www.tvfreak.cz
>
>
>
>
>

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo
, , aktualita
Po pozastavení, které způsobily problémy s předchozí verzí firmwaru, už se aktualizace na Android TV Oreo opět šíří na televizory od Sony. Připomeňte si, zda má na upgrade softwaru nárok také váš model.
K oblíbeným
reklama
Sony začalo šířit Android TV Oreo na své televizory už v prosinci loňského roku, distribuce mezi evropské zákazníky potom byla zahájena letos v únoru. Nebyla ovšem dokončena podle plánů. O několik týdnů později byl update přerušen kvůli problémům se zvukem, které se objevovaly u soundbaru, AV receiveru nebo systému domácího kina připojeného přes HDMI ARC. Proto byly pozastaveny automatické aktualizace, které si televizor sám stáhne z internetu a následně (případně po potvrzení uživatelem) nainstaluje. K dispozici zůstala pouze možnost manuální instalace, při které si uživatel musí potřebný balíček stáhnout z oficiálních stránek podpory. Této možnosti mohli využít zkušenější uživatelé, kteří už nechtěli čekat, a přitom nepoužívali některé z výše uvedených audio zařízení připojené přes HDMI ARC.
 
 
Vývojářům ze Sony se ovšem chybu povedlo vyřešit a v současné době pokračují automatické aktualizace televizorů na Android TV Oreo. Evropou se firmware s označením v.6.6510 šíří od minulého týdne (v USA už od konce dubna jako v6.5850). Aktualizovat by tedy měli také uživatelé, kteří už dříve přešli na novou verzi Android TV. Kromě výše uvedeného řeší firmware také problém se zvukem při přehrávání některých formátů souborů pomocí interní aplikace přehrávače videa, vylepšuje předvolby seznamu kanálů nebo obnovuje funkci vyhledávání podle názvu v programovém průvodci. Připomeňme, že aktualizace Android TV Oreo přináší třeba přepracovanou domovskou obrazovku a řadu dalších novinek od Googlu a Sony, o kterých jsme psali zde.
 
Nárok na Android TV Oreo mají televizory japonského výrobce z let 2016 až 2019. Kompletní seznam kompatibilních modelů uvádíme níže:
  • Modelové řady z roku 2016: XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 a ZD9
  • Modelové řady z roku 2017: XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1
  • Modelové řady z roku 2018: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8
  • Modelové řady z roku 2019: AG8, XG80, XG81, XG83 a XG90.
Sony naznačilo, že své televizory plánuje aktualizovat na Android TV Pie, ale prozatím nezveřejnilo ani přibližný časový harmonogram. Cílem Googlu je zrychlit aktualizace své televizní platformy tak, aby jejich aktuální verze dohnala smartphony.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


Nejnovější články
Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum Smart TV sledují své uživatele, ukázal výzkum
Vědci z Princeton University se podívali na zoubek chytrým televizím a instalovaným aplikacím pro nabízené kanály. Zjistilo se, že většina z nich sleduje své uživatele a vytváří si jejich sledovací profily pro další využití.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů Netflix má české rozhraní, letos přidá 150 českých filmů
Streamovací služba Netflix výrazně rozšiřuje svůj český záběr. Jednak přináší rozhraní v češtině, jednak přichází se značně širší nabídkou českých seriálů a filmů. Do konce roku má přibýt 150 dalších.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení Disney+ s výraznou slevou pod $5 měsíčně při 3letém předplacení
Streamovací služba Disney+ sice zahájí svou činnost až za měsíc, ale už dnes si ji můžete v některých zemích předplatit. Pokud zaplatíte rovnou 3 roky najednou, cena se dostane z $6,99 měsíčně v průměru na méně než 5 dolarů.
11.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer Star Trek: Picard ukazuje oficiální trailer
Sir Patrick Stewart se vrací do role kapitána Jean-Luc Picarda. Už za necelého čtvrt roku je tu Star Trek: Picard, což bude 10dílný streamovaný seriál, ve kterém uvidíme i další hrdiny z předchozích dílů vesmírné ságy.
8.10.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu Streamovací války: Amazon Fire TV bez Disney, ten zas bez Netflixu
Streamovací služby jsou čím dál více důležitějšími zdroji příjmů a války mezi jednotlivými systémy nabírají obrátky. Amazon tak na svém Fire TV nechce nabízet aplikace od Disney, ten zase nechce zobrazovat reklamy Netflixu.
6.10.2019, aktualita, Milan Šurkala