www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR
, , aktualita
VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380 jsou nové projektory (nejen) pro domácí kino, které se objevily v nabídce Sony. Všechny spojuje podpora 4K HDR a procesor X1, některé modely nabízí také laserový zdroj světla.
K oblíbeným
reklama
Sony se v minulosti stalo jedním z prvních výrobců, kteří nabídli projektory s nativním rozlišením 4K, tedy bez interpolace pixelů. Zároveň ovšem platí, že projektory této značky patří k těm nejdražším, které si můžete pořídit do svého obýváku. Pokud jste tedy nároční diváci a neváháte za vybavení domácího kina ušetřit částku překonávající nový automobil, stojí za pozornost tři nové modely, které Sony představilo tento měsíc: VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380. Všechny projektory se chlubí nativním rozlišením 4K (4096 x 2160 pixelů) a vypůjčily si některé technologie z nejnovějších televizorů tohoto japonského výrobce.
 
V první řadě je to obrazový procesor X1, respektive jeho speciální verze upravená právě pro projektory. Jeho úkolem je vylepšovat kvalitu obrazu pomocí několika technologií, jako je Dynamic HDR Enhancer pro zvýšení kontrastu obsahu ve vysokém dynamickém rozsahu. Projektory podporují formáty HDR10 a HLG, přičemž výše uvedený engine detailně analyzuje každou scénu. Technologie Reality Creation zase vylepšuje detaily a textury obsahu ve 4K. Pokud se jedná o nižší rozlišení, zvládne jeho upscaling do 4K.
 
 
Sony VPL-VW590ES používá klasickou lampu, u které výrobce slibuje životnost okolo 6 000 hodin v režimu Eco. Mezi vlastnosti tohoto modelu patří jas 1 800 ANSI lumenů a kontrast 350 000:1. K dispozici jsou dva porty HDMI 2.0 (včetně podpory HDCP 2.3), přes které lze přenášet obsah ve 4K se 60 fps. Přehrávat lze také 3D filmy, což zvládnou i ostatní představené novinky.
 
 
Sony VPL-VW790ES se neliší pouze designově, ale především svými parametry. Používá totiž laserový světelný zdroj, který umožnil zvýšit jas na 2 000 ANSI lumenů a především několikanásobně prodloužil životnost na 20 000 hodin provozu. Výrobce slibuje také výraznější kontrast, naopak spotřeba energie a hlučnost by měla být o trochu nižší než v případě lampového modelu.
 
 
Sony VPL-GTZ380 je také laserový projektor, ale tentokrát určený hlavně pro profesionální použití (např. do obchodů, muzeí). Ne snad, že by svými technickými parametry nevyhovoval pro obýváky, ale jeho cena je natolik astronomická, že nad jeho pořízením domů nebude uvažovat mnoho zákazníků. Kromě dvou modrých laserů používá také jeden červený, díky čemuž by měl pokrývat celé barevné spektrum DCI-P3. Ohromující je také maximální jas 10 000 lumenů a kontrast 16 000:1. Projevilo se to ovšem na rozměrech a hmotnosti, která se vyšplhala na 51 kg.
 
VPL-VW590ES a VPL-VW790ES jsou na evropských trzích již dnes, VPL-GTZ380 se potom připojí do konce roku. Ceny jsou následující:
  • Sony VPL-VW590ES: 6 999 eur (186 tisíc korun),
  • Sony VPL-VW790ES: 11 999 eur (318 tisíc korun),
  • Sony VPL-GTZ380: 79 999 eur (2,1 milionu korun).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test Letošní televize Philips vyladí zvuk na míru uživateli. Stačí krátký test
Sluch se u každého člověka liší, několik přednastavených profilů zvuku proto obvykle nestačí. Philips zahájil spolupráci se společností Mimi Hearing Technologies a v televizorech pro rok 2021 nabídne možnost vytvoření osobního sluchového profilu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI Brzy ve vašich televizích. MediaTek oznámil nový 4K čipset s AI
MediaTek MT9638 je nejnovější čipset pro Smart TV. Kromě toho, že podporuje současné technologie pro lepší kvalitu obrazu a zvuku, se může pochlubit jednotkou pro zpracování AI. Nechybí ani připojení přes Wi-Fi 6.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely Zjevení mezi UHD Blu-ray přehrávači. Nováček Reavon představil 2 modely
Po velmi dlouhé době se na trhu objeví nové UHD Blu-ray přehrávače. Postarala se o ně nová francouzská značka Reavon, která oznámila modely UBR-X100 a UBR-X200 určené pro náročnější klientelu.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům Skládací microLED TV z Rakouska váží 1,3 tuny a stojí víc než celý dům
Na trh míří C SEED M1, 165" microLED TV s unikátní skládací konstrukcí. Pokud televize není používána, složí se do podlahy. Kromě vysoké hmotnosti je ovšem další překážkou astronomická cena.
4.3.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace Samsung představí 76" Micro LED TV, uvádí i 75" odolnou venkovní TV Terrace
Samsung představil několik novinek dé své nabídky televizí. Dostane se na menší a o něco levnější televize Micro LED, ukázány byly také nové varianty Neo QLED a máme zde i venkovní odolnou televizi Terrace se 75" úhlopříčkou.
3.3.2021, aktualita, Milan Šurkala