www.tvfreak.cz
>
>
>

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X

Soundbary LG v roce 2021: novinky s Dolby Atmos a DTS:X
, , aktualita
LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Konečně tak známe detaily o nových modelech, které podporují prostorový zvuk i nové možnosti zpracování zvuku v televizoru. I tentokrát vznikly soundbary ve spolupráci s Meridian.
K oblíbeným
reklama
O soundbarech LG pro rok 2021 jsme již jednou psali, ale bavili jsme se hlavně o cenách, protože jsme neměli k dispozici mnoho podrobností. To se nyní mění, neboť LG oficiálně představilo svou nabídku soundbarů pro letošní rok. Na pomyslném vrcholu stojí vlajková loď LG SP11RA se 7.1.4kanálovým zvukem a celkovým výkonem 770 W. Obsahuje měniče směřující nahoru, které jsou umístěny jak v samotném soundbaru, tak v sadě zadních reproduktorů. Tato kombinace je ideální pro pokročilé formáty prostorového zvuku Dolby Atmos nebo DTS:X, které ovšem podporuje i většina dalších představených novinek.
 
 
Kromě vlajkové lodi jsou všechny ostatní soundbary dodávány bez zadních reproduktorů, které ovšem můžete zakoupit dodatečně. U většiny modelů se objevuje také HDMI eARCmožnost přenosu signálu 4K s Dolby Vision přes HDMI, tzv. zvuk ve vysokém rozlišení (24bit/96kHz), AirPlay 2 nebo kompatibilita s hlasovými asistenty. Funkce AI Sound Pro, kterou známe již z loňských soundbarů, rozpozná přehrávaný obsah a nastaví podle toho vhodný zvukový režim. Nově je možné tuto funkci přenechat televizoru LG s AI Sound Pro, která nabízí větší výkon pro zpracování zvuku.
 
 
I letošní soundbary vznikly ve spolupráci s odborníkem na zvuk Meridian. LG se také zaměřilo na použití materiálů a obalů šetrných k životnímu prostředí, což potvrdila certifikace od organizace Societe Generale de Surveillance (SGS). Nové soundbary se v Evropě objeví ještě tento měsíc. Očekáváme také modely nižší a střední třídy, které by měly následovat později.
 
 

Technické parametry nových soundbarů LG

 
  Funkce SP11RA SP9YA SP8YA SP7Y SPD7Y
Zvuk Celkový výkon 770 W 520 W 440 W 440 W 380 W
Kanály 7.1.4 5.1.2 3.1.2 5.1 3.1.2
Zadní reproduktory Zadní a nahoru směřující Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8) Volitelné (SPK8)
Dolby Atmos/DTS:X DTS:X Virtual
Meridian Horizon Technology Audio a Meridian Audio (Music Mode)
Hi-Resolution Audio
AI Room Calibration
AI Sound Pro
Pohodlí eARC ARC
4K Pass-Through s Dolby Vision
Funguje s Google Assistant, Amazon Alexa, AirPlay 2
LG TV Synergy TV Sound Mode Share, Sound Bar

Mode Control

Ekologie Eco Product (SGS)
UL ECV
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG údajně připravuje 97" OLED TV LG údajně připravuje 97" OLED TV
Na Internetu se objevují zprávy, že by se v příštím roce měla objevit nová OLED TV od společnosti LG Electronics. Ta by měla rozšířit dnešní nabídku čítající 48" až 83" o ještě větší variantu s 97 palci.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář