Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony potvrzuje příchod PS Now na televize Samsung

29.12.2014, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony potvrdila, že skutečně navázala spolupráci s firmou Samsung, která nám přinese možnost využít herní službu PlayStation Now. Díky ní si budeme moci zahrát streamované hry pro PS3 na pouhém televizoru.
K hraní více než dvou stovek herních titulů pro konzoli PlayStation 3 tak nebudeme potřebovat nic víc než vhodnou chytrou televizi Samsung a k tomu ještě samozřejmě i vhodný herní ovladač, konkrétně DualShock 4. Ovšem služba PlayStation Now nebude k dispozici na již existujících řadách chytrých televizorů, ale na chystaných modelech pro rok 2015. A to samozřejmě ještě ne na všech.

Nejdříve se také dočkají uživatelé v USA a Kanadě, kteří by měli získat přístup ke službě PlayStation Now někdy v první polovině příštího roku. Zahrát si tak budou moci i bez konzole PlayStation 3, ale potřebovat budou rychlé internetové připojení s minimálním zpožděním, aby hra nelagovala.

Použití služby bude snadné, prostě do nabídky Samsung Smart Hub přibyde aplikace PlayStation Now, která využije výkon vzdálených cloudových serverů, jež dodají potřebný výkon i data a úložný prostor pro zaznamenání pokroku v hrách a herního profilu. To ale pochopitelně nebude zdarma, čili každou z nabízených her si budou zájemci moci zahrát za příslušný poplatek. Možné bude také hrát v režimu multiplayer, čili více hráču proti sobě či spolu.

Záměrem firmy Sony je dle slov jejího zástupce oslovení širokých mas potenciálních zákazníků, kteří budou moci k hraní využít "běžný" televizor. Otázka ale je, jak velký úspěch to bude mít a zda nakonec nebude pohodlnější a jistější zakoupení konzole, do čehož bude zasahovat také cena. Příležitostní hráči by ale mohli být spokojeni.

Firmy Samsung ani Sony zatím neprozradily konkrétní datum, kdy bude nová služba k dispozici a ani se nezmínily o jejím rozšiřování do dalších regionů. Samsung ale plánuje provést první demonstraci již na veletrhu CES 2015 v Las Vegas, který odstartuje příští týden.

Zdroj: Hexus.net