www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie
, , aktualita
Společnosti Panasonic, Samsung, Sony a X6D Limited (XPAND 3D) včera spustily program s názvem "Full HD 3D Glasses Initiative", který má za cíl standardizovat 3D aktivní brýle pro spotřebitele.
reklama
V rámci tohoto programu jsou licencovány technologie pro 3D aktivní brýle využívající infračerveného signálu a Bluetooth. Všechny informace včetně licenčních poplatků a požadavků získají případní zájemci na oficiálních webových stránkách Iniciativy s názvem www.fullhd3Dglasses.com. Panasonic, Samsung, Sony a XPAND 3D poprvé oznámili svůj záměr na vytvoření standardu pro RF a IR komunikační protokoly mezi 3D aktivními brýlemi a 3D displeji (televizory, počítači, monitory, projektory a 3D kiny) letos v srpnu. Podporu Iniciativě již vyjádřilo dvanáct velkých výrobců elektroniky: Changhong, FUNAI Electric, Hisense Electric, Hitachi Consumer Electronics, Mitsubishi Electric, Royal Philips Electronics, Seiko Epson, Sharp, SIM2 Multimedia, TCL, Toshiba a ViewSonic.Všechny společnosti plánují, že do konce listopadu otevřou první společné testovací centrum, které bude ověřovat kompatibilitu všech produktů vytvořených pod novým licenčním programem Full HD 3D Glasses Initiative.

Zdroj: Cdrinfo.com
Nejnovější články
OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur OLED TV do každé rodiny. Nejmenší model od LG by měl stát pod 1 000 eur
Podle spekulace by mělo LG představit svůj první OLED televizor se 48" obrazovkou ještě v letošním roce. Hlavním lákadlem nejmenšího modelu by měla být cena, která se údajně dostane pod magickou hranici 1 000 eur.
16.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh Online videopůjčovna Rakuten TV vstoupí na český trh
Služba pro streamování filmů a seriálů Rakuten TV oznámila velkou evropskou expanzi, která bude zahrnovat třicítku nových trhů včetně České republiky. Provozovatel také potvrdil spolupráci s dalšími výrobci televizorů a avizoval obsah v 8K rozlišení.
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března Apple představí konkurenta Netflixu už 25. března
Není žádným tajemstvím, že Apple připravuje svou vlastní službu pro streamování videa. K představení by mělo dojít ještě tento měsíc, ale originální obsah očekávejte až později. Co tedy nový konkurent Netflixu nabídne zpočátku?
15.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi Sony opravilo chybu blokující instalaci přehrávače Kodi
Sony odmítlo, že by záměrně blokovalo instalaci přehrávače Kodi ve svých televizorech s Android TV, údajně se jednalo o chybu. Po dvou měsících vydává opravnou aktualizaci, která by měla problém odstraňovat.
14.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV Philips plánuje další OLED TV na podzim, jednu bez Android TV
Na internet unikl seznam Philips OLED TV, které by měly být představeny ve druhé polovině roku 2019. Jedná se o několik modelů v úhlopříčkách 55" a 65", podle očekávání většinou s Android TV. Až na jednu výjimku.
13.3.2019, aktualita, Jáchym Šlik