Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí pro Japonsko nové Blu-ray rekordéry

13.9.2007, Milan Šurkala, aktualita
Společnost Sony představila pro Japonsko čtyři nové Blu-ray rekordéry. Ty jsou schopny vypalovat Blu-ray média 4x rychlostí a pokud je použito AVC, na jeden dvouvrstvý 50GB Blu-ray disk může vypálit až 16 hodin HD záznamu. Nabízí čtveřici...
Společnost Sony představila pro Japonsko čtyři nové Blu-ray rekordéry. Ty jsou schopny vypalovat Blu-ray média 4x rychlostí a pokud je použito AVC, na jeden dvouvrstvý 50GB Blu-ray disk může vypálit až 16 hodin HD záznamu. Nabízí čtveřici nových rekordérů.Všechny bez výjimky umí vypalovat na dvouvrstvá BD-R a BD-RE média. BDZ-X90 je vybaven 500GB pevným diskem, dvěma digitálními a dvěma analogovými TV tunery a HDMI výstupem se zlacenými konektory s podporou 1080p60 a p24.BDZ-L70 má pouze 320GB disk, dvojice digitální i analogových tunerů zůstává stejně jako HDMI s pozlacenými konektory. Podporován je však pouze výstup 1080p24. BDZ-T70 je totožný s BDZ-L70, jen nemá zlacené konektory. BDZ-T50 má pak jen 250GB disk a přišel také digitální TV tunery.

Všechny modely umí kódovat video do formátu MPEG-4 AVC/H.264. Přes HDMI port pak mohou přenášet zvuk ve formátech Dolby Digital plus, Dolby NR TrueHD DTS-HD a Linear PCM 7.1. Nejdražší model BDZ-X90 by měl stát cca 200000 jenů (cca $1750). O prodeji v Evropě se uvažuje, nicméně přesné datum ještě nepadlo. Společnost rovněž uvedla na trh nová média BD-R a BD-RE schopná 4x rychlostního zápisu.

Zdroj: www.cdrinfo.com, www.engadget.com
Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.