www.tvfreak.cz
>
>
>

Sony přináší nové modulární displeje Crystal LED ve dvou variantách

Sony přináší nové modulární displeje Crystal LED ve dvou variantách
, , aktualita
Sony představilo nové modulární displeje, které jsou určeny hlavně pro profesionální využití. Podle výrobce se jedná o displeje microLED s jasem až 1 800 nitů nebo kontrastem 1 000 000: 1. Na trh se dostanou v létě.
K oblíbeným
reklama
Sony před pár týdny zveřejnilo teaser, ve kterém lákalo na „přelomovou technologii přímého zobrazení“. Dnes došlo k oficiálnímu představení před veletrhem CES 2021 a navzdory spekulacím se nejedná o displeje microLED – alespoň ne z technického hlediska, neboť velikostí a roztečí světelných pixelů se jedná o panel LED. Samotné Sony opět používá obchodní označení Crystal LED, i když v tiskových materiálech najdeme i zmínku o microLED. Běžné spotřebitele ovšem tento rozdíl tolik trápit nemusí, neboť displeje nejsou určeny do obývacích pokojů, ale spíše pro profesionální použití.
 
 
Nové systémy Sony Crystal LED jsou modulární, proto nabízí flexibilitu při instalaci. Zákazník může z modulů vytvářet obrazovky o různých úhlopříčkách a formátech. Navíc se jedná o řešení zcela bez rámečků. Japonský výrobce nabídne displeje ve dvou variantách: B-series a C-ceries. První z nich je zaměřena na jas (B značí anglické brightness), druhá zase na kontrast (proto C jako contrast).
 
Crystal LED B-series se vyznačuje jasem až 1 800 nitů, proto se hodí pro použití v jasných prostředích. Displeje z této série jsou opatřeny antireflexní vrstvou s matným povrchem, kterou ocení tvůrci, designéři nebo producenti. Systém najde využití ve virtuálních scénách nebo jako kulisy ve studiu. Vývoj proto probíhal ve spolupráci se Sony Pictures Entertainment.
 
Crystal LED C-series poskytuje vysoký kontrast 1 000 000: 1 a obsahuje „hluboce černou vrstvu“, proto se hodí pro instalaci v korporátních showroomech nebo lobby. Obě varianty se vyznačují širokými pozorovacími úhly i barevným gamutem. O zpracování obrazu se stará speciálně navržený procesor X1 for Crystal LED, který byl doplněn o technologie pro upscaling (Reality Creation), eliminaci rozmazání obrazu (Motionflow) nebo vyšší gradient (22bit Super Bit Mapping).
 
 
Displeje podporují různé vstupní signály včetně HDR, HFR se 120 fps nebo 3D. Každý modul e vyznačuje rozlišením 384 x 216 bodů a roztečí pixelů 1,56 mm, respektive rozlišením 480 x 270 bodů a roztečí pixelů 1,26 mm. Nové displeje Sony Crystal LED se na trh dostanou v létě. Cena zatím nebyla zveřejněna, ale jistě bude astronomická.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů Denon Home Sound Bar 550 slibuje prostorový zvuk bez dalších reproduktorů
Denon začne prodávat prémiový soundbar, který je sice skromný svými rozměry, ale nikoliv funkcemi. Uživatelům nabídne prostorový zvuk Dolby Atmos a DTS:X, nebo konektor HDMI eARC. Nechybí kompatibilita se systémem HEOS.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV TCL oznámilo nové miniLED TV s HDMI 2.1 a Google TV
Evropské nabídce televizí TCL pro rok 2021 bude vévodit 8K TV s technologií miniLED „OD Zero“. Dočkáme se ovšem i dalších modelů , které budou cenově dostupnější a některé z nich konečně nabídnou i HDMI 2.1.
17.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely OLED TV čeká další zmenšení. Letos přijdou 42" modely
Letos se na trhu objeví první 42palcové OLED TV. Dosud nejmenší úhlopříčka přitom činila 48 palců. Zároveň byly představeny první OLED TV s 83palcovými panely od LG Display. Přesto společnost odkládá konec výroby LCD.
16.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden Rok 2021 na Netflixu ve znamení nových filmů. Každý týden jeden
Netflix si pro letošní rok přichystal 70 nových filmů z vlastní produkce Každý týden bude mít premiéru minimálně jedna novinka. Ve filmech si zahrají i hvězdy jako Leonardo DiCaprio, Sandra Bullock, Dwayne Johnson či Meryl Streep.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik
Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core Sony nasadí kodek AV1 a spustí streamovací službu Bravia Core
Sony se stává dalším výrobcem, který ve svých televizích bude podporovat kodek AV1. Firma také nabídne filmy na nové platformě pro streamovaná videa Bravia Core, která slibuje více než pětinásobný bitrate ve srovnání s Netflixem.
14.1.2021, aktualita, Jáchym Šlik