www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
, , aktualita
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
reklama
Sony myslí také na šetřivější zákazníky, kteří za nový televizor nechtějí utratit desetitisíce, ale přesto by rádi okusili technologii HDR nebo sledovali obsah z Netflixu či Amazon Video. Pro evropské trhy jsou určeny nové modelové řady Bravia WF6 a RF4. První nabídne o něco prémiověji vypadající design a úhlopříčky 43" (108 cm) nebo 50" (127 cm), druhá potom jen 43” (108 cm) a navíc s plastovými nožičkami. U všech modelů však mohou uživatelé využít diskrétní vedení kabelů od připojených set-top boxů či Blu-ray přehrávačů nohou televizoru, takže dráty v obýváku zbytečně „nestraší”.
 
 
Sony Bravia WF6
 
Společným znakem všech novinek je obrazovka s rozlišením Full HD (1080p) a podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR), který zajistí vyšší kontrast a bohatší barvy. Výrobce nezmiňuje konkrétní formáty, ale můžeme předpokládat, že půjde o otevřené HDR10. Obsah v HDR je možné přehrávat ze streamovacích služeb nebo připojených zařízení, jako jsou herní konzole. Není příliš časté, že by bylo HDR kombinováno s nižším než 4K Ultra HD rozlišením, ale Sony nebo jeho konkurent Panasonic už v minulosti pár takových modelů předvedli. Televizory nabízejí také technologii X-Reality Pro, která převádí obraz z nižšího rozlišení (např. u DVD či televizního vysílání) do Full HD.
 
 
Sony Bravia RF4
 
Funkce Smart Plug & Play potom umožňuje přenášet Full HD obraz ze smartphonu prostřednictvím USB. Bezdrátový přenos není podporován, takže pro tyto účely bude nutné využít starý dobrý Chromecast. Marně byste také hledali Android TV, místo toho využili Sony svou vlastní platformu, která ovšem nabízí přístup k oblíbeným službám jako Netflix nebo YouTube. Vzhledem k častým problémům platformy od Googlu, jako jsou v nedávné době hlavně aktualizace televizorů Sony, však může řada uživatelů brát absenci Android TV jako výhodu. Sony Bravia WF66 a Bravia RF45 se začnou na evropských trzích prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu.
 
Kromě toho Sony oznámilo modelové řady Sony XF80 a XF75, které nabízejí obraz ve 4K HDR, Android TV a úhlopříčky od 43” do 65”. Ceny však budou pochopitelně vyšší.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách Levné GoPro Hero (2018) se možná ukazuje na prvních fotkách
GoPro v loňském roce slíbilo, že letos přinese levnější model akční kamery, která nahradí Hero Session. A nyní po internetu začala kolovat dvojice fotografií, která by novinku měla ukazovat spolu s několika základními parametry.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory LG vytvořilo OLED světla, která nahradí reproduktory
Novinku od LG Display vlastně můžeme označit jako tři v jednom. Osvětlí totiž místnost, zároveň jako reproduktor a ještě ozdobí místnost jako netradiční designový prvek. Použity byly přitom technologie známé z televizorů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K Pioneer VSX-933: nový AV receiver zvládne upscaling videa do 4K
Na český trh se dostal nový AV receiver od Pioneer, který zajistí špičkový zvuk až do sestavy 7.1 a podporuje vstupy z mnoha přístrojů, mnoho hudebních formátů a dokonce také umí přepočítávat videosignál do 4K rozlišení.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace Nexus Player nedostane Android P ani jiné aktualizace
Nexus Player má své dny sečtené. Tedy alespoň z pohledu softwarové podpory. Google totiž potvrdil, že na zařízení nepošle Android P ani žádné další bezpečnostní aktualizace. Jednalo se ovšem o nejdéle podporované zařízení s Androidem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích Hlavní novinky Samsung QLED TV pro rok 2018 na videích
Pojďme si ještě jednou prohlédnout letošní QLED TV od Samsungu. Výrobce zveřejnil pět videí, na kterých ukazuje hlavní novinky. Patří mezi ně například hlubší kontrast nebo Ambient Mode.
21.3.2018, aktualita, Jáchym Šlik