www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony uvedl Vegas Pro 12

Sony uvedl Vegas Pro 12
, , aktualita
V duchu dnešní doby zde máme novou verzi profesionálního video editoru Vegas Pro s pořadovým číslem 12. To přidává oproti předchozí verzi některé funkce, kterými již disponují konkurenti a vylepšuje stávající možnosti.
K oblíbeným
reklama
Vegas vždy bodoval a stále boduje příjemným a intuitivním ovládáním, které je v určitém smyslu jiné, než mají všichni ostatní. Jednak výborně zapadá do prostředí Windows, když nepoužívé své vlastní vymyšlené prostředí, ale je i svižné a velmi přehledné. To bylo přeci je na překážku oproti jiným programům, protože takto těžko přetáhne výrobce zákazníky odjinud, proto v minulosti došlo k několika malým změnám, např. přesunu časové osy dolů jako u jiných programů (pomineme-li, že ovládání jehorší, protože ikonky zůstaly stále nahoře). Prostředí je ale již stabilizované, takže se již delší dobu přidávají nové funkce.

Dvanáctka tentokrát přidává např. Smart Proxy, které automaticky a dynamicky anhradí originální klipy jejich kopiemi, které jsou přívětivější k editaci. Děje se tak vždy, když náhled není schopen dosáhnout požadovaného framerate, při finálním renderování ale je použit stále originál pro zachování plné kvality.Tuto funkci již má mnoho jiných programů, i pro domácí použití, takže je jen dobře, že s něčím podobným přichází i Vegas.

Dalším vylepšením je Project Interchange pro výměnu projektů s jinými populárními video editory - Adobe Premiere Pro CS a, After Effects CS6, Avid Pro Tools 10, DaVinci Resolve 8, Apple Final Cut Pro 7 a zvládá i export do Apple Final Cut Pro X.

Novinkou je i Expanded Edit Mode, kdy je časová osa a s topy v ní dočasně přepnuta do "A-B roll" režimu pro preciznější střih.

Další hodně vítanou novinkou je Color Match. Tato funkce automaticky zkoriguje barevnost mezi dvěma klipy. Určitě se již každý setkal s tím, že kamera dvě scény nezachytila se stejnou barevnou teplotou.

Pro lepší maskování částí obrazu je zde nový nástroj Shape Masking. Ten umožňuje pomocí obdélníků a oválů vymaskovat část požadovaného obrazu. To samé dělá FX Masking, ale pouze na přiřazený efekt, lze tak například odstranit šum jen v části obrazu.

Novinkou, kterou ale znají jiné editory již dávno, je také tagování klipů v seznamu klipů - Project Media.

A v neposlední řadě je zde nový nátroj LAB Adjust Video FX Plug-in pro barevné korekce v Lab gamutu. nechybí ani L*a*b* Color Space Histogram.

Vegas 12 dostal podporu i pro nový hardware. Je možné nabírat video z kamer Panasonic P2 pomocí Vegas Pro Device Exploreru a editovat záznamy ve formátech DVCPRO 25/50/100 a AVC-Intra 50/100 .mxf nativně.

K dispozici budou dvě verze. Vegas Pro 12 bude v balíku s DVD Architectem Pro za $699.95 dolarů, samostatná verze Vegas Pro 12 Edit bude k mání za $499.95 dolarů.

Zdroj: Sony Creative Software
reklama
Nejnovější články
Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem Panasonic uvedl 4K60p kamery HC-X1500 a HC-X2000 s 24× zoomem
V nabídce videokamer společnosti Panasonic se objevují dva nové modely HC-X1500 a HC-X2000. Oba dva mají objektiv s 24× optickým zoomem a potěší také schopností záznamu ve 4K rozlišení při 60p.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10 NBC uvede streamovací službu Peacock zdarma, za $5 i za $10
Streamovacích služeb není asi nikdy dost, a tak televize NBC brzy uvede svou vlastní. Ta ponese název Peacock a bude možné ji sledovat i zdarma. Pokud ale zaplatíte, dostanete lepší služby, více obsahu a můžete se i zbavit reklam.
17.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Black Widow od Marvela má další trailer Black Widow od Marvela má další trailer
Marvel uvolnil další trailer na film Black Widow, který zamíří do kin v květnu letošního roku. Zatímco ten minulý více napovídal o minulosti Natashy Romanoff, tentokrát se dozvíme více i o hlavním protivníkovi.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode Panasonic HZ2000: televize s podporou Filmmaker Mode
Nová OLED televize Panasonic HZ2000 přináší hollywoodskou kvalitu obrazu do obýváku díky podpoře Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode, který umožňuje zobrazit film tak, jak to chtěli tvůrci filmu a ne výrobce televize.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
TCL má nové QLED televize včetně 8K X91 TCL má nové QLED televize včetně 8K X91
Mezi produktovými novinkami společnosti TCL, které byly představeny na veletrhu CES 2020, bylo i několik QLED televizí. Máme tu 8K model X91 i levnější 4K HDR varianty v řadách C81 a C7. Všechny mají systém umělé inteligence.
14.1.2020, aktualita, Milan Šurkala