Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony oživilo svou nabídku videokamer o dvě novinky

4.4.2012, Pavel Zubatý, aktualita
Japonská stálice Sony vydala dva nové modely videokamer, které mají upevnit pozici této společnosti na trhu. Jedná se o modely HDR-PJ760V a HDR-PJ710V z řady Handycam. Podporují natáčení ve Full HD i promítání pomocí vestavěného projektoru.
Japonský výrobce elektroniky Sony uvedl na trh dvě nové videokamery., které mají posílit jeho pozici na trhu. Tyto nové modely z řady Handycam nesou označení HDR-PJ760V a HDR-PJ710V. Podporují natáčení v rozlišení Full HD. Vestavěný projektor pak umožňuje promítat na jakoukoliv zeď nebo jiný plochý objekt s dostatečně velkým homogenním povrchem. Maximální úhlopříčka je v tomto případě 100 “ s rozlišením 640 × 360 px.

Sony HDR-PJ760V je dodáváno s 96 GB vnitřní paměti, kdežto slabší model HDR-PJ710V má pouhých 32 GB. V obou případech je přitom možné paměť rozšířit pomocí slotů na MS a SD karty. Stejně se tak nové kamery mohou pochlubit snímačem Exmor R CMOS, který dokáže nahrávat za stavu nízké světelnosti. V takovém případě má zhruba dvojnásobnou citlivost ve srovnání s konvenčními snímači.


Dále jsou tyto přístroje vybaveny filtrem ClearVid pro zvýšení kvality záznamu i grafickým procesorem BIONZ. Rozlišení videa sice činí 1920 × 1080 px, ale kamera dokáže fotit snímky o maximální velikosti 24,1 Mpx. Součástí obou modelů je optika Carl Zeiss Vario-Sonnar T s 10násobným optickým zoomem, GPS přijímač s mapami NAVTEQ, 3“ obrazovka Xtra Fine LCD, konektor USB a HDMI výstup. Na americkém trhu bude nová Sony Handycam HDR-PJ760V k dostání za 1599 $ (necelých 30 000 Kč), kdežto levnější model HDR-PJ710V bude stát 1299 $ (přes 24 000 Kč).Zdroj: HiTechReview, HWP
reklama
reklama