www.tvfreak.cz
>
>
>
>

Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED

Sony představuje televize Bravia XR A95K s technologií QD-OLED
, , aktualita
Sony představilo svou první QD-OLED televizi Bravia XR A95K. Ta má kombinovat vysoký kontrast OLED technologie s vysokým jasem typickým pro QLED. V podstatě tak jde o QLED s OLED podsvícením.
K oblíbeným
reklama
Sony na CES 2022 představilo první televize s technologií QD-OLED. Ta má kombinovat kvantové tečky a OLED technologii pro spojení výhod technologií OLED a QLED. Podívejme se tedy nejprve, jak fungují dnešní displeje. OLED displeje mají zpravidla bílou organickou LED, jejíž světlo pak proudí přes barevné filtry, jenže tímto přichází o část jasu. Jen částečným řešením je WRGB OLED, kde je i subpixel bez barevného filtru, což zvýší jas, jenže se to nesmí přehnat, aby se nezačaly ztrácet barvy (bílá nepřebila barevné subpixely).
 
Sony Bravia XR A95K
 
QLED s kvantovými tečkami pracuje s velmi jasným podsvícením pomocí jasně modrých LED a vrstva kvantových teček pak téměř beze ztrát konvertuje toto světlo na další barvy, tedy zelené a červené odstíny v zelených a červených subpixelech. Výhodou je vysoký jas díky LED, ale takový panel stále není schopen dosáhnout úplně černé jako OLED.
 
QD-OLED kombinuje tyto přístupy dohromady. Místo bílé OLED je zde modrá. Stejně jako u QLED, i zde se o výsledné barvy starají kvantové tečky (modré světlo nechají tak, zelenou a červenou pak vyrobí z modré). Poněvadž jde o téměř bezeztrátový proces, QD-OLED může dosahovat vyššího jasu, což navíc umocňují tři vrstvy těchto diod. Současně je možné tyto OLED vypnout a dosáhnout perfektní černé.
 
A nyní už konečně k televizím Sony. Zde jde konkrétně o řadu Bravia XR A95K, která bude k dispozici v 55" a 65" úhlopříčce. V obou případech jde o rozlišení 4K a těšit se můžeme na 120Hz frekvenci. Má 4 HDMI porty, z toho dva jsou typu HDMI 2.1. Hráče potěší podpora VRR a ALLM, operačním systémem je Google TV.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více Netflix získal dalších 8,3 milionů uživatelů, čekalo se ale více
Streamovací služba Netflix zveřejnila výsledky za poslední čtvrtletí. Přestože dokázala získat dalších 8,3 milionu uživatelů, očekávalo se více a zpomalující nárůst se projevil v panice akcionářů a výrazném propadu hodnoty firmy.
21.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné YouTube Originals končí, Premium bude i za levnější roční předplatné
Po necelých 6 letech existence YouTube Originals tento program končí. Streamovací službě, kterou brzy opustí její vedoucí, se nikdy nepodařilo výrazněji prorazit a zůstanou po ní jen dva podpůrné fondy.
19.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz Vizio uvádí herní televize M-Series, zvládnou až 240 Hz
Vizio přichází na trh s novými herními chytrými televizemi M-series Quantum X LCD TV. Ty se mají pochlubit možností dosáhnout až 240Hz obnovovací frekvence, chybět nebude ani funkce variabilní frekvence (VRR).
11.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED Hisense uvádí nové televize vrcholící řadou U9H se 120 Hz a Mini LED
Společnost Hisense také představila na veletrhu CES 2022 několik novinek. Ukázala prémiové modely řad U9H, U8H, U7H a U6H, nicméně nezapomněla ani na cenově příznivější modely A7H, A6H a A4H.
9.1.2022, aktualita, Milan Šurkala
Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED Samsung uvedl Neo QLED se 144 Hz a 99" model s MicroLED
Na CES 2022 představila společnost Samsung i další nové produkty. Jsou mezi nimi chytré televize Neo QLED, které budou vrcholit modelem s 8K rozlišením a frekvencí 144 Hz, zajímavostí jsou i televize s MicroLED.
8.1.2022, aktualita, Milan Šurkala