www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD

Sony WF6 a RF4: HDR i v kombinaci s Full HD
, , aktualita
HDR sice máme spojené především se 4K rozlišením, ale Sony opět dokazuje, že může fungovat také v kombinaci s Full HD. Na evropský trh zamíří dvě řady televizorů střední třídy bez Android TV.
reklama
Sony myslí také na šetřivější zákazníky, kteří za nový televizor nechtějí utratit desetitisíce, ale přesto by rádi okusili technologii HDR nebo sledovali obsah z Netflixu či Amazon Video. Pro evropské trhy jsou určeny nové modelové řady Bravia WF6 a RF4. První nabídne o něco prémiověji vypadající design a úhlopříčky 43" (108 cm) nebo 50" (127 cm), druhá potom jen 43” (108 cm) a navíc s plastovými nožičkami. U všech modelů však mohou uživatelé využít diskrétní vedení kabelů od připojených set-top boxů či Blu-ray přehrávačů nohou televizoru, takže dráty v obýváku zbytečně „nestraší”.
 
 
Sony Bravia WF6
 
Společným znakem všech novinek je obrazovka s rozlišením Full HD (1080p) a podporou vysokého dynamického rozsahu (HDR), který zajistí vyšší kontrast a bohatší barvy. Výrobce nezmiňuje konkrétní formáty, ale můžeme předpokládat, že půjde o otevřené HDR10. Obsah v HDR je možné přehrávat ze streamovacích služeb nebo připojených zařízení, jako jsou herní konzole. Není příliš časté, že by bylo HDR kombinováno s nižším než 4K Ultra HD rozlišením, ale Sony nebo jeho konkurent Panasonic už v minulosti pár takových modelů předvedli. Televizory nabízejí také technologii X-Reality Pro, která převádí obraz z nižšího rozlišení (např. u DVD či televizního vysílání) do Full HD.
 
 
Sony Bravia RF4
 
Funkce Smart Plug & Play potom umožňuje přenášet Full HD obraz ze smartphonu prostřednictvím USB. Bezdrátový přenos není podporován, takže pro tyto účely bude nutné využít starý dobrý Chromecast. Marně byste také hledali Android TV, místo toho využili Sony svou vlastní platformu, která ovšem nabízí přístup k oblíbeným službám jako Netflix nebo YouTube. Vzhledem k častým problémům platformy od Googlu, jako jsou v nedávné době hlavně aktualizace televizorů Sony, však může řada uživatelů brát absenci Android TV jako výhodu. Sony Bravia WF66 a Bravia RF45 se začnou na evropských trzích prodávat letos na jaře za dosud nezveřejněnou cenu.
 
Kromě toho Sony oznámilo modelové řady Sony XF80 a XF75, které nabízejí obraz ve 4K HDR, Android TV a úhlopříčky od 43” do 65”. Ceny však budou pochopitelně vyšší.
 
Zdroj: 4kfilme.de


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal3 komentáře