Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony má nové minikamery

6.9.2010, Jan Vítek, aktualita
Společnost Sony si stejně jako jiní výrobci připravila řadu miniaturních videokamer, které v jejím podání připomínají spíše chytré telefony. Jedná se o modely MHS-TS20 a MHS-TS10 s velkým dotykovým displejem a označují se jako Bloggie.
Nové malé videokamery do kapsy Sony MHS-TS20 a MHS-TS10 jsou tedy určené pro občasné filmování záběrů, které se následně umístí třeba na osobní web (od toho označení Bloggie). Nejzajímavějším prvkem asi bude integrovaná 3palcová LCD obrazovka s dotykovou kapacitní vrstvou, což použila již také firma JVC u svých modelů Picsio či Samsung u HMX-E10.Technologicky nové Bloggie nijak nezaostávají. Nabízejí záznam v rozlišení Full HD (1080p), kromě rozhraní USB obsahují rovněž výstup HDMI a o zachytávání videa a fotografií se postará 12,8megapixelový senzor typu CMOS. Pojďme si to ale trošku rozvést.

Kromě rozlišení 1080/30p si můžeme nastavit ještě 720/60p a 720/30p, takže tu nejsou žádná standardní rozlišení. Fotografie mohou mít tři rozlišení, z nichž to největší je 12 megapixelů. Zmíněn byl rovněž makrorežim dovolující zaostřit na vzdálenost cca 10 centimetrů. Modely MHS-TS20 a MHS-TS10 se od sebe liší velikostí interní paměti - 8 GB a 4 GB, které však nejdou rozšířit, protože paměťový slot zde budeme hledat marně. Nebudeme se ale už divit tomu, že baterie jsou také vestavěné a to samé platí o USB kabelu.


Při natáčení je možné kameru držet vertikálně i horizontálně, přičemž obraz vyplní celou plochu displeje. Vertikálně zaznamená videa však budou stále ve standardním poměru stran 16:9, pouze budou mít široké postranní černé pruhy. Samotné kamery mají v sobě také zaznamenán obslužný software pracující pod OS Windows i Mac. Ten vyžaduje instalaci, takže se nespouští přímo z nich.

Sony také do nabídky přidalo službu Personal Space, která slouží podobně jako Picasa či FlipShare jako online úložiště fotek a videí. S koupí videokamery Bloggie dostaneme 1 GB prostoru zdarma, ovšem prozatím Sony nenabízí možnost si přikoupit další prostor.

Obě nové videokamery přijdou na trh letos v říjnu. Model MHS-TS10 s kapacitou 4 GB se bude prodávat za 180 USD, kdežto MHS-TS20 s 8 GB za cenu o 20 USD vyšší.

Zdroj: camcorderinfo.com