Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí troje nové reproduktory BRAVIA Theatre

30.7.2008, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony přichází se třemi novými reprosoustavami BRAVIA Theatre, kam patří jednak malé DAV-IS50 s 5.1 kanály, dále HTD-890IS se 160GB pevným diskem pro záznam z TV a DVD a nakonec HT-IS100 s prostorovým zvukem a pro připojení k Blu-ray či DVD přehrávačům.
DAV-IS50 se mohou pochlubit lesklým černým povrchem, skrytými ovládacími prvky a také velikostí, díky které se mají vejít i do dlaně. Výkon však má stačit i pro velkou místnost, ale to nyní samozřejmě neposoudíme. Ovládací centrum reproduktorů má štěrbinový přehrávač DVD/CD/MP3, procesor prostorového zvuku a RDS FM/AM rádio. Široké je pouze 21 cm a vysoké přes 10 cm. K zadním reproduktorům nevedou vodiče, ale využívá se bezdrátový systém sony S-AIR. Dále je tu Sony Sports Mode pro zdůraznění hlasu komentátora pomocí středového reproduktoru. Dodávané dálkové ovládání pak dokáže pracovat i s LCD TV BRAVIA nebo DVD rekordéry Sony. DIGITAL MEDIA PORT pak slouží k připojení externích zdrojů zvuku s podporou Bluetooth a Wi-Fi.HTD-890IS je také malá reprosoustava s rozšířením o DVD/Hard Disk Recorder s 160GB pevným diskem a analogovým i digitálním TV tunerem. Obsluha je také podobná a najdeme zde rovněž funkce BRAVIA Sync, Digital Cinema Auto Calibration a DIGITAL MEDIA PORT. Bezdrátové připojení zadních reproduktorů však dovolí až rozšiřující modul. HTD-890IS dokáže přehrávat i vypalovat DVD disky a na svůj pevný disk zaznamená až 455 hodin. Programovat záznamy napomůže GuidePlus pro až 32 pořadů na měsíc dopředu. Pomocí dvou USB portů můžeme načítat a zobrazovat fotografie a pomocí PictBridge je i tisknout. A pokud máte videokameru, můžete využít rychlé kopírování a střih nahrávek na pevném disku.

HT-IS100 je pak označováno jako jednoduché řešení s prostorovým zvukem, které lze připojit k přehrávačům disků Blu-ray Disc nebo DVD. Toto zařízení kombinuje zpracování prostorového zvuku a zesilovač do jedné jednotky skryté v subwooferu. K němu se pak připojí malé reproduktory známé z DAV-IS10. Tento systém také umožňuje zpracovávat video signály pomocí HDMI portu, komponentního či kompozitního vstupu. A pak zde najdeme také funkce Digital Cinema Auto Calibration a DIGITAL MEDIA PORT.

Zdroj: TZ Sony