www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo
, , aktualita
Po pozastavení, které způsobily problémy s předchozí verzí firmwaru, už se aktualizace na Android TV Oreo opět šíří na televizory od Sony. Připomeňte si, zda má na upgrade softwaru nárok také váš model.
K oblíbeným
reklama
Sony začalo šířit Android TV Oreo na své televizory už v prosinci loňského roku, distribuce mezi evropské zákazníky potom byla zahájena letos v únoru. Nebyla ovšem dokončena podle plánů. O několik týdnů později byl update přerušen kvůli problémům se zvukem, které se objevovaly u soundbaru, AV receiveru nebo systému domácího kina připojeného přes HDMI ARC. Proto byly pozastaveny automatické aktualizace, které si televizor sám stáhne z internetu a následně (případně po potvrzení uživatelem) nainstaluje. K dispozici zůstala pouze možnost manuální instalace, při které si uživatel musí potřebný balíček stáhnout z oficiálních stránek podpory. Této možnosti mohli využít zkušenější uživatelé, kteří už nechtěli čekat, a přitom nepoužívali některé z výše uvedených audio zařízení připojené přes HDMI ARC.
 
 
Vývojářům ze Sony se ovšem chybu povedlo vyřešit a v současné době pokračují automatické aktualizace televizorů na Android TV Oreo. Evropou se firmware s označením v.6.6510 šíří od minulého týdne (v USA už od konce dubna jako v6.5850). Aktualizovat by tedy měli také uživatelé, kteří už dříve přešli na novou verzi Android TV. Kromě výše uvedeného řeší firmware také problém se zvukem při přehrávání některých formátů souborů pomocí interní aplikace přehrávače videa, vylepšuje předvolby seznamu kanálů nebo obnovuje funkci vyhledávání podle názvu v programovém průvodci. Připomeňme, že aktualizace Android TV Oreo přináší třeba přepracovanou domovskou obrazovku a řadu dalších novinek od Googlu a Sony, o kterých jsme psali zde.
 
Nárok na Android TV Oreo mají televizory japonského výrobce z let 2016 až 2019. Kompletní seznam kompatibilních modelů uvádíme níže:
  • Modelové řady z roku 2016: XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 a ZD9
  • Modelové řady z roku 2017: XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1
  • Modelové řady z roku 2018: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8
  • Modelové řady z roku 2019: AG8, XG80, XG81, XG83 a XG90.
Sony naznačilo, že své televizory plánuje aktualizovat na Android TV Pie, ale prozatím nezveřejnilo ani přibližný časový harmonogram. Cílem Googlu je zrychlit aktualizace své televizní platformy tak, aby jejich aktuální verze dohnala smartphony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize? Samsung letos ukončí výrobu LCD panelů, co to bude znamenat pro televize?
Samsung oznámil, že do konce roku 2020 ukončí produkci LCD panelů ve všech svých továrnách. Místo toho se chce zaměřit na QD-OLED a další technologie blízké budoucnosti. Přesto LCD TV s logem Samsungu zůstanou ještě nějaký čas na trhu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky Skylink odemkl rekordních 32 programů pro všechny zákazníky
Skylink pokračuje v rozšiřování nabídky volných programů, které jsou dostupné pro všechny zákazníky bez ohledu na předplacený balíček. Zahrnuje skoro čtyři desítky kanálů vysílající filmy, dokumenty, hudbu či dětské pořady.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru Huawei láká na další televizor, opět nabídne vysouvací kameru
Huawei příští týden představí na čínském trhu svůj druhý televizor. Nasvědčuje tomu vydaný teaser, který ukazuje vysouvací kameru. Nový model pravděpodobně nabídne ještě lepší parametry než současný.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma Netflix v dubnu 2020: nové seriály a filmy pro zpříjemnění pobytu doma
Nucený pobyt doma během pandemie COVID-19 si můžete zkrátit novými originály z produkce Netflixu, které budou mít premiéru během dubna. Přinášíme vám jejich kompletní seznam, abyste věděli, na co se připravit.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi Star Trek: Voyager se převleče do 4K. Díky AI a fanouškovi
Po 25 letech se seriál Star Trek: Voyager dočká nové verze s vyšší kvalitou obrazu. Postará se o ni jeden z fanoušků, který k tomu využije software založený na strojovém učení. Podívejte se na první ukázku.
30.3.2020, aktualita, Jáchym Šlik5 komentářů