www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR
, , aktualita
VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380 jsou nové projektory (nejen) pro domácí kino, které se objevily v nabídce Sony. Všechny spojuje podpora 4K HDR a procesor X1, některé modely nabízí také laserový zdroj světla.
K oblíbeným
reklama
Sony se v minulosti stalo jedním z prvních výrobců, kteří nabídli projektory s nativním rozlišením 4K, tedy bez interpolace pixelů. Zároveň ovšem platí, že projektory této značky patří k těm nejdražším, které si můžete pořídit do svého obýváku. Pokud jste tedy nároční diváci a neváháte za vybavení domácího kina ušetřit částku překonávající nový automobil, stojí za pozornost tři nové modely, které Sony představilo tento měsíc: VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380. Všechny projektory se chlubí nativním rozlišením 4K (4096 x 2160 pixelů) a vypůjčily si některé technologie z nejnovějších televizorů tohoto japonského výrobce.
 
V první řadě je to obrazový procesor X1, respektive jeho speciální verze upravená právě pro projektory. Jeho úkolem je vylepšovat kvalitu obrazu pomocí několika technologií, jako je Dynamic HDR Enhancer pro zvýšení kontrastu obsahu ve vysokém dynamickém rozsahu. Projektory podporují formáty HDR10 a HLG, přičemž výše uvedený engine detailně analyzuje každou scénu. Technologie Reality Creation zase vylepšuje detaily a textury obsahu ve 4K. Pokud se jedná o nižší rozlišení, zvládne jeho upscaling do 4K.
 
 
Sony VPL-VW590ES používá klasickou lampu, u které výrobce slibuje životnost okolo 6 000 hodin v režimu Eco. Mezi vlastnosti tohoto modelu patří jas 1 800 ANSI lumenů a kontrast 350 000:1. K dispozici jsou dva porty HDMI 2.0 (včetně podpory HDCP 2.3), přes které lze přenášet obsah ve 4K se 60 fps. Přehrávat lze také 3D filmy, což zvládnou i ostatní představené novinky.
 
 
Sony VPL-VW790ES se neliší pouze designově, ale především svými parametry. Používá totiž laserový světelný zdroj, který umožnil zvýšit jas na 2 000 ANSI lumenů a především několikanásobně prodloužil životnost na 20 000 hodin provozu. Výrobce slibuje také výraznější kontrast, naopak spotřeba energie a hlučnost by měla být o trochu nižší než v případě lampového modelu.
 
 
Sony VPL-GTZ380 je také laserový projektor, ale tentokrát určený hlavně pro profesionální použití (např. do obchodů, muzeí). Ne snad, že by svými technickými parametry nevyhovoval pro obýváky, ale jeho cena je natolik astronomická, že nad jeho pořízením domů nebude uvažovat mnoho zákazníků. Kromě dvou modrých laserů používá také jeden červený, díky čemuž by měl pokrývat celé barevné spektrum DCI-P3. Ohromující je také maximální jas 10 000 lumenů a kontrast 16 000:1. Projevilo se to ovšem na rozměrech a hmotnosti, která se vyšplhala na 51 kg.
 
VPL-VW590ES a VPL-VW790ES jsou na evropských trzích již dnes, VPL-GTZ380 se potom připojí do konce roku. Ceny jsou následující:
  • Sony VPL-VW590ES: 6 999 eur (186 tisíc korun),
  • Sony VPL-VW790ES: 11 999 eur (318 tisíc korun),
  • Sony VPL-GTZ380: 79 999 eur (2,1 milionu korun).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema Klipsch představil čtyři dřevěné soundbary v nové řadě Cinema
Klipsch přichází na trh s novou řadou soundbarů Cinema, která zahrnuje modely 400, 600, 800 a 1200. Svou výbavou zasahují od nižší přes střední až po vyšší třídu, která podporuje Dolby Atmos a HDMI eARC.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max Warner Bros. uvede všechny své filmy současně do kin i na HBO Max
Rok 2020 změnil spoustu věcí a jednou z nich je i návštěvnost kin. Ta šla prudce dolů s koronavirovou pandemií a omezeními. Společnost Warner Bros. se proto rozhodla všechny své filmy uvádět nejen v kinech, ale současně i na HBO Max.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky Herečka Ellen Page je nyní herec Elliott Page, Netflix už změnil titulky
Světem Hollywoodu otřásla změna. Už se totiž nebudeme setkávat s herečkou Ellen Page. Ta se na Twitteru přiznala, že je transgender a od nynějška nebude ona, ale on. Elliott Page. Netflix už na novinku zareagoval změnou titulků.
Včera, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo Bomaker Polaris: nový 4K laserový projektor lze získat na Indiegogo
S laserovými projektory pro domácí kino se v poslední době roztrhl pytel. K nejlevnějším modelům s nativním 4K rozlišením patří Bomaker Polaris, který lze aktuálně předobjednat na Indiegogo. České zákazníky by ovšem mohla odradit cena poštovného.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin Kuki TV odemyká více než 600 filmů, Telly rozšiřuje nahrávání na 100 hodin
Internetová televize Kuki nabízí před Vánoci několik stovek filmů zdarma ke zhlédnutí. Telly rozšířila prostor pro nahrávání obsahu ze 30 na 100 hodin. O2 TV zařazuje jako první operátor do nabídky nový kanál Naživo.
3.12.2020, aktualita, Jáchym Šlik