Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony obnovilo aktualizace televizí na Android TV Oreo

31.5.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Po pozastavení, které způsobily problémy s předchozí verzí firmwaru, už se aktualizace na Android TV Oreo opět šíří na televizory od Sony. Připomeňte si, zda má na upgrade softwaru nárok také váš model.
Sony začalo šířit Android TV Oreo na své televizory už v prosinci loňského roku, distribuce mezi evropské zákazníky potom byla zahájena letos v únoru. Nebyla ovšem dokončena podle plánů. O několik týdnů později byl update přerušen kvůli problémům se zvukem, které se objevovaly u soundbaru, AV receiveru nebo systému domácího kina připojeného přes HDMI ARC. Proto byly pozastaveny automatické aktualizace, které si televizor sám stáhne z internetu a následně (případně po potvrzení uživatelem) nainstaluje. K dispozici zůstala pouze možnost manuální instalace, při které si uživatel musí potřebný balíček stáhnout z oficiálních stránek podpory. Této možnosti mohli využít zkušenější uživatelé, kteří už nechtěli čekat, a přitom nepoužívali některé z výše uvedených audio zařízení připojené přes HDMI ARC.
 
 
Vývojářům ze Sony se ovšem chybu povedlo vyřešit a v současné době pokračují automatické aktualizace televizorů na Android TV Oreo. Evropou se firmware s označením v.6.6510 šíří od minulého týdne (v USA už od konce dubna jako v6.5850). Aktualizovat by tedy měli také uživatelé, kteří už dříve přešli na novou verzi Android TV. Kromě výše uvedeného řeší firmware také problém se zvukem při přehrávání některých formátů souborů pomocí interní aplikace přehrávače videa, vylepšuje předvolby seznamu kanálů nebo obnovuje funkci vyhledávání podle názvu v programovém průvodci. Připomeňme, že aktualizace Android TV Oreo přináší třeba přepracovanou domovskou obrazovku a řadu dalších novinek od Googlu a Sony, o kterých jsme psali zde.
 
Nárok na Android TV Oreo mají televizory japonského výrobce z let 2016 až 2019. Kompletní seznam kompatibilních modelů uvádíme níže:
  • Modelové řady z roku 2016: XD70, XD75, XD80, SD80, XD83 a ZD9
  • Modelové řady z roku 2017: XE80, XE83, XE85, XE90, XE93, XE94 a A1
  • Modelové řady z roku 2018: XF75, XF80, XF83, XF85, XF87, XF90 a AF8
  • Modelové řady z roku 2019: AG8, XG80, XG81, XG83 a XG90.
Sony naznačilo, že své televizory plánuje aktualizovat na Android TV Pie, ale prozatím nezveřejnilo ani přibližný časový harmonogram. Cílem Googlu je zrychlit aktualizace své televizní platformy tak, aby jejich aktuální verze dohnala smartphony.