www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo
, , aktualita
Po pozastavení, které způsobily problémy s předchozí verzí firmwaru, už se aktualizace na Android TV Oreo opět šíří na televizory od Sony. Připomeňte si, zda má na upgrade softwaru nárok také váš model.
K oblíbeným
reklama
Sony začalo šířit Android TV Oreo na své televizory už v prosinci loňského roku, distribuce mezi evropské zákazníky potom byla zahájena letos v únoru. Nebyla ovšem dokončena podle plánů. O několik týdnů později byl update přerušen kvůli problémům se zvukem, které se objevovaly u soundbaru, AV receiveru nebo systému domácího kina připojeného přes HDMI ARC. Proto byly pozastaveny automatické aktualizace, které si televizor sám stáhne z internetu a následně (případně po potvrzení uživatelem) nainstaluje. K dispozici zůstala pouze možnost manuální instalace, při které si uživatel musí potřebný balíček stáhnout z oficiálních stránek podpory. Této možnosti mohli využít zkušenější uživatelé, kteří už nechtěli čekat, a přitom nepoužívali některé z výše uvedených audio zařízení připojené přes HDMI ARC.
 
 
Vývojářům ze Sony se ovšem chybu povedlo vyřešit a v současné době pokračují automatické aktualizace televizorů na Android TV Oreo. Evropou se firmware s označením v.6.6510 šíří od minulého týdne (v USA už od konce dubna jako v6.5850). Aktualizovat by tedy měli také uživatelé, kteří už dříve přešli na novou verzi Android TV. Kromě výše uvedeného řeší firmware také problém se zvukem při přehrávání některých formátů souborů pomocí interní aplikace přehrávače videa, vylepšuje předvolby seznamu kanálů nebo obnovuje funkci vyhledávání podle názvu v programovém průvodci. Připomeňme, že aktualizace Android TV Oreo přináší třeba přepracovanou domovskou obrazovku a řadu dalších novinek od Googlu a Sony, o kterých jsme psali zde.
 
Nárok na Android TV Oreo mají televizory japonského výrobce z let 2016 až 2019. Kompletní seznam kompatibilních modelů uvádíme níže:
  • Modelové řady z roku 2016: XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 a ZD9
  • Modelové řady z roku 2017: XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1
  • Modelové řady z roku 2018: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8
  • Modelové řady z roku 2019: AG8, XG80, XG81, XG83 a XG90.
Sony naznačilo, že své televizory plánuje aktualizovat na Android TV Pie, ale prozatím nezveřejnilo ani přibližný časový harmonogram. Cílem Googlu je zrychlit aktualizace své televizní platformy tak, aby jejich aktuální verze dohnala smartphony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K Samsung uvede na trh další microLED TV, tentokrát s až 292" a 8K
Samsung začátkem roku představil televizor The Wall Luxury, který využívá technologii microLED a modulární konstrukci. Nyní víme, že se tento model začne prodávat v červenci a v několika úhlopříčkách.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR Nová služba Rakuten Sports funguje i v ČR
Provozovatel online videopůjčovny Rakuten TV přidává službu určenou sportovním fanouškům, která umožní sledovat zápasy japonské fotbalové ligy po celém světě. Není vyžadováno žádné předplatné a brzy bude databáze rozšířena o další sporty.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí? Xiaomi má v nabídce také soundbar. Co umí a kolik stojí?
Méně známým produktem v nabídce Xiaomi je soundbar. Nabízí docela slušné parametry ukryté v elegantním těle a kombinované se zajímavou cenou. Horší je to ovšem s dostupností, takže při objednání do ČR se může soundbar prodražit.
13.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci Nový horor Stevena Spielberga na Quibi pustíte jen v noci
Na nové streamovací službě Quibi by se měl objevit nový horor od slavného režiséra Stevena Spielberga. Ten bude zajímavý zejména tím, že jej nebude možné přehrát přes den, ale pouze v noci po západu Slunce.
11.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4 Skylink spustil nový e-shop, prodává v něm také přehrávač Tesla MediaBox QX4
Skylink v červnu spustil internetový obchod, kde umožňuje zákazníkům objednat vybavení pro příjem satelitní a internetové televize. Kromě zvýhodněných satelitních kompletů nabízí multimediální přehrávač pro využívání služby Skylink Live TV.
10.6.2019, aktualita, Jáchym Šlik