www.tvfreak.cz
>
>
>

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X
, , aktualita
LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Konečně tak známe detaily o nových modelech, které podporují prostorový zvuk i nové možnosti zpracování zvuku v televizoru. I tentokrát vznikly soundbary ve spolupráci s Meridian.
K oblíbeným
reklama
O soundbarech LG pro rok 2021 jsme již jednou psali, ale bavili jsme se hlavně o cenách, protože jsme neměli k dispozici mnoho podrobností. To se nyní mění, neboť LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Na pomyslném vrcholu stojí vlajková loď LG SP11RA se 7.1.4kanálovým zvukem a celkovým výkonem 770 W. Obsahuje měniče směřující nahoru, které jsou umístěny jak v samotném soundbaru, tak v sadě zadních reproduktorů. Tato kombinace je ideální pro pokročilé formáty prostorového zvuku Dolby Atmos nebo DTS:X, které ovšem podporuje i většina dalších představených novinek.
 
 
Kromě vlajkové lodi jsou všechny ostatní soundbary dodávány bez zadních reproduktorů, které ovšem můžete zakoupit dodatečně. U většiny modelů se objevuje také HDMI eARCmožnost přenosu signálu 4K s Dolby Vision přes HDMI, tzv. zvuk ve vysokém rozlišení (24bit/96kHz), AirPlay 2 nebo kompatibilita s hlasovými asistenty. Funkce AI Sound Pro, kterou známe již z loňských soundbarů, rozpozná přehrávaný obsah a nastaví podle toho vhodný zvukový režim. Nově je možné tuto funkci přenechat televizoru LG s AI Sound Pro, která nabízí větší výkon pro zpracování zvuku.
 
 
I letošní soundbary vznikly ve spolupráci s odborníkem na zvuk Meridian. LG se také zaměřilo na použití materiálů a obalů šetrných k životnímu prostředí, což potvrdila certifikace od organizace Societe Generale de Surveillance (SGS). Nové soundbary se v Evropě objeví ještě tento měsíc. Očekáváme také modely nižší a střední třídy, které by měly následovat později.
 
 

Technické parametry nových soundbarů LG

 
  Funkce SP11RA SP9YA SP8YA SP7Y SPD7Y
Zvuk Celkový výkon 770 W 520 W 440 W 440 W 380 W
Kanály 7.1.4 5.1.2 3.1.2 5.1 3.1.2
Zadní reproduktory Zadní a nahoru směřující Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8)
Dolby Atmos/DTS:X DTS:X Virtual
Meridian Horizon Technology Audio a Meridian Audio (Music Mode)
Hi-Resolution Audio
AI Room Calibration
AI Sound Pro
Pohodlí eARC ARC
4K Pass-Through s Dolby Vision
Funguje s Google Assistant, Amazon Alexa, AirPlay 2
LG TV Synergy TV Sound Mode Share, Sound Bar

Mode Control

Ekologie Eco Product (SGS)
UL ECV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček Netflix získal exkluzivní práva na filmy od Sony Pictures. Má to ale háček
Netflix získal exkluzivní práva streamovat na své platformě nadcházející filmy od Sony Pictures. Týká se to titulů jako Morbius, Uncharted nebo pokračování Spider-Mana. Smlouva platí 5 let a týká se pouze USA.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“ Kombinace TV a DVD přehrávače se vrací. Sharp uvedl levnou „novinku“
Na českém trhu se začal prodávat malý a cenově dostupný televizor Sharp LC-24DHG5112E, který nijak neuchvátí kvalitou obrazu a dokonce postrádá chytré funkce. Zvládne ovšem přehrát vaší kolekci DVD, aniž byste potřebovali další zařízení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG Překvapení roku: Samsung údajně přinese OLED TV s panely od LG
Samsung Electronics podle nejnovějších spekulací jedná s LG Display o nákupu OLED panelů pro své televizory. Důvodem k tomuto překvapivému rozhodnutí by měla být rostoucí cena LCD panelů, které Samsung dosud upřednostňoval.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp Podvodná aplikace FlixOnline nabízela Netflix zdarma, nabourala WhatsApp
Je třeba se mít na pozoru. Útočníci, kteří z uživatelů chtějí vymámit peníze, číhají všude. Na Google Play to byla podvodná aplikace FlixOnline, která měla údajně nabízet předplatné Netflixu zdarma. Nepřekvapivě tomu tak nebylo.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností Do roku 2025 bude vlastnit 8K TV až 72 milionů domácností
Rozjezd 8K TV je zatím velmi pomalý, ale v následujících letech by se měly dostat do desítek milionů domácností po celém světě. Přispějí k tomu také nižší ceny těchto televizorů. Analytici tvrdí, že lídry se stanou Severní Amerika a Čína.
8.4.2021, aktualita, Jáchym Šlik