www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>
>

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie

Sony, Panasonic aspol. začínají se standardizací 3D aktivní technologie
, , aktualita
Společnosti Panasonic, Samsung, Sony a X6D Limited (XPAND 3D) včera spustily program s názvem "Full HD 3D Glasses Initiative", který má za cíl standardizovat 3D aktivní brýle pro spotřebitele.
reklama
V rámci tohoto programu jsou licencovány technologie pro 3D aktivní brýle využívající infračerveného signálu a Bluetooth. Všechny informace včetně licenčních poplatků a požadavků získají případní zájemci na oficiálních webových stránkách Iniciativy s názvem www.fullhd3Dglasses.com. Panasonic, Samsung, Sony a XPAND 3D poprvé oznámili svůj záměr na vytvoření standardu pro RF a IR komunikační protokoly mezi 3D aktivními brýlemi a 3D displeji (televizory, počítači, monitory, projektory a 3D kiny) letos v srpnu. Podporu Iniciativě již vyjádřilo dvanáct velkých výrobců elektroniky: Changhong, FUNAI Electric, Hisense Electric, Hitachi Consumer Electronics, Mitsubishi Electric, Royal Philips Electronics, Seiko Epson, Sharp, SIM2 Multimedia, TCL, Toshiba a ViewSonic.Všechny společnosti plánují, že do konce listopadu otevřou první společné testovací centrum, které bude ověřovat kompatibilitu všech produktů vytvořených pod novým licenčním programem Full HD 3D Glasses Initiative.

Zdroj: Cdrinfo.com
Nejnovější články
Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K Xiaomi uvedlo 150” Mijia Laser Projector 4K
Laserový projektor od Xiaomi s označením Mijia je na trhu už nějaký ten pátek. Doposud byl ale k dispozici jen s Full HD rozlišením. To se nyní mění a nedávno byla představená aktualizovaná verze se 4K rozlišením.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p Nový firmware pro GoPro Fusion přinese 5.8K video i 24p
Společnost GoPro aktualizuje svou 360° kamerku Fusion. Ta bude nyní umět až 5.8K video záznam (5.6K po složení do sférického). Vedle toho přibude i možnost záznamu ve filmových 24 snímcích za sekundu a další vylepšení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO Netflix se více obává hry Fortnite než konkurenčního HBO
V dopise akcionářům Netflixu jsme se dozvěděli jednu zajímavou skutečnost. Hra Fortnite je tak extrémně úspěšná, že je pro Netflix větší hrozbou než jiné streamovací služby, proti kterým se nesnaží nějak zvlášť bojovat.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá Netflix zdražuje o 13 až 18%, výroba vlastních pořadů je drahá
Populární streamovací služba Netflix se rozhodla navýšit ceny předplatného o nemalých 13 až 18 %. Může za to především nákladná výroba vlastních pořadů, ale licenční poplatky také nezůstávají stranou.
18.1.2019, aktualita, Milan Šurkala
HDR: povinná výbava nové televize? HDR: povinná výbava nové televize?

Význam 4K už známe, ale ve specifikacích televizorů se nyní objevují pojmy jako HDR10, HDR10+, Dolby Vision nebo HLG. Co přesně tyto zkratky znamenají a opravdu je potřebujeme mít v televizoru? To vše si dnes vysvětlíme.

15.1.2019, článek, Jakub Doležal2 komentáře