Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony uvádí 84" LCD s rozlišením 4K

25.1.2013, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony se ve své nejnovější tiskovce pochlubila LCD televizorem KD-84X9005, který nabídne úhlopříčku 84 palců, čili přes 213 cm, a k tomu i vysoké rozlišení 4K. To však není vše, takže se podívejme, co dalšího tu máme...
Sony BRAVIA KD-84X9005 je tedy určena pro ty, kteří nemají hluboko do kapsy a zároveň mají i ve svém příbytku dost prostoru pro 84" LCD. Odměnou bude vysoké rozlišení 4K (čili Ultra HD), což je konkrétně 3840 x 2160 obrazových bodů a to nám dělá hustotu 52 ppi (bodů na palec).Pro zpracování obrazu poslouží procesor 4K X-Reality PRO, jenž poslouží i pro tzv. upscale rozlišení Full HD na 4K, přičemž nezáleží na zdroji (TV vysílání, Blu-ray či streamované video). Pak tu je celkem deset reproduktorů slibujících prostorový zvuk a samozřejmostí jsou už funkce chytrého televizoru a rozhraní Wi-Fi.O zvuku se Sony zmiňuje podrobněji a mluví o zpracování signálu Clear Phase a systém deseti reproduktorů nazývá Live Speaker. Všechny jsou přitom umístěny po stranách obrazovky, takže pro prostorový zvuk bylo nutné využít také technologii S-Force Front Surround 3D, která tvoří virtuální 5.1kanálové zvukové pole.

BRAVIA KD-84X9005 celkově slibuje to nejlepší z firemních technologií i veškeré možné služby, jako je třeba internetová videopůjčovna Topfun a dále budou na jaře k dispozici první remastrované Blu-ray disky pro rozlišení 4K. V USA bude také v létě k dospozici první nativní 4K záznam ke streamování a další přenosy v tomto rozlišení se chystají, ovšem podrobnosti zveřejněny nebyly.

Nicméně stále jde o televizor v ceně nového auta, a to doporučených 630 000 Kč s daní, za niž už je k dispozici (cena ovšem za poslední dobu poněkud vzrostla).

Zdroj: TZ Sony