Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí Walkmany série E a B

14.7.2009, Jan Vítek, Aktualita
Společnost Sony se pochlubila se svými novými Walkmany řad E a B, které jsou označovány za video či normální MP3 přehrávače se štíhlým provedením. Uplatní se zde tedy v případě E barevná LCD obrazovka, poté si rovněž budeme moci vybrat ze čtyř barev Walkmanů B a využívat různé funkce...
Jako první to jsou tedy Walkman E s LCD obrazovkou o úhlopříčce 2 palce a rozlišení QVGA. K dispozici budou v černé a červené barvě a jejich tělo má být pouze 9,3 mm tlusté. Zvládnou přehrávat videa, zobrazovat fotografie včetně obrázků spojených s alby, pak si můžeme tvořit playlisty, apod.Sony také mluví o pokročilých zvukových vlastnostech. Jednak je to funkce Clear Audio pro dynamický a detailní zvuk, pak Clear Stereo pro redukci přeslechů mezi kanály a Clear Bass zase pro mocný přednes nízkých frekvencí bez zkreslení.

Dále se využije ekvalizér, Dynamic Normalizer vyrovnávající hlasitost jednotlivých tracků a pro import hudby, videa a fotografií stačí tato data pouze zkopírovat z počítače, nebo využít iTunes. Podporovány jsou i WMA a WMV s DRM a pro konverzi videa do podporovaných formátů lze využít dodávaný software. Nakonec se setkáme se FM tunerem a co se týče výdrže na baterie, ty stačí na 30 hodin hudby, či 6 hodin videa.

Pak to jsou Walkmany série B ve čtyřech zbarveních - černém, oranžovém, červeném a růžovém, aby případně ladily s fotoaparáty Cyber-shot S. Walkmany B jsou malé, ale přesto mají dle Sony nabídnout 18 hodin přehrávání hudby a pokud jsme ve spěchu, tak tříminutové nabíjení jim dodá šťávu na 90 minut poslechu.K počítači se připojují pomocí rozhraní USB a podporují Mass Storage, takže lze do nich ládovat data stejně jako na flash disk. Nechybí tu také ekvalizér s pěti přednastaveními, funkce pro zvýraznění basů s LED pulzující do jejich rytmu a také funkce ZAPPIN přehrávající pouze začátky písní. To se hodí tehdy, když hledáte nějakou a nevíte, jak se jmenuje. Modely B140F mají také FM tuner a funkci záznamu vysílání rádií a k Walkmanům E i B si můžete dokoupit řadu příslušenství, jako sportovní pásku pro připevnění na ruku, dokovací stanici, nebo silikonová ochranná pouzdra.

Obě řady budou k dispozici od konce tohoto měsíce.

Zdroj: TZ Sony