Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony rozdává ke svým 4K televizorům 5 filmů zdarma

12.11.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Pět filmů v rozlišení 4K zdarma. Přesně takovou nabídku teď nabízí Sony svým zákazníkům, kteří si pořídili jejich Sony X9 nebo S90 rodiny Bravia 4K. Chtějí tak podpořit poptávku zákazníků před vánocemi, kdy nabídka vyprší.
Nabídka se jmenuje Privilege Movies 4K. Umožňuje zákazníkům vybrat si pět titulů z výběru 10 dostupných filmů s ultra-vysokým rozlišením (neboli Ultra-HD). Samozřejmě je možné vybrat si všech deset filmů, ale pět z nich si musí zákazník zaplatit. Sony o nabídce informala již dříve v rámci veletrhu IFA, ale do konce ji dotáhla až nyní. Zákazníci si koupí letošní hi-endovou 4K televizi Sony, jakou je Bravia X9 nebo nová zahnutá S90. Následně jim stačí navštívit portál Sony věnovaný této nabídce, vyplnit detaily a přidat účtenku z koupě televizoru. Pak už následuje výběr pěti filmů. Výrobce je nahraje na kompaktní pevný disk, který následně zašle zákazníkovi.

V nabídce jsou nyní filmy The Amazing Spider Man, The Amazing Spider-Man 2, Moneyball, Premium Rush (Expresní zásilka), Total Recall (remake z r. 2012), Salt, Ghostbusters (Krotitelé duchů), The Patriot, Battle Los Angeles (Světová Invaze) a Captain Phillips (Kapitán Phillips). Modelová čísla 4K Ultra HD televizorů Sony, pro které nabídka platí, jsou Sony KD-55X9005B, KD-65X9005B, KD-79X9005B, KD-65S9005B, KD-75S9005B a KD-85X9505B.

Je tu ale jeden drobný háček a sice časovou omezenost nabídky. Nabídka totiž platí od 31. října do 27. prosince a je zde nutnost odemknout obsah do 30. září 2015. Navíc se jedná o dlouhodou půjčku, která vyprší 30. září 2016. Po tomto datu už nebude možné vybrané tituly sledovat. Japonský výrobce nejspíš věří, že do té doby se odněkud vyrojí velké množství 4K obsahu. Nejde přitom o první případ, kdy výrobce ke svému televizoru přibalil várku 4K filmů.

Příkladem může být jihokorejský Samsung, který americkým zákazníkům nabídl vlastní Ultra HD balíček. Bylo v něm možné najít kasovní trháky G.I. Joe: Retaliation, World War Z, X-Men Origins: Wolverine, Night at the Museum nebo The Counselor. V češtině bývají známy jako G.I. Joe 2: Odveta, Světová válka Z, X-Men Origins: Wolverine (nepřekládá se), Noc v muzeu nebo Konzultant. V tomto případě se však nejednalo o bezplatnou nabídku. Samotný balíček stál 299 amerických dolarů (6638 korun podle dnešního kurzu ČNB).

Zdroj: HDTVtest