www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR
, , aktualita
VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380 jsou nové projektory (nejen) pro domácí kino, které se objevily v nabídce Sony. Všechny spojuje podpora 4K HDR a procesor X1, některé modely nabízí také laserový zdroj světla.
K oblíbeným
reklama
Sony se v minulosti stalo jedním z prvních výrobců, kteří nabídli projektory s nativním rozlišením 4K, tedy bez interpolace pixelů. Zároveň ovšem platí, že projektory této značky patří k těm nejdražším, které si můžete pořídit do svého obýváku. Pokud jste tedy nároční diváci a neváháte za vybavení domácího kina ušetřit částku překonávající nový automobil, stojí za pozornost tři nové modely, které Sony představilo tento měsíc: VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380. Všechny projektory se chlubí nativním rozlišením 4K (4096 x 2160 pixelů) a vypůjčily si některé technologie z nejnovějších televizorů tohoto japonského výrobce.
 
V první řadě je to obrazový procesor X1, respektive jeho speciální verze upravená právě pro projektory. Jeho úkolem je vylepšovat kvalitu obrazu pomocí několika technologií, jako je Dynamic HDR Enhancer pro zvýšení kontrastu obsahu ve vysokém dynamickém rozsahu. Projektory podporují formáty HDR10 a HLG, přičemž výše uvedený engine detailně analyzuje každou scénu. Technologie Reality Creation zase vylepšuje detaily a textury obsahu ve 4K. Pokud se jedná o nižší rozlišení, zvládne jeho upscaling do 4K.
 
 
Sony VPL-VW590ES používá klasickou lampu, u které výrobce slibuje životnost okolo 6 000 hodin v režimu Eco. Mezi vlastnosti tohoto modelu patří jas 1 800 ANSI lumenů a kontrast 350 000:1. K dispozici jsou dva porty HDMI 2.0 (včetně podpory HDCP 2.3), přes které lze přenášet obsah ve 4K se 60 fps. Přehrávat lze také 3D filmy, což zvládnou i ostatní představené novinky.
 
 
Sony VPL-VW790ES se neliší pouze designově, ale především svými parametry. Používá totiž laserový světelný zdroj, který umožnil zvýšit jas na 2 000 ANSI lumenů a především několikanásobně prodloužil životnost na 20 000 hodin provozu. Výrobce slibuje také výraznější kontrast, naopak spotřeba energie a hlučnost by měla být o trochu nižší než v případě lampového modelu.
 
 
Sony VPL-GTZ380 je také laserový projektor, ale tentokrát určený hlavně pro profesionální použití (např. do obchodů, muzeí). Ne snad, že by svými technickými parametry nevyhovoval pro obýváky, ale jeho cena je natolik astronomická, že nad jeho pořízením domů nebude uvažovat mnoho zákazníků. Kromě dvou modrých laserů používá také jeden červený, díky čemuž by měl pokrývat celé barevné spektrum DCI-P3. Ohromující je také maximální jas 10 000 lumenů a kontrast 16 000:1. Projevilo se to ovšem na rozměrech a hmotnosti, která se vyšplhala na 51 kg.
 
VPL-VW590ES a VPL-VW790ES jsou na evropských trzích již dnes, VPL-GTZ380 se potom připojí do konce roku. Ceny jsou následující:
  • Sony VPL-VW590ES: 6 999 eur (186 tisíc korun),
  • Sony VPL-VW790ES: 11 999 eur (318 tisíc korun),
  • Sony VPL-GTZ380: 79 999 eur (2,1 milionu korun).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision Poslední aktualizace pro LG OLED TV (2019) může rozladit Dolby Vision
Aktuální firmware 5.10.04 přidělal vrásky na čele některých majitelům televizí LG C9 a nejspíš také dalších OLED TV z roku 2019. Po updatu totiž přestal za určitých okolností fungovat formát Dolby Vision, což se projevuje blikající obrazovkou.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu Nvidia Shield TV získává rozhraní ve stylu Google TV, obsahuje i reklamu
Uživatelé Nvidia Shield TV se mohou těšit na vylepšené uživatelské rozhraní Android TV. Domovská obrazovka inspirovaná Google TV se zaměřuje na doporučování pořadů. Někteří uživatelé ovšem kritizují výrazný sponzorovaný obsah.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu Skoro polovina 4K TV prodaných v ČR je od Samsungu
Samsungu se daří nejen na globálním trhu s televizory, ale také v Česku. Ze všech chytrých televizorů prodaných v dubnu jich bezmála třetina nesla logo Samsungu. V kategorii TV nad 75" drží dokonce více než poloviční podíl.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek O2 TV ztrácí kanály skupiny AMC, ale představuje i řadu novinek
AMC, Film+, Spektrum, Sport1 nebo Minimax. Tyto a další kanály zmizí za pár týdnů z nabídky O2 TV. Naopak dojde k přidání desítky kanálů včetně exkluzivní novinky HGTV HD z rodiny Discovery. Připravena je i služba O2 TV Plus pro filmové fanoušky.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům SledováníTV zdarma na 6 měsíců? TCL rozdává dárek k TV a soundbarům
Pokud si zakoupíte televizor TCL nebo Thomson, případně soundbar TCL, máte nárok na vyzkoušení služby SledováníTV po dobu 6 měsíců. Balíček v hodnotě 1 880 Kč obsahuje více než stovku kanálů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik