www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
, , aktualita
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
reklama
Sony myslí také na šetřivější zákazníky, kteří za nový televizor nechtějí utratit desetitisíce, ale přesto by rádi okusili technologii HDR nebo sledovali obsah z Netflixu či Amazon Video. Pro evropské trhy jsou určeny nové modelové řady Bravia WF6 a RF4. První nabídne o něco prémiověji vypadající design a úhlopříčky 43" (108 cm) nebo 50" (127 cm), druhá potom jen 43” (108 cm) a navíc s plastovými nožičkami. U všech modelů však mohou uživatelé využít diskrétní vedení kabelů od připojených set-top boxů či Blu-ray přehrávačů nohou televizoru, takže dráty v obýváku zbytečně „nestraší”.
 
 
Sony Bravia WF6
 
Společným znakem všech novinek je obrazovka s rozlišením Full HD (1080p) a podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR), který zajistí vyšší kontrast a bohatší barvy. Výrobce nezmiňuje konkrétní formáty, ale můžeme předpokládat, že půjde o otevřené HDR10. Obsah v HDR je možné přehrávat ze streamovacích služeb nebo připojených zařízení, jako jsou herní konzole. Není příliš časté, že by bylo HDR kombinováno s nižším než 4K Ultra HD rozlišením, ale Sony nebo jeho konkurent Panasonic už v minulosti pár takových modelů předvedli. Televizory nabízejí také technologii X-Reality Pro, která převádí obraz z nižšího rozlišení (např. u DVD či televizního vysílání) do Full HD.
 
 
Sony Bravia RF4
 
Funkce Smart Plug & Play potom umožňuje přenášet Full HD obraz ze smartphonu prostřednictvím USB. Bezdrátový přenos není podporován, takže pro tyto účely bude nutné využít starý dobrý Chromecast. Marně byste také hledali Android TV, místo toho využili Sony svou vlastní platformu, která ovšem nabízí přístup k oblíbeným službám jako Netflix nebo YouTube. Vzhledem k častým problémům platformy od Googlu, jako jsou v nedávné době hlavně aktualizace televizorů Sony, však může řada uživatelů brát absenci Android TV jako výhodu. Sony Bravia WF66 a Bravia RF45 se začnou na evropských trzích prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu.
 
Kromě toho Sony oznámilo modelové řady Sony XF80 a XF75, které nabízejí obraz ve 4K HDR, Android TV a úhlopříčky od 43” do 65”. Ceny však budou pochopitelně vyšší.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019 Přehrávač Winamp se vrátí v roce 2019
Jeden z nejslavnějších hudebních přehrávačů, Winamp, zažije v příštím roce comeback. V plánu je zcela nová verze, která by měla odpovídat současným trendům, takže nabídne i podporu streamované hudby.
18.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV Xbox One začal podporovat Dolby Vision, ale jen na některých TV
Xbox One se po říjnové aktualizaci stal první herní konzolí, která podporuje Dolby Vision. Z výhod tohoto formátu HDR se ovšem těší jen majitelé vybraných televizorů. Důvodem jsou opět problémy s kompatibilitou.
17.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik
Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC Adobe představuje multiplatformní Premiere Rush CC
Společnost Adobe uvedla novou aplikaci pro střih a úpravu videa. Jmenuje se Adobe Premiere Rush CC a má svým uživatelům přinášet možnost pracovat na projektech na nejrůznějších zařízeních díky cloudovém propojení.
16.10.2018, aktualita, Milan Šurkala
Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček Xiaomi Mi Box S: 4K HDR a Android TV za pár kaček
Xiaomi oznámilo další Mi Box, tedy levnou „krabičku k televizoru“. Tentokrát za 60 dolarů nabídne podporu 4K HDR, plnohodnotnou Android TV a nový dálkový ovladač s tlačítkem pro funkci Google Assistant.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh Dostupnější Philips OLED 803 vstupují na český trh
Do českých obchodů zamířily nové OLED TV z řady Philips 803, které přicházejí s novým zobrazovacím panelem, podporou HDR10+ a třistranným podsvícením Ambilight. Ve srovnání se sérií 903 bude velkou výhodou nižší cena.
14.10.2018, aktualita, Jáchym Šlik