www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
, , aktualita
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
reklama
Sony myslí také na šetřivější zákazníky, kteří za nový televizor nechtějí utratit desetitisíce, ale přesto by rádi okusili technologii HDR nebo sledovali obsah z Netflixu či Amazon Video. Pro evropské trhy jsou určeny nové modelové řady Bravia WF6 a RF4. První nabídne o něco prémiověji vypadající design a úhlopříčky 43" (108 cm) nebo 50" (127 cm), druhá potom jen 43” (108 cm) a navíc s plastovými nožičkami. U všech modelů však mohou uživatelé využít diskrétní vedení kabelů od připojených set-top boxů či Blu-ray přehrávačů nohou televizoru, takže dráty v obýváku zbytečně „nestraší”.
 
 
Sony Bravia WF6
 
Společným znakem všech novinek je obrazovka s rozlišením Full HD (1080p) a podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR), který zajistí vyšší kontrast a bohatší barvy. Výrobce nezmiňuje konkrétní formáty, ale můžeme předpokládat, že půjde o otevřené HDR10. Obsah v HDR je možné přehrávat ze streamovacích služeb nebo připojených zařízení, jako jsou herní konzole. Není příliš časté, že by bylo HDR kombinováno s nižším než 4K Ultra HD rozlišením, ale Sony nebo jeho konkurent Panasonic už v minulosti pár takových modelů předvedli. Televizory nabízejí také technologii X-Reality Pro, která převádí obraz z nižšího rozlišení (např. u DVD či televizního vysílání) do Full HD.
 
 
Sony Bravia RF4
 
Funkce Smart Plug & Play potom umožňuje přenášet Full HD obraz ze smartphonu prostřednictvím USB. Bezdrátový přenos není podporován, takže pro tyto účely bude nutné využít starý dobrý Chromecast. Marně byste také hledali Android TV, místo toho využili Sony svou vlastní platformu, která ovšem nabízí přístup k oblíbeným službám jako Netflix nebo YouTube. Vzhledem k častým problémům platformy od Googlu, jako jsou v nedávné době hlavně aktualizace televizorů Sony, však může řada uživatelů brát absenci Android TV jako výhodu. Sony Bravia WF66 a Bravia RF45 se začnou na evropských trzích prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu.
 
Kromě toho Sony oznámilo modelové řady Sony XF80 a XF75, které nabízejí obraz ve 4K HDR, Android TV a úhlopříčky od 43” do 65”. Ceny však budou pochopitelně vyšší.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu Vuze XR Dual: 360° kamerka schopná i 180° 3D záznamu
Vuze XR Dual je velmi zajímavou kamerkou pro dva druhy záznamu. Umí totiž nejen 360° 2D režim, ale také 3D záznam s úhlem záběru 180°.  Má totiž výklopné objektivy. A nechybí ani 5,7K rozlišení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu? Walmart uvažuje o streamování filmů: konkurence Amazonu a Netflixu?
Obchodní řetězec Walmart se vydal na boj s konkurenčním Amazonem. Nejenže se dal dohromady s Microsoftem, ale chystá také levnější alternativu streamovacím službám Netflix a Amazon Prime Video.
19.7.2018, aktualita, Milan Šurkala
Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
19.7.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují? Apple konečně vydal AirPlay 2. Jaké reproduktory ho podporují?
Po měsících napjatého očekávání byl zpřístupněn bezdrátový audio protokol Apple Airplay 2. Pro jeho využívání musíte mít zařízení iOS 11.4 či tvOS 11.4 a některý z podporovaných reproduktorů – přinášíme jejich seznam.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision Letošní Sony TV se naučily Dolby Vision
Na vybrané televizory Sony u roku 2018 míří aktualizace, která přidává podporu standardu Dolby Vision. Nový firmware přináší pár dalších drobných novinek, a to také na modely z předchozích let.
2.6.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář