www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů
, , aktualita
Společnosti Sony se podařilo vytvořit opravdu obrovský displej. Využívá moderní Crystal LED technologii, nabídne neuvěřitelné 16K rozlišení a velikostí se rovná dvěma kloubovým autobusům postaveným na sobě.
K oblíbeným
reklama
Sony se snaží posouvat vývoj stále dál a dál. Před pěti lety představila 16K displej pro Haneda Airport v Tokiu, tentokrát jde ale o jediný panel v kuse využívající technologii Crystal LED (v podstatě micro LED) technologie s tímtéž rozlišením. Tato technologie umožňuje vytvářet panely bez jakýchkoli rámečků a skládat je vedle sebe, aniž by byly patrné předěly mezi nimi. Novinka je instalována ve výzkumném centru kosmetické firmy Shiseido.
 
Sony 16K displej
 
Nezaujme jen 16K rozlišením (přesná hodnota není známa, na šířku to ale bude něco okolo 16 tisíc pixelů), ale také svou velikostí. Má totiž 783” úhlopříčku, což je téměř 19,9 metru. Konkrétně je její délka 19,2 metru a výška 5,4 metru. Otázkou tak nyní je, kde se vůbec vezme 16K obsah, neboť dnes je zřídkavé i 8K. Je jasné, že toto není televize obýváku, ale spíše obrazovka do velkých nákupních center, letišť nebo podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy TCL X10: první mini LED TV míří se zpožděním na evropské trhy
Již koncem loňského roku bylo oznámeno, že se začíná na českém trhu prodávat televizor TCL 65X10. První LCD TV s technologií mini LED se ovšem nakonec zpozdila. Jak naznačují informace z Evropy, druhý start prodeje je za rohem.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400 Panasonic představil nové soundbary HTB600 a HTB400
Pokročilejší soundbar SC-HTB600 podporuje formáty Dolby Atmos i DTS:X a bude dodáván s bezdrátovým subwooferem, zatímco SC-HTB400 využívá integrovaný soundbar. K dalším představeným novinkám párty reproduktor nebo digitální rádio.
21.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem Xiaomi začalo v ČR prodávat svůj přenosný Full HD projektor s Androidem
Na český trh vstupuje Xiaomi Mi Smart Compact Projector, se kterým si můžete vytvořit domácí kino skoro kdekoliv. Tento kompaktní projekt s podporou Full HD dokonce ani nepotřebuje počítač nebo smartphone, neboť využívá integrovaný systém Android.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV Samsung znevýhodňuje své 4K TV, aby podpořil prodej 8K TV
Samsung chce přinutit zákazníky, aby za jeho televizory utráceli více peněz. Snaží se toho ovšem dosáhnout kontroverzní strategií. Zhoršil parametry svých 4K QLED TV a nechal tak více vyniknout dražší 8K QLED TV.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely Trh s UHD Blu-ray přehrávači klesá, výrobci letos nechystají nové modely
Prodej fyzických disků i jejich přehrávačů dlouhodobě klesá, přičemž tento trend neminul ani Ultra HD Blu-ray playery. V roce 2020 zatím žádný výrobce nepředstavil nový model a ani jeden ze tří hlavních hráčů to letos neplánuje.
20.2.2020, aktualita, Jáchym Šlik