Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony vítězí na trhu 4K Ultra HD televizí

2.9.2013, Milan Šurkala, aktualita
Trh Ultra HD (4K) televizí má jasného vítěze, kterým je společnost Sony. Ta dokázala nabídnout dostatečně zajímavé produkty, a tak s velkým náskokem předběhla společnosti jako jsou LG nebo Samsung.
Zatímco na celkovém trhu televizí se Sony nedaří až tak moc, jak by chtělo, na poli 4K je jasným králem. Za první polovinu roku 2013 se tato společnost mohla pochlubit 37,8% zastoupením. Na druhém místě je LG se 14,2 % a např. Samsung je až sedmý s pouhými 4 procenty. Kdo je na dalších místech, to nevíme, ale 4K televize nabízí také společnosti jako jsou Sharp nebo Toshiba.

Celkový trh 4K televizí zaznamenal příjmy 490 milionů dolarů, z čehož si Sony ukouslo 185 milionů. Důvodů pro úspěch Sony je několik. Především nabízela jako první menší a levnější 55" a 65" modely Bravia X9, zatímco konkurence s menšími modely teprve přichází nebo přišla jen nedávno. Televizi dostanete s 8 BluRay disky se 4K obsahem, 4K přehrávač Sony FMP-X1 4K Media Player je dodáván s dalšími 10 4K filmy nemluvě o možnosti stažení dalších z cloudu. Hrozbou pro Sony jsou nyní spíše čínští výrobci, kteří chtějí představit levnější 4K televize s menšími úhlopříčkami.

Zdroj: www.hdtv-news.com, www.hdtvtest.co.uk
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama
reklama