www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů

Sony vytvořilo 16K displej, má úhlopříčku 20 metrů
, , aktualita
Společnosti Sony se podařilo vytvořit opravdu obrovský displej. Využívá moderní Crystal LED technologii, nabídne neuvěřitelné 16K rozlišení a velikostí se rovná dvěma kloubovým autobusům postaveným na sobě.
K oblíbeným
reklama
Sony se snaží posouvat vývoj stále dál a dál. Před pěti lety představila 16K displej pro Haneda Airport v Tokiu, tentokrát jde ale o jediný panel v kuse využívající technologii Crystal LED (v podstatě micro LED) technologie s tímtéž rozlišením. Tato technologie umožňuje vytvářet panely bez jakýchkoli rámečků a skládat je vedle sebe, aniž by byly patrné předěly mezi nimi. Novinka je instalována ve výzkumném centru kosmetické firmy Shiseido.
 
Sony 16K displej
 
Nezaujme jen 16K rozlišením (přesná hodnota není známa, na šířku to ale bude něco okolo 16 tisíc pixelů), ale také svou velikostí. Má totiž 783” úhlopříčku, což je téměř 19,9 metru. Konkrétně je její délka 19,2 metru a výška 5,4 metru. Otázkou tak nyní je, kde se vůbec vezme 16K obsah, neboť dnes je zřídkavé i 8K. Je jasné, že toto není televize obýváku, ale spíše obrazovka do velkých nákupních center, letišť nebo podobně.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen Vloni se prodalo 157 milionů Smart TV, většina z nich měla Tizen
Smart TV v roce 2018 tvořily většinu prodaných televizorů, jak tvrdí analýza společnosti Strategy Analytics. A nejspokojenější může být Samsung, každý pátý model totiž využíval jeho systém Tizen.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+ Sony na svých televizích tajně podporuje HDR10+
Ačkoliv Sony ve specifikacích o formátu HDR10+ nikde nehovoří, ve skutečnosti jej některé jeho modely televizorů podporují. Tuto spekulaci potvrdili redaktoři německého webu. kteří otestovali přehrávání filmu v praxi.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+ Prohlédněte si seznam všech filmů a seriálů v Disney+
Do startu služby pro streamování videa Disney+ sice zbývá více než půl roku, ale už nyní byl zveřejněn kompletní seznam filmů a seriálů, které na diváky čekají. Nejzajímavější je samozřejmě část s originály, které se exkluzivně objeví v Disney+.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně? Trabantem tam a zase zpátky: poslední cesta Přibáně?
Cesta žlutého cirkusu Dana Přibáně skončila. Do kin zamířil poslední díl série, který ukončil putování žlutých Trabantů příjezdem do Prahy, kde je uvítala kvanta fanoušků. Jaký je však tento poslední film, na to se podívá naše recenze.
18.4.2019, recenze, Milan Šurkala
Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu Známe české ceny a dostupnost nových soundbarů od Samsungu
Před pár týdny představené soundbary Samsung HW-Q70R a HW-Q60R už velmi brzy zamíří do českých obchodů. Tuzemské zastoupení nyní potvrdilo, kdy a za kolik si první letošní modely budeme moct zakoupit.
15.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik