Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Soundbar JBL Bar 1300X přináší dva odnímatelné reproduktory a subwoofer

15.1.2023, Milan Šurkala, aktualita
Soundbar JBL Bar 1300X přináší dva odnímatelné reproduktory a subwoofer
Společnost JBL představila na veletrhu CES 2023 také nový soundbar Bar 1300X. Ten je vybaven i dvěma odnímatelnými reproduktory a bezdrátovým subwooferem. Otázkou je, zda už nejde jen o soundbar, ale o domácí kino.
Soundbary nám poslední dobou ve snaze o co největší kvalitu zvuku začínají pronikat do kategorie domácích kin a místo jednoho kusu hardwaru se z toho stále častěji sada reproduktorů. Jednou z novinek představených na veletrhu CES 2023 je i JBL Bar 1300X. Ten nabízí celkový výkon 1170 W a vedle samotného soundbaru tu jsou ještě dva odnímatelné zadní reproduktory s nabíjecím akumulátorem pro více prostorový zvuk a bezdrátový subwoofer s 12palcovým (30cm) driverem. Soustava podporuje standardy Dolby Atmos i DTS:X.
 
JBL Bar 1300X
 
Pro čistější zvuk zejména u mluvy tu máme technologii Harman PureVoice. Odnímatelné zadní reproduktory můžete nabíjet přes AC adaptér nebo připojením k hlavnímu soundbaru, výdrž akumulátoru je cca 10 hodin. Podporována je i mobilní aplikace JBL One pro nastavení ekvalizéru nebo streamování hudby přes Wi-Fi z nejrůznějších streamovacích služeb. Využít lze i digitální asistenty Apple Siri, Amazon Alexa a Google Assistant. Novinka bude v prodeji od 19. února za cenu 1700 USD.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.