www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony uvedl Vegas Pro 12

Sony uvedl Vegas Pro 12
, , aktualita
V duchu dnešní doby zde máme novou verzi profesionálního video editoru Vegas Pro s pořadovým číslem 12. To přidává oproti předchozí verzi některé funkce, kterými již disponují konkurenti a vylepšuje stávající možnosti.
K oblíbeným
reklama
Vegas vždy bodoval a stále boduje příjemným a intuitivním ovládáním, které je v určitém smyslu jiné, než mají všichni ostatní. Jednak výborně zapadá do prostředí Windows, když nepoužívé své vlastní vymyšlené prostředí, ale je i svižné a velmi přehledné. To bylo přeci je na překážku oproti jiným programům, protože takto těžko přetáhne výrobce zákazníky odjinud, proto v minulosti došlo k několika malým změnám, např. přesunu časové osy dolů jako u jiných programů (pomineme-li, že ovládání jehorší, protože ikonky zůstaly stále nahoře). Prostředí je ale již stabilizované, takže se již delší dobu přidávají nové funkce.

Dvanáctka tentokrát přidává např. Smart Proxy, které automaticky a dynamicky anhradí originální klipy jejich kopiemi, které jsou přívětivější k editaci. Děje se tak vždy, když náhled není schopen dosáhnout požadovaného framerate, při finálním renderování ale je použit stále originál pro zachování plné kvality.Tuto funkci již má mnoho jiných programů, i pro domácí použití, takže je jen dobře, že s něčím podobným přichází i Vegas.

Dalším vylepšením je Project Interchange pro výměnu projektů s jinými populárními video editory - Adobe Premiere Pro CS a, After Effects CS6, Avid Pro Tools 10, DaVinci Resolve 8, Apple Final Cut Pro 7 a zvládá i export do Apple Final Cut Pro X.

Novinkou je i Expanded Edit Mode, kdy je časová osa a s topy v ní dočasně přepnuta do "A-B roll" režimu pro preciznější střih.

Další hodně vítanou novinkou je Color Match. Tato funkce automaticky zkoriguje barevnost mezi dvěma klipy. Určitě se již každý setkal s tím, že kamera dvě scény nezachytila se stejnou barevnou teplotou.

Pro lepší maskování částí obrazu je zde nový nástroj Shape Masking. Ten umožňuje pomocí obdélníků a oválů vymaskovat část požadovaného obrazu. To samé dělá FX Masking, ale pouze na přiřazený efekt, lze tak například odstranit šum jen v části obrazu.

Novinkou, kterou ale znají jiné editory již dávno, je také tagování klipů v seznamu klipů - Project Media.

A v neposlední řadě je zde nový nátroj LAB Adjust Video FX Plug-in pro barevné korekce v Lab gamutu. nechybí ani L*a*b* Color Space Histogram.

Vegas 12 dostal podporu i pro nový hardware. Je možné nabírat video z kamer Panasonic P2 pomocí Vegas Pro Device Exploreru a editovat záznamy ve formátech DVCPRO 25/50/100 a AVC-Intra 50/100 .mxf nativně.

K dispozici budou dvě verze. Vegas Pro 12 bude v balíku s DVD Architectem Pro za $699.95 dolarů, samostatná verze Vegas Pro 12 Edit bude k mání za $499.95 dolarů.

Zdroj: Sony Creative Software
reklama
Nejnovější články
Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin Netflix v srpnu 2020: nejnovější filmy a seriály na druhou půlku prázdnin
I chvíle u bazénu si můžete zpříjemnit novinkami z Netflixu. I tento měsíc přinášíme přehled pořadů z původní produkce. Premiéru bude mít pátá řada seriálu Lucifer i několik nových dokumentů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV To nejlepší od Panasonicu. Na trh vstoupily HZ2000 OLED TV
Teprve nedávno byl zahájen prodej OLED TV ze série Panasonic HZ2000, která představuje vlajkovou loď této značky pro rok 2020. Jak správně tušíte, nejedná se o žádnou lidovku, cena se totiž může přiblížit až ke 100 000 Kč.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh Sony SRS-LSR200: přenosný reproduktor k TV zamíří na český trh
Zkraje letošního roku představilo Sony v Japonsku přenosný bezdrátový reproduktor, který obsahuje i dálkový ovladač k televizoru. Tento neobvyklý produkt nakonec nabídne i českým zákazníkům. Jaké bude využití?
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone TV box Qmikai K1 vám zvládne bezdrátově nabít smartphone
Myslíte si, že vás čínské TV boxy nemají čím překvapit? Novinka Qmikai K1 obsahuje jednu překvapivou funkci, ale kromě toho nabízí i relativně výkonné komponenty a stále ještě aktuální systém Android 10.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí Netflix zavádí možnost zrychleného a zpomaleného přehrávání videí
Funkce, kterou Netflix testoval od loňského roku, se nyní dostává ve větším měřítku mezi uživatele. Jedná se o možnost změny rychlosti přehrávání obsahu, která bude dostupná v aplikaci pro Android. Ne všichni jsou ovšem z novinky nadšeni…
Včera, aktualita, Jáchym Šlik