Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí nová Blu-ray zařízení

28.4.2011, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony si připravila nové produkty pro přehrávání médií Blu-ray. Jedná se o trojici tříkanálových systémů domácího kina, první přenosný Blu-ray přehrávač se značkou Sony a nový nejvyšší model přehrávače, který nabídne mimo jiné i Skype.
Jedná se tedy celkem o pět nových produktů z nichž si nejdříve představíme nové systémy Blu-ray domácího kina s 2.1 zvukem, a sice modely BDV-EF200, BDV-L600 a BDV-L800. Ty jsou vybaveny technologií S-Force PRO 3D zprostředkující virtuální prostorový zvuk, pak je tu IP Noise Reduction pro obraz bez šumu i při sledování streamovaného videa z Internetu.


BDV-EF200

Pro připojení dalších zařízení, například Set-Top Boxů nebo herních konzolí, poslouží rozhraní HDMI (2x)) a pro majitele přehrávače iPod nebo telefonu iPhone tu je vestavěná dokovací stanice. iPod touch, iPhone nebo chytrý telefon s Androidem zase může posloužit jako dálkový ovladač.


BDV-L800

Modely BDV-L600 a BDV-L800 budeme moci umístit do horizontální i vertikální polohy, popřípadě je pověsit na zeď. BDV-L800 je navíc vybaven rozhraním Wi-Fi a reproduktory hrající do úhlu 270°, aby pokryly co největší oblast v místnosti. Samozřejmostí je u nových modelů podpora 3D formátu Blu-ray.


BDP-S780

Sony BDP-S780 umí také konvertovat 2D formát do 3D, má pokročilou funkci pro redukci šumu IP Content Noise Reduction Pro, která má zvládnout i "kostičkovaný" efekt vysoce komprimovaného videa. Pak je tu Super Bit Mapping slibující čistý, systý a přirozený obraz, takže jde o další softwarové vylepšení obrazu. Pomocí Wi-Fi se budeme moci připojit k Internetu a využívat službu Skype pro hlasové hovory i videotelefonii a nechybí ani ovládání přes chytré telefony.


BDP-SX1

A nakonec Sony prezentovalo svůj první přenosný přehrávač Blu-ray médií - BDP-SX1 vybavený vlastní LCD obrazovkou s úhlopříčkou 10,1" a rozlišením WSVGA (1024×576), které Sony v tiskovce prezentuje pouze jako vysoké rozlišení, což raději nebudeme komentovat. Dále má přehrávač samozřejmě i vlastní Blu-ray mechaniku, vedle ní také rozhraní USB pro připojení dalších médií, dva 3,5mm výstupy na sluchátka, jeden výstup HDMI a zahrnuje funkce XrossMediaBar, BD-Live a BRAVIA Sync. Na baterie by měl vydržet po dobu 5 hodin.

Zdroj: TZ Sony