www.tvfreak.cz
>
>

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete v současné době sledovat film v televizi, aniž byste rušili nejbližší okolí, máte v zásadě dvě možnosti. Snížit hlasitost na minimum s tím, že nejspíš nebudete rozumět části dialogů nebo přijdete o některé zvukové efekty. Nebo použít sluchátka, která ovšem nemusí být nejvhodnějším řešením zase z jiných důvodů. Izraelský startup Novelo chce přinést další alternativu – reproduktor, který bude hrát jen pro vás. Zní to trochu jako sci-fi, ale ve skutečnosti se jedná o produkt blízký dokončení. Poprvé byl veřejnosti představen vloni na podzim, ale nyní autoři spustili crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru.
 
 
První reproduktor se jmenuje SoundBeamer 1.0. Ačkoliv se novinka designově docela povedla, na první pohled byste nejspíš neřekli, jakou technologii ukrývá. Zatímco běžný reproduktor se snaží zvukem zaplnit celou místnost, SoundBeamer naopak zvuk směřuje přímo na posluchače. Používá ultrazvukové vlny k tomu, aby vytvořil „neviditelné zvukové kapsy“ okolo vašich uší. Zvuk by měl být stereofonní, nebo přesněji 360stupňový, proto výrobce slibuje pohlcující zážitek z poslechu. Zdá se, že autoři našli způsob, jak oklamat lidský sluch. Problémem při poslechu by neměly být dlouhé vlasy, vousy, brýle ani rouška.
 
 
Zvukový paprsek můžete nasměrovat na jedno místo (např. před obrazovku televize), nebo nechat reproduktor, aby sledoval vaší polohu v místnosti – k tomuto účelu využívá 3D kameru. SoundBeamer umožňuje nejen ohleduplnost k okolí, ale také ochranu soukromí bez použití sluchátek. Pokud někdo bude stát metr od vás, uslyší pouze 10 % z toho, co vy. Pokud tedy budete reproduktor využívat při videohovoru, nejbližší okolí uslyší pouze šepot, zatímco lidé několik metrů od vás by neměli slyšet prakticky nic. Podrobnosti o nové technologii najdete na již zmiňovaném Kickstarteru, kde se firma Novelo snaží vybrat 175 tisíc dolarů. A zatím to vypadá, že by se projekt mohl vydařit.
 
Aktuálně nejlevněji lze SoundBeamer 1.0 předobjednat za 345 dolarů, v přepočtu 7 500 Kč. K prvním zájemcům se snad dostane v prosinci 2021.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik