Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Space – první vlaštovka 4K seriálů

26.11.2012, Pavel Zubatý, aktualita
První 4K televizory pomalu míří na pulty, ale co jejich obsah? Nabízí se funkce zvětšení obrazu i řada filmů pro 4K sály, ale seriál žádný. Změnit to má projekt Space trojky Sony, Discovery a IMAX. K dostání bude i 3D verze.
Jsou to skoro už dva roky, co trojice firem Sony, Discovery a IMAX založili 3net Studios. Hlavní náplní tohoto televizního kanálu se stala produkce (a vysílání) 3D seriálů. Tu nyní mají doplnit seriály vysílané v nativním formátu 4K. Novinka se bude jmenovat jednoduše Space, česky Vesmír. Půjde přitom o první televizní sérii vytvořenou přímo v tomto standardu (na rozdíl od filmů).
Seriál Space slibuje strhující vesmírnou podívanou v rozlišení 4K


Velkolepé jsoucno zde bude zachyceno jak záběry s více než vysokým rozlišením, tak i s využitím technologie 3D. Logicky se zde nabízí jedna námitka: Bez ultra-drahé televize si Ultra HD (kam spadá i 4K) nespustíte. Uznejte sami, vyplatí se investovat 400 tisíc korun do televize? Společnost 3net však nehodlá čekat na snížení cen těchto přístrojů. Místo toho začne rovnou s několika seriály formátu, jenž je předzvěstí skutečného Ultra HD (tj. 8K).
Postapokalyptické Marksmen představí první 3D seriál
využívající tzv. fázové animace Zdroj:
TBIVision


Po vesmírné show mají následovat počiny jako komiksoví Marksmen nebo dokumentární Frozen In Time: Our History in 3D (doslova Zmrazeni v čase: Naše historie ve 3D). Příznivce adrenalinového sportu BASE Jumping může zajímat dokument Wingsuit Warrior: Jeb Corliss vs. The World. Klidnější záběry slibuje cestopisná série Daydream.

Zdroj: FlatpanelsHD