www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo
, , aktualita
Po pozastavení, které způsobily problémy s předchozí verzí firmwaru, už se aktualizace na Android TV Oreo opět šíří na televizory od Sony. Připomeňte si, zda má na upgrade softwaru nárok také váš model.
K oblíbeným
reklama
Sony začalo šířit Android TV Oreo na své televizory už v prosinci loňského roku, distribuce mezi evropské zákazníky potom byla zahájena letos v únoru. Nebyla ovšem dokončena podle plánů. O několik týdnů později byl update přerušen kvůli problémům se zvukem, které se objevovaly u soundbaru, AV receiveru nebo systému domácího kina připojeného přes HDMI ARC. Proto byly pozastaveny automatické aktualizace, které si televizor sám stáhne z internetu a následně (případně po potvrzení uživatelem) nainstaluje. K dispozici zůstala pouze možnost manuální instalace, při které si uživatel musí potřebný balíček stáhnout z oficiálních stránek podpory. Této možnosti mohli využít zkušenější uživatelé, kteří už nechtěli čekat, a přitom nepoužívali některé z výše uvedených audio zařízení připojené přes HDMI ARC.
 
 
Vývojářům ze Sony se ovšem chybu povedlo vyřešit a v současné době pokračují automatické aktualizace televizorů na Android TV Oreo. Evropou se firmware s označením v.6.6510 šíří od minulého týdne (v USA už od konce dubna jako v6.5850). Aktualizovat by tedy měli také uživatelé, kteří už dříve přešli na novou verzi Android TV. Kromě výše uvedeného řeší firmware také problém se zvukem při přehrávání některých formátů souborů pomocí interní aplikace přehrávače videa, vylepšuje předvolby seznamu kanálů nebo obnovuje funkci vyhledávání podle názvu v programovém průvodci. Připomeňme, že aktualizace Android TV Oreo přináší třeba přepracovanou domovskou obrazovku a řadu dalších novinek od Googlu a Sony, o kterých jsme psali zde.
 
Nárok na Android TV Oreo mají televizory japonského výrobce z let 2016 až 2019. Kompletní seznam kompatibilních modelů uvádíme níže:
  • Modelové řady z roku 2016: XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 a ZD9
  • Modelové řady z roku 2017: XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1
  • Modelové řady z roku 2018: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8
  • Modelové řady z roku 2019: AG8, XG80, XG81, XG83 a XG90.
Sony naznačilo, že své televizory plánuje aktualizovat na Android TV Pie, ale prozatím nezveřejnilo ani přibližný časový harmonogram. Cílem Googlu je zrychlit aktualizace své televizní platformy tak, aby jejich aktuální verze dohnala smartphony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die" Další film s agentem 007 ponese titul "No Time To Die"
Tvůrci přístího filmu o agentovi 007 opět "popustili uzdu" nezměrné fantazii a poněkolikáté pojmenovali film velmi podobně jako předchozí díly. Připravovaný 25. díl se totiž bude jmenovat "No Time To Die".
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss Bude Matrix 4, zahraje si v něm Reeves i Anne-Moss
Už od vzniku posledního dílu Matrixu se spekuluje nad tím, zda bude čtvrtý díl této ságy. Nyní je jasno. Matrix 4 bude a zahraje si v něm Keanu Reeves i Carrie Anne-Moss, které známe z předchozích dílů.
22.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena Sony a Marvel mají rozepře: existence Spider-Mana v MCU ohrožena
Finance možná způsobí, že se už Spider-Man neobjeví v dalších filmech od Marvel Studios. Společnosti Disney, která vlastní Marvela, a Sony, která vlastní práva na Spider-Mana, se totiž nedohodly na dalším postupu. Kvůli penězům.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně Apple TV+ nejpozději v listopadu za $9,99 měsíčně
Oficiální uvedení Apple TV+ na sebe ještě nechává čekat, na internet ale prosakují další informace. Hovoří se např. o tom, že se tak stane do listopadu a také to, že bude stát $9,99 měsíčně. Prosakují ale i informace o připravovaných seriálech.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi Netflix připravuje 3dílný dokument o Billu Gatesovi
Netflix připravuje spoustu vlastního obsahu a jedním z nich bude i 3dílná dokumentární série o Billu Gatesovi. Ta se ale nebude věnovat primárně jeho působení v Microsoftu jako spíše jeho působení poté.
21.8.2019, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře