www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší nové modulární displeje Crystal LED ve dvou variantách

Sony přináší nové modulární displeje Crystal LED ve dvou variantách
, , aktualita
Sony představilo nové modulární displeje, které jsou určeny hlavně pro profesionální využití. Podle výrobce se jedná o displeje microLED s jasem až 1 800 nitů nebo kontrastem 1 000 000: 1. Na trh se dostanou v létě.
K oblíbeným
reklama
Sony před pár týdny zveřejnilo teaser, ve kterém lákalo na „přelomovou technologii přímého zobrazení“. Dnes došlo k oficiálnímu představení před veletrhem CES 2021 a navzdory spekulacím se nejedná o displeje microLED – alespoň ne z technického hlediska, neboť velikostí a roztečí světelných pixelů se jedná o panel LED. Samotné Sony opět používá obchodní označení Crystal LED, i když v tiskových materiálech najdeme i zmínku o microLED. Běžné spotřebitele ovšem tento rozdíl tolik trápit nemusí, neboť displeje nejsou určeny do obývacích pokojů, ale spíše pro profesionální použití.
 
 
Nové systémy Sony Crystal LED jsou modulární, proto nabízí flexibilitu při instalaci. Zákazník může z modulů vytvářet obrazovky o různých úhlopříčkách a formátech. Navíc se jedná o řešení zcela bez rámečků. Japonský výrobce nabídne displeje ve dvou variantách: B-series a C-ceries. První z nich je zaměřena na jas (B značí anglické brightness), druhá zase na kontrast (proto C jako contrast).
 
Crystal LED B-series se vyznačuje jasem až 1 800 nitů, proto se hodí pro použití v jasných prostředích. Displeje z této série jsou opatřeny antireflexní vrstvou s matným povrchem, kterou ocení tvůrci, designéři nebo producenti. Systém najde využití ve virtuálních scénách nebo jako kulisy ve studiu. Vývoj proto probíhal ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment.
 
Crystal LED C-series poskytuje vysoký kontrast 1 000 000: 1 a obsahuje „hluboce černou vrstvu“, proto se hodí pro instalaci v korporátních showroomech nebo lobby. Obě varianty se vyznačují širokými pozorovacími úhly i barevným gamutem. O zpracování obrazu se stará speciálně navržený procesor X1 for Crystal LED, který byl doplněn o technologie pro upscaling (Reality Creation), eliminaci rozmazání obrazu (Motionflow) nebo vyšší gradient (22bit Super Bit Mapping).
 
 
Displeje podporují různé vstupní signály včetně HDR, HFR se 120 fps nebo 3D. Každý modul e vyznačuje rozlišením 384 x 216 bodů a roztečí pixelů 1,56 mm, respektive rozlišením 480 x 270 bodů a roztečí pixelů 1,26 mm. Nové displeje Sony Crystal LED se na trh dostanou v létě. Cena zatím nebyla zveřejněna, ale jistě bude astronomická.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence Google uvedl Android TV 12 s UI ve 4K a přizpůsobením snímkovací frekvence
Google uvedl novou generaci operačního systému Android TV 12. Ta přináší několik vylepšení, jako je např. uživatelské rozhraní ve 4K, dostal podporu pro HDMI CEC 2.0 a další úpravy včetně vylepšeného soukromí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265 VVC/H.266 dle studie v 8K o 41 % úspornější než HEVC/H.265
Nový kodek VVC/H.266 chce nahradit stávající HEVC/H.265 a podle poslední studie je v kompresi 8K videa až o 41 % lepší. To je patrné především pro vyšší snímkovací frekvence, které mají ostřejší obraz.
2.12.2021, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards Kevin Spacey zaplatí pokutu 31 mil. USD za sexuální skandál při House of Cards
Seriál House of Cards byl předčasně ukončen kvůli sexuálním skandálům hlavního protagonisty Kevina Spaceyho. Ten bude muset zaplatit pokutu 31 mil. USD za problémy, které tím způsobil produkční společnosti.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala
SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266 SoC MediaTek Pentonic 2000 pro televize s 8K/120Hz a H.266
Moderní 8K televize budou moci brzy využívat velmi výkonného SoC od společnosti MediaTek. Jeho nový Pentonic 2000 bude vyráběn 7nm procesem, který má zajistit i nízkou spotřebu. Nabitý bude i technologiemi jako např. podporou H.266.
28.11.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71 Panasonic představuje kompaktní projektor PT-VMZ71
Společnost Panasonic představila novou řadu projektorů s rozlišením WUXGA, které vévodí model PT-VMZ71. Přinese vyšší jas, přitom si však zachovává poměrně kompaktní konstrukci a nízkou hmotnost.
23.11.2021, aktualita, Milan Šurkala