www.tvfreak.cz
>
>

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete v současné době sledovat film v televizi, aniž byste rušili nejbližší okolí, máte v zásadě dvě možnosti. Snížit hlasitost na minimum s tím, že nejspíš nebudete rozumět části dialogů nebo přijdete o některé zvukové efekty. Nebo použít sluchátka, která ovšem nemusí být nejvhodnějším řešením zase z jiných důvodů. Izraelský startup Novelo chce přinést další alternativu – reproduktor, který bude hrát jen pro vás. Zní to trochu jako sci-fi, ale ve skutečnosti se jedná o produkt blízký dokončení. Poprvé byl veřejnosti představen vloni na podzim, ale nyní autoři spustili crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru.
 
 
První reproduktor se jmenuje SoundBeamer 1.0. Ačkoliv se novinka designově docela povedla, na první pohled byste nejspíš neřekli, jakou technologii ukrývá. Zatímco běžný reproduktor se snaží zvukem zaplnit celou místnost, SoundBeamer naopak zvuk směřuje přímo na posluchače. Používá ultrazvukové vlny k tomu, aby vytvořil „neviditelné zvukové kapsy“ okolo vašich uší. Zvuk by měl být stereofonní, nebo přesněji 360stupňový, proto výrobce slibuje pohlcující zážitek z poslechu. Zdá se, že autoři našli způsob, jak oklamat lidský sluch. Problémem při poslechu by neměly být dlouhé vlasy, vousy, brýle ani rouška.
 
 
Zvukový paprsek můžete nasměrovat na jedno místo (např. před obrazovku televize), nebo nechat reproduktor, aby sledoval vaší polohu v místnosti – k tomuto účelu využívá 3D kameru. SoundBeamer umožňuje nejen ohleduplnost k okolí, ale také ochranu soukromí bez použití sluchátek. Pokud někdo bude stát metr od vás, uslyší pouze 10 % z toho, co vy. Pokud tedy budete reproduktor využívat při videohovoru, nejbližší okolí uslyší pouze šepot, zatímco lidé několik metrů od vás by neměli slyšet prakticky nic. Podrobnosti o nové technologii najdete na již zmiňovaném Kickstarteru, kde se firma Novelo snaží vybrat 175 tisíc dolarů. A zatím to vypadá, že by se projekt mohl vydařit.
 
Aktuálně nejlevněji lze SoundBeamer 1.0 předobjednat za 345 dolarů, v přepočtu 7 500 Kč. K prvním zájemcům se snad dostane v prosinci 2021.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR Sony Venice 2: vyměnitelný senzor, 8.6K rozlišení a 16EV DR
Profesionální kameramani budou moci od příštího roku využívat novou hračku. Je jí kamera Sony Venice 2, která dostává na výběr 6K a 8.6K snímače, které jsou vyměnitelné. Oba nabídnou velkorysý dynamický rozsah.
16.11.2021, aktualita, Milan Šurkala