Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí AV receiver DA5700ES

27.4.2012, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony se pochlubila svým nejnovějším AV receiverem, který dostal označení DA5700ES. Slibuje nám velmi kvalitní zvuk, však jde o ten nejlepší model nejvyšší firemní řady ES. Podívejme se tedy na to, co nám nabídne nového.
Mezi nejdůležitější vlastnosti nového AV receiveru DA5700ES patří (kromě slibovaného autentického zvuku) prostorový zvuk se 7.2 kanály rozšiřitelný na 9.2 kanálů pomocí předních výškových reproduktorů, dále tu je technologie Digital Cinema Auto Calibration EX, jež optimalizuje nastavení prostorového zvuku podle konkrétní místnosti (stačí využít stereo mikrofon na místě, kde budete sedět) a pak možnost streamování filmů a hudby na požádání včetně využití internetových rádií.
- klikněte pro zvětšení -


Mezi nové funkce patří třeba Vocal Height Mode pro posílení hlasové stopy, aby byly dialogy dobře slyšet i v okolním hluku scény. Pak tu je možnost využití Sony Entertainment Network, odkud si můžeme pouštět filmy na přání a také televizní pořady.

DA5700ES také umí napodobit akustické vlastnosti koncertního sálu Berlínské filharmonie díky kanálu „Berliner Philharmoniker Digital Concert Hall“ a další evropské sály lze navolit díky funkci „True Concert Hall Mapping“. Mezi vstupy patří 6x HDMI (plus dva výstupy), USB DAC umožní připojit receiver k počítači a přehrávat na něm uložené audio soubory, k čemuž může posloužit také připojení k lokální bezdrátové síti Wi-Fi a ovládání zařízení pomocí chytrého telefonu či tabletu pomocí aplikace ES Media Remote (pro obchody Apple i Google Play).

Nový model přichází v těchto dnech na český trh za doporučenou cenu 49 999 Kč.

Zdroj: TZ Sony