www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů
, , aktualita
Společnosti Sony se podařilo vytvořit opravdu obrovský displej. Využívá moderní Crystal LED technologii, nabídne neuvěřitelné 16K rozlišení a velikostí se rovná dvěma kloubovým autobusům postaveným na sobě.
K oblíbeným
reklama
Sony se snaží posouvat vývoj stále dál a dál. Před pěti lety představila 16K displej pro Haneda Airport v Tokiu, tentokrát jde ale o jediný panel v kuse využívající technologii Crystal LED (v podstatě micro LED) technologie s tímtéž rozlišením. Tato technologie umožňuje vytvářet panely bez jakýchkoli rámečků a skládat je vedle sebe, aniž by byly patrné předěly mezi nimi. Novinka je instalována ve výzkumném centru kosmetické firmy Shiseido.
 
Sony 16K displej
 
Nezaujme jen 16K rozlišením (přesná hodnota není známa, na šířku to ale bude něco okolo 16 tisíc pixelů), ale také svou velikostí. Má totiž 783” úhlopříčku, což je téměř 19,9 metru. Konkrétně je její délka 19,2 metru a výška 5,4 metru. Otázkou tak nyní je, kde se vůbec vezme 16K obsah, neboť dnes je zřídkavé i 8K. Je jasné, že toto není televize obýváku, ale spíše obrazovka do velkých nákupních center, letišť nebo podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou Avengers: Endgame míří do kin s potitulkovou scénou
Kasovní trhák Avengers: Endgame překvapil tím, že neměl potitulkovou scénu, jak je u marvelovských filmů zvykem. A protože na překonání Avatara mu chybí už jen kousek, s novými scénami míří do kin v pozměněném podání.
21.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV Samsung doporučuje pravidelnou kontrolu antivirem u Smart TV
Výrobce chytrých televizí Samsung doporučuje, aby jejich uživatelé pravidelně spouštěli antivirus. I chytrá televize totiž může být napadena zákeřným malwarem, pokud je připojena do internetu.
19.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia Dohoda za 500 milionů USD: J.J. Abrams bude dělat pro WarnerMedia
Ve streamovacích službách začíná být pořádný chaos. Producent a režisér J.J. Abrams je totiž v posledních fázích jednání s WarnerMedia, která jeho společnosti Bad Robot zajistí dohodu ve výši 500 milionů dolarů.
18.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka Russian Doll: povedená seriálová časová smyčka
Produkce Netflixu má na svědomí mnoho vlastního filmů i seriálů a jedním z nich je i seriál Russian Doll. Nadia v podání Natashy Lyonne zde umírá a opět se probouzí do stejného okamžiku. Podaří se jí reinkarnaci někdy ukončit?
18.6.2019, recenze, Milan Šurkala
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář