Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony vyrábí nový druh televizoru, chce konkurovat Apple

14.11.2011, Martin Stančík, aktualita
Šéf Sony Howard Stringer tento týden poskytl listu Wall Street Journal velmi zajímavý rozhovor o budoucnosti Sony v TV byznysu. Stringer mimo jiné uvedl, že Sony již 5 let pracuje na novém typu televizoru.
Howard Stringer v rozhovoru pro Wall Street Journal nabídl svůj vlastní pohled na televizní průmysl. Podle Stringera mezi sebou výrobci televizorů posledních několik let soutěží takovým způsobem, že většina z nich tratí peníze na každém vyrobeném televizoru. Před několika lety Sony začalo propagovat 3DTV, avšak jeho strategie se nesetkala s velkým úspěchem. Sony také začalo vyrábět TV schopné připojení k internetu na platformě Google TV, což však také skončilo propadákem. Proto byla společnost nucena změnit svou strategii a rozdělit svou TV divizi do tří menších jednotek.

Howard Stringer v rozhovoru také vyslovil přesvědčení, že Steve Jobs a Apple již několik let pracují na HDTV. Stringer považuje Apple za reálnou hrozbu televizního byznysu Sony - i když tato společnost ještě na trh s televizory nevstoupila. Sony se chce očividně více přiblížit byznysovému modelu Apple. +možným propojením s dalšími produkty. Těmito čtyřmi displeji má Sony na mysli televizory, smartphony, tablety a monitory.

Sony představilo svůj první tablet v září tohoto roku a podle Stringera společnost další vyvíjí. "Uplynulých pět let jsem strávil vytvářením platformy, která by mohla konkurovat Stevu Jobsovi," uvedl Stringer s tím, že mu Jobs dokonce poradil, aby se Sony soustředilo na méně produktů. Podle Stringera to však bylo těžké rozhodnutí, neboť Sony by v takovém případě muselo propustit spoustu zaměstnanců. Stringer však věří, že po pěti letech je již nová integrovaná platforma připravena.

Zdroj: FlatPanelsHD