www.tvfreak.cz
>
>
>

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X
, , aktualita
LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Konečně tak známe detaily o nových modelech, které podporují prostorový zvuk i nové možnosti zpracování zvuku v televizoru. I tentokrát vznikly soundbary ve spolupráci s Meridian.
K oblíbeným
reklama
O soundbarech LG pro rok 2021 jsme již jednou psali, ale bavili jsme se hlavně o cenách, protože jsme neměli k dispozici mnoho podrobností. To se nyní mění, neboť LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Na pomyslném vrcholu stojí vlajková loď LG SP11RA se 7.1.4kanálovým zvukem a celkovým výkonem 770 W. Obsahuje měniče směřující nahoru, které jsou umístěny jak v samotném soundbaru, tak v sadě zadních reproduktorů. Tato kombinace je ideální pro pokročilé formáty prostorového zvuku Dolby Atmos nebo DTS:X, které ovšem podporuje i většina dalších představených novinek.
 
 
Kromě vlajkové lodi jsou všechny ostatní soundbary dodávány bez zadních reproduktorů, které ovšem můžete zakoupit dodatečně. U většiny modelů se objevuje také HDMI eARCmožnost přenosu signálu 4K s Dolby Vision přes HDMI, tzv. zvuk ve vysokém rozlišení (24bit/96kHz), AirPlay 2 nebo kompatibilita s hlasovými asistenty. Funkce AI Sound Pro, kterou známe již z loňských soundbarů, rozpozná přehrávaný obsah a nastaví podle toho vhodný zvukový režim. Nově je možné tuto funkci přenechat televizoru LG s AI Sound Pro, která nabízí větší výkon pro zpracování zvuku.
 
 
I letošní soundbary vznikly ve spolupráci s odborníkem na zvuk Meridian. LG se také zaměřilo na použití materiálů a obalů šetrných k životnímu prostředí, což potvrdila certifikace od organizace Societe Generale de Surveillance (SGS). Nové soundbary se v Evropě objeví ještě tento měsíc. Očekáváme také modely nižší a střední třídy, které by měly následovat později.
 
 

Technické parametry nových soundbarů LG

 
  Funkce SP11RA SP9YA SP8YA SP7Y SPD7Y
Zvuk Celkový výkon 770 W 520 W 440 W 440 W 380 W
Kanály 7.1.4 5.1.2 3.1.2 5.1 3.1.2
Zadní reproduktory Zadní a nahoru směřující Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8)
Dolby Atmos/DTS:X DTS:X Virtual
Meridian Horizon Technology Audio a Meridian Audio (Music Mode)
Hi-Resolution Audio
AI Room Calibration
AI Sound Pro
Pohodlí eARC ARC
4K Pass-Through s Dolby Vision
Funguje s Google Assistant, Amazon Alexa, AirPlay 2
LG TV Synergy TV Sound Mode Share, Sound Bar

Mode Control

Ekologie Eco Product (SGS)
UL ECV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník Panasonic vrací na trh UHD Blu-ray přehrávač UB9000. Nabídne nový DAC převodník
Panasonic sice v roce 2021 neplánoval představit žádný nový UHD Blu-ray přehrávač, ale přesto si přichystal alespoň jednu menší inovaci. Jedná se o upgradovaný model UB9000 mk2, která přijde s kvalitnějším zvukem.
18.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode BenQ uvádí laserové 4K projektory V7000i a V7050i s Filmmaker Mode
BenQ uvádí dva nové laserové 4K projektory V7000i a V7050i, které nabídnou ultra krátkou projekční vzdálenost. Zajímavé jsou také tím, že podporují Android TV a Filmmaker mode, který nekazí obraz "vylepšováním".
13.6.2021, aktualita, Milan Šurkala
LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung LG OLED TV slaví rekordní kvartál. Trhu ovšem nadále vládne Samsung
Vývoj na trhu s televizemi v 1. čtvrtletí 2021 byl především pro jihokorejské výrobce příznivý. LG prodalo vůbec nejvíce OLED TV v historii. Neohroženou jedničkou zůstává Samsung, který drží třetinový podíl na trhu.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV Zahrajte si na TV bez konzole. Google Stadia konečně míří na Android TV
Byla to trochu ostuda, že to Googlu trvalo tak dlouho, ale nakonec se uživatelé dočkají 23. června. Řeč je o platformě pro streamování her Stadia, která se dostane na nový Chromecast a vybrané Android TV.
8.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem Samsung si patentoval dvě lifestylové televize s neobvyklým designem
Samsung zvažuje nové modely z řady Lifestyle TV. První televize je integrována do podlahového stojanu a obsahuje masivní reproduktory. Druhý design, jehož realizaci si lze jen těžko představit, nabízí širokoúhlou obrazovku s minimálními rámečky.
6.6.2021, aktualita, Jáchym Šlik