www.tvfreak.cz
>
>

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí

SoundBeamer: revoluční reproduktor, který neruší okolí
, , aktualita
Na Kickstarteru se objevil projekt „soukromého reproduktoru“ SoundBeamer 1.0, který by se měl stát alternativou ke sluchátkům. Zvuk totiž šíří pouze k posluchači, zatímco okolí nic neslyší, případně nerozumí tomu, co posloucháte.
K oblíbeným
reklama
Pokud chcete v současné době sledovat film v televizi, aniž byste rušili nejbližší okolí, máte v zásadě dvě možnosti. Snížit hlasitost na minimum s tím, že nejspíš nebudete rozumět části dialogů nebo přijdete o některé zvukové efekty. Nebo použít sluchátka, která ovšem nemusí být nejvhodnějším řešením zase z jiných důvodů. Izraelský startup Novelo chce přinést další alternativu – reproduktor, který bude hrát jen pro vás. Zní to trochu jako sci-fi, ale ve skutečnosti se jedná o produkt blízký dokončení. Poprvé byl veřejnosti představen vloni na podzim, ale nyní autoři spustili crowdfundingovou kampaň na Kickstarteru.
 
 
První reproduktor se jmenuje SoundBeamer 1.0. Ačkoliv se novinka designově docela povedla, na první pohled byste nejspíš neřekli, jakou technologii ukrývá. Zatímco běžný reproduktor se snaží zvukem zaplnit celou místnost, SoundBeamer naopak zvuk směřuje přímo na posluchače. Používá ultrazvukové vlny k tomu, aby vytvořil „neviditelné zvukové kapsy“ okolo vašich uší. Zvuk by měl být stereofonní, nebo přesněji 360stupňový, proto výrobce slibuje pohlcující zážitek z poslechu. Zdá se, že autoři našli způsob, jak oklamat lidský sluch. Problémem při poslechu by neměly být dlouhé vlasy, vousy, brýle ani rouška.
 
 
Zvukový paprsek můžete nasměrovat na jedno místo (např. před obrazovku televize), nebo nechat reproduktor, aby sledoval vaší polohu v místnosti – k tomuto účelu využívá 3D kameru. SoundBeamer umožňuje nejen ohleduplnost k okolí, ale také ochranu soukromí bez použití sluchátek. Pokud někdo bude stát metr od vás, uslyší pouze 10 % z toho, co vy. Pokud tedy budete reproduktor využívat při videohovoru, nejbližší okolí uslyší pouze šepot, zatímco lidé několik metrů od vás by neměli slyšet prakticky nic. Podrobnosti o nové technologii najdete na již zmiňovaném Kickstarteru, kde se firma Novelo snaží vybrat 175 tisíc dolarů. A zatím to vypadá, že by se projekt mohl vydařit.
 
Aktuálně nejlevněji lze SoundBeamer 1.0 předobjednat za 345 dolarů, v přepočtu 7 500 Kč. K prvním zájemcům se snad dostane v prosinci 2021.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik