Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí nové hudební systémy

1.7.2009, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony uvádí na trh dva nové hudební systémy, jež mají být přímo nabité funkcemi. Jsou tedy označovány za multifunkční, ale přesto kompaktní audio systémy a přesně jde o NAS-Z200iR a CMT-Z100iR
Společnost Sony si pro nás tedy připravila dva zvukové systémy, jež mají sloužit celé řadě účelů. Dočkáme se dokovací stanice pro iPody, CD přehrávače, USB konektivity, streamování hudby, atd.NAS-Z200iR je certifikovaný DLNA a vybavený Wi-Fi konektivitou, takže dokáže komunikovat bezdrátově s ostatními podobnými zařízeními. Můžeme tedy tímto zařízením třeba přistupovat k zásobě hudby na našem PC. Nebo můžeme využít Wi-Fi k připojení k internetu a zaposlouchat se do některého z rádií. Dočkáme se také dálkového ovladače pro pohodlnou obsluhu, 3,5palcového LCD displeje a výrobce rovněž slibuje uživatelsky příjemné uživatelské rozhraní. Přehrávač je připraven také pro iPody, pro něž je tu dokovací stanice.

Dále tu je integrovaný přehrávač CD disků, USB připravené pro Walkmany a jiné MP3 přehrávače a pro jiné zdroje zvuku také port audio-in. Mechanika má zvládnout i vypálené disky CD-R/RW se soubory MP3 a nakonec se dočkáme AM/FM tuneru. Zvuk pro NAS-Z200iR zajišťují dva 20W reproduktory s neodymovými magnetyCMT-Z100iR je další kompaktní zvukový systém nabízený v lesklé černé i bílé barvě. Do jeho výbavy patří také dok pro iPod, CD přehrávač, USB, AM/FM rádio, audio vstup, 2x 20W reproduktory a LCD displej. Zvuk si můžeme přizpůsobit úpravou basů a výšek a tento přehrávač je rovněž připraven pro VESA držáky.

V Evropě bude CMT-Z100iR k dostání v červenci a NAS-Z200iR přijde do obchodů v polovině září.

Zdroj: TZ Sony