od streamovacích služeb pouze televizními filmy a jako takové nemají na Oscarech co dělat. Ty by dle jeho slov měly soutěžit např. o televizních cen Emmy. Diskuze na toto téma se rozhořela zejména poté, co streamovací služby přitlačily v kvalitě filmů a např. drama Roma letos proměnilo v Oscara hned tři nominace z desíti.
 
Steven Spielberg
 
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0] přes Wikimedia Commons
 
Spielberg se tak v dubnu chce sejít s představiteli akademie a zalobovat pro změnu pravidel. Hlavně se mu nelíbí fakt, že se filmy Netflixu a podobných služeb na týden objeví v pár vybraných kinech po světě, což postačí, aby mohly být nominovány. Tradiční filmy jsou v kinech mnohem déle a většina diváků je tak vidí na velkém plátně a nikoli na obrazovkách televizorů, tabletů nebo dokonce smartphonů.
 
Mnozí se Speilbergem však nesouhlasí. Podle nich jsou mnohé filmy od streamovacích služeb natolik kvalitní, že si Oskara zaslouží, krátkou dobu promítání v kinech nevidí jako problém a případná změna pravidel s dobou a šíří promítání v kinech by dle jejich názoru mohla negativně ovlivnit i možnost nominací mnoha nezávislých filmů.
 
A jak to vidíte vy? Měly by mít filmy od streamovacích služeb právo na Oscara?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik