www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie
, , aktualita
Společnosti Panasonic, Samsung, Sony a X6D Limited (XPAND 3D) včera spustily program s názvem "Full HD 3D Glasses Initiative", který má za cíl standardizovat 3D aktivní brýle pro spotřebitele.
K oblíbeným
reklama
V rámci tohoto programu jsou licencovány technologie pro 3D aktivní brýle využívající infračerveného signálu a Bluetooth. Všechny informace včetně licenčních poplatků a požadavků získají případní zájemci na oficiálních webových stránkách Iniciativy s názvem www.fullhd3Dglasses.com. Panasonic, Samsung, Sony a XPAND 3D poprvé oznámili svůj záměr na vytvoření standardu pro RF a IR komunikační protokoly mezi 3D aktivními brýlemi a 3D displeji (televizory, počítači, monitory, projektory a 3D kiny) letos v srpnu. Podporu Iniciativě již vyjádřilo dvanáct velkých výrobců elektroniky: Changhong, FUNAI Electric, Hisense Electric, Hitachi Consumer Electronics, Mitsubishi Electric, Royal Philips Electronics, Seiko Epson, Sharp, SIM2 Multimedia, TCL, Toshiba a ViewSonic.Všechny společnosti plánují, že do konce listopadu otevřou první společné testovací centrum, které bude ověřovat kompatibilitu všech produktů vytvořených pod novým licenčním programem Full HD 3D Glasses Initiative.

Zdroj: Cdrinfo.com
Nejnovější články
Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu Jaké televizory nabídnou AirPlay 2? Podívejte se na seznam od Applu
AirPlay 2 umožňuje streamovat obsah z iPhonu, iPadu či Macu na jiné zařízení, a to dokonce chytrý televizor. Pokud hledáte televizor s AirPlay 2, pomůže vám tento seznam kompatibilních modelů.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA Číňané přišli o poslední díl Game of Thrones. Kvůli obchodní válce s USA
Obchodní válka mezi Čínou a USA mělo nečekané důsledky pro čínské fanoušky seriálu Hra o trůny. Závěrečný díl si nemohli pustit legální cestou, neboť vlastník práv pro tamní trh jej zablokoval, a to údajně na žádost čínské vlády.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele Pioneer a Onkyo budou mít nového majitele
Trh s audio produkty pro domácnost se v budoucnu zase o něco zmenší, tedy alespoň co se týče vlastníků. Americký gigant Sound United spolkne příslušnou divizi korporace Onkyo, která zahrnuje také značky Pioneer nebo Integra.
21.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS Steam Link konečně dorazil na Apple TV a iOS
S ročním zpožděním se na Apple TV, iPhony a iPady dostala aplikace Steam Link, která na uvedená zařízení umožňuje streamovat hry z počítače. Společnost Valve tak patrně vyřešila problém s Applem, kvůli které byla aplikace původně odmítnuta.
19.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie Wechip X88 Pro: levné multimediální centrum se 4K a Androidem Pie
V čínských e-shopech se nedávno objevil nový přírůstek mezi „TV boxy“ na architektuře ARM. Wechip X88 Pro stojí jen pár desítek dolarů, ale poradí si s rozlišením 4K UHD a využívá nejaktuálnější verzi Androidu.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik