www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR

Sony přináší tři projektory s nativním 4K a HDR
, , aktualita
VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380 jsou nové projektory (nejen) pro domácí kino, které se objevily v nabídce Sony. Všechny spojuje podpora 4K HDR a procesor X1, některé modely nabízí také laserový zdroj světla.
K oblíbeným
reklama
Sony se v minulosti stalo jedním z prvních výrobců, kteří nabídli projektory s nativním rozlišením 4K, tedy bez interpolace pixelů. Zároveň ovšem platí, že projektory této značky patří k těm nejdražším, které si můžete pořídit do svého obýváku. Pokud jste tedy nároční diváci a neváháte za vybavení domácího kina ušetřit částku překonávající nový automobil, stojí za pozornost tři nové modely, které Sony představilo tento měsíc: VPL-VW590ES, VPL-VW790ES a VPL-GTZ380. Všechny projektory se chlubí nativním rozlišením 4K (4096 x 2160 pixelů) a vypůjčily si některé technologie z nejnovějších televizorů tohoto japonského výrobce.
 
V první řadě je to obrazový procesor X1, respektive jeho speciální verze upravená právě pro projektory. Jeho úkolem je vylepšovat kvalitu obrazu pomocí několika technologií, jako je Dynamic HDR Enhancer pro zvýšení kontrastu obsahu ve vysokém dynamickém rozsahu. Projektory podporují formáty HDR10 a HLG, přičemž výše uvedený engine detailně analyzuje každou scénu. Technologie Reality Creation zase vylepšuje detaily a textury obsahu ve 4K. Pokud se jedná o nižší rozlišení, zvládne jeho upscaling do 4K.
 
 
Sony VPL-VW590ES používá klasickou lampu, u které výrobce slibuje životnost okolo 6 000 hodin v režimu Eco. Mezi vlastnosti tohoto modelu patří jas 1 800 ANSI lumenů a kontrast 350 000:1. K dispozici jsou dva porty HDMI 2.0 (včetně podpory HDCP 2.3), přes které lze přenášet obsah ve 4K se 60 fps. Přehrávat lze také 3D filmy, což zvládnou i ostatní představené novinky.
 
 
Sony VPL-VW790ES se neliší pouze designově, ale především svými parametry. Používá totiž laserový světelný zdroj, který umožnil zvýšit jas na 2 000 ANSI lumenů a především několikanásobně prodloužil životnost na 20 000 hodin provozu. Výrobce slibuje také výraznější kontrast, naopak spotřeba energie a hlučnost by měla být o trochu nižší než v případě lampového modelu.
 
 
Sony VPL-GTZ380 je také laserový projektor, ale tentokrát určený hlavně pro profesionální použití (např. do obchodů, muzeí). Ne snad, že by svými technickými parametry nevyhovoval pro obýváky, ale jeho cena je natolik astronomická, že nad jeho pořízením domů nebude uvažovat mnoho zákazníků. Kromě dvou modrých laserů používá také jeden červený, díky čemuž by měl pokrývat celé barevné spektrum DCI-P3. Ohromující je také maximální jas 10 000 lumenů a kontrast 16 000:1. Projevilo se to ovšem na rozměrech a hmotnosti, která se vyšplhala na 51 kg.
 
VPL-VW590ES a VPL-VW790ES jsou na evropských trzích již dnes, VPL-GTZ380 se potom připojí do konce roku. Ceny jsou následující:
  • Sony VPL-VW590ES: 6 999 eur (186 tisíc korun),
  • Sony VPL-VW790ES: 11 999 eur (318 tisíc korun),
  • Sony VPL-GTZ380: 79 999 eur (2,1 milionu korun).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy LG láká na OLED TV hráče s GeForce RTX 30, ale ti si stěžují na problémy
Hráči, kteří se rozhodli kombinovat LG OLED TV s grafickou kartou Nvidia z řady RTX 30, si stěžují na černou obrazovku nebo deformaci obrazu. Problém se týká loňských i letošních televizí, a podle LG je již na cestě oprava.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci Android 11 zamíří na televize. Slibuje zrychlení a nižší latenci
Google oznámil Android 11 pro zařízení s Android TV. Zatím známe hlavně novinky zaměřené na vývojáře, které se odehrají pod pokličkou. Můžeme očekávat celkové zrychlení systému nebo nativní podporu režimu ALLM.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely Problém s přehříváním LG OLED TV pokračuje. Ohroženy jsou i evropské modely
Německé orgány informovaly, že některé LG OLED TV v Evropě jsou ohroženy stejnou chybou s přehříváním jako jihokorejské modely. Prozatím bylo nahlášeno několik televizí, převážně z roku 2017.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi GoGen TAS 930: nový levný soundbar k levné televizi
Na český trh se brzy dostane tenký soundbar, který by si díky své nízké ceně mohl najít cestu do mnoha obýváků. I přes nízkou cenu obsahuje vstup HDMI ARC, Bluetooth, LCD displej nebo dokonce FM tuner.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik
Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače Evolveo Venus T2: duální USB tuner s podporou DVB-T2 pro počítače
Česká značka Evolveo uvedla na trh své první USB zařízení, které obsahuje dva tunery pro příjem DVB-T2. Divák tak může nahrávat jiný pořad, než zrovna sleduje. Součástí balení je externí anténa pro lepší příjem.
21.9.2020, aktualita, Jáchym Šlik