www.tvfreak.cz
>
>

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary

Spielberg nechce, aby streamovací služby mohly dostávat Oscary
, , aktualita
Známému režisérovi Stevenu Spielbergovi se nelíbí fakt, že streamovací služby jsou právoplatnými účastníky udílení cen Oscarů. Podle něj by tu “televizní” filmy být neměly a opět tak tlačí na změnu pravidel.
K oblíbeným
reklama
Měly by mít filmy ze streamovacích služeb šanci bojovat o Oscary?
V anketě šlo hlasovat od 4.3.2019 do 25.3.2019. Počet hlasujících: 8
ano 100 % 100% ne 0 % nevím 0 %
Streamovací služby a Oscaři, to je nekonečné téma. V minulosti se k tomu vyjadřoval i světoznámý režisér Steven Spielberg, jemuž se fakt, že by filmy od Netflixu, Amazonu nebo jiných služeb mohly být vůbec nominovány na Oscary, vůbec nelíbí. Po letošních Oscarech se Spielberg znovu ozval. Dle jeho názoru jsou filmy od streamovacích služeb pouze televizními filmy a jako takové nemají na Oscarech co dělat. Ty by dle jeho slov měly soutěžit např. o televizních cen Emmy. Diskuze na toto téma se rozhořela zejména poté, co streamovací služby přitlačily v kvalitě filmů a např. drama Roma letos proměnilo v Oscara hned tři nominace z desíti.
 
Steven Spielberg
 
autor: Gage Skidmore [CC BY-SA 3.0] přes Wikimedia Commons
 
Spielberg se tak v dubnu chce sejít s představiteli akademie a zalobovat pro změnu pravidel. Hlavně se mu nelíbí fakt, že se filmy Netflixu a podobných služeb na týden objeví v pár vybraných kinech po světě, což postačí, aby mohly být nominovány. Tradiční filmy jsou v kinech mnohem déle a většina diváků je tak vidí na velkém plátně a nikoli na obrazovkách televizorů, tabletů nebo dokonce smartphonů.
 
Mnozí se Speilbergem však nesouhlasí. Podle nich jsou mnohé filmy od streamovacích služeb natolik kvalitní, že si Oskara zaslouží, krátkou dobu promítání v kinech nevidí jako problém a případná změna pravidel s dobou a šíří promítání v kinech by dle jejich názoru mohla negativně ovlivnit i možnost nominací mnoha nezávislých filmů.
 
A jak to vidíte vy? Měly by mít filmy od streamovacích služeb právo na Oscara?
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps GoPro Hero 8 má prý umět 4K při 120 fps
Na internetu se objevily uniklé informace, které prozrazují detaily o připravovaných akčních kamerách GoPro Hero 8. Novinka by dle nich měla umět natáčet 4K video až při 120 fps i podporovat nové příslušenství.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance Netflix chce pracovat s českými herci a studii, hledá zaměstnance

Nabídka pracovních pozic na streamovací službě Netflix prozradila zajímavou skutečnost. Hledají se totiž možnosti, jak spolupracovat s lokálními herci a studii ve Východní Evropě a Turecku, tedy včetně těch českých. 

11.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Matrix míří v USA znovu do kin Matrix míří v USA znovu do kin

Američtí diváci si po 20 letech budou moci znovu (někteří poprvé) užít legendárního sci-fi Matrix v kinech. Tam zanedlouho zamíří upravená verze s vylepšeným zvukem Dolby Armos a obrazem Dolby Vision. 

6.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix Elektromobily Tesla budou streamovat YouTube a Netflix
Infotainment elektromobilů Tesla se stále vylepšuje a po hrách Atari se tu objeví i podpora některých streamovacích služeb. Zatím se hovoří o tom, že by jeden z následujících updatů měl přinést streamování služeb YouTube a Netflix.
28.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí TCL uvádí 4K televize EP64 a EP66 s umělou inteligencí
Výrobce televizí TCL přichází na český trh se dvěma novými řadami Smart TV, modely EP64 a EP66. Ty mají rozlišení UHD 4K, nechybí jim ani systém umělé inteligence AI-IN a také funkce Smart HDR.
27.7.2019, aktualita, Milan Šurkala