Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony Channel Editor: udělejte si pořádek v TV kanálech

19.7.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony vydalo program, pomocí kterého lze pohodlněji editovat seznam naladěných televizních programů. Budete k tomu potřebovat podporovaný televizor, USB flash disk a počítač. Nástroj navíc umí česky.
I přesto, že jsou televizory stále chytřejší a chytřejší, uspořádání a úprava naladěných kanálů zůstává nadále nepříjemnou, ale takřka nutnou činností. Přece jen práce s dálkovým ovladačem není nejpohodlnější, pro majitele televizorů od Sony však máme dobrou zprávu. Japonský výrobce pro své evropské zákazníky v tichosti vydal program Sony Channel Editor, který umožňuje pracovat se seznamem televizních kanálů o něco pohodlněji, a to na monitoru vašeho počítače. Pojďme se ve stručnosti podívat, co program umí a jak si jej můžete stáhnout.
 
 
Hned na začátku potěší, že Sony Channel Editor podporuje (kromě mnoha jiných jazyků) češtinu a slovenštinu, takže se nemusíte bát si program stáhnout ani v případě, že si s cizími jazyky příliš nevěříte. Program nabízí velmi jednoduché uživatelské rozhraní, ale na druhou stranu je velmi svižný a nezabírá v počítači skoro žádné místo. Stáhnout si jej můžete z oficiálních stránek. Nejprve rozbalíte stažený soubor ZIP a spustíte instalátor, který vás provede velmi rychlým procesem instalace. Potom už dojde ke spuštění nástroje, ale než jej začnete využívat, musíte do počítače přenést seznam programů z vašeho televizoru. K tomu budete potřebovat USB flash disk, který vložíte do televizoru a v nastavení spustíte export TV programů (postup se liší u modelů s Android TV a bez něj; podporovány jsou modely od roku 2012):
 
  • Postup pro televizory s Android TV: [Home] (Domů) > [Settings] (Nastavení) > [Channel Setup] (Nastavení kanálů) > [Digital setup] (Digitální nastavení) > [Technical Set-up] (Technické nastavení) > [Program List Transfer] (Přenos seznamu programů) > [Export] (Exportovat)
  • Postup pro televizory bez Android TV: [Home] (Domů) > [Settings] (Nastavení) > [System Settings] (Systémová nastavení) > [Channel Set-up] (Nastavení kanálů) > [Digital set-up] (Digitální nastavení) > [Technical Set-up] (Technické nastavení) > [Program List Transfer] (Přenos seznamu programů) > [Export] (Exportovat)
Potom USB flash disk vložíte do počítače a v programu Sony Channel Editor kliknutím na tlačítko v levém horním rohu otevřete soubor sdb.xml. Následně se vám zobrazí seznam TV kanálů (i rádiových stanic), přičemž můžete přepínat mezi pozemním a satelitním vysíláním. Programy můžete seřadit ručně, případně automaticky podle abecedy. Pomocí vyhledávacího pole je možné snadno najít požadovaný kanál a nechybí ani možnost smazání. V neposlední řadě lze v nástroji vytvářet a upravovat seznamy oblíbených kanálů.Jakmile budete mít hotovo, je nutné seznam (opět pomocí tlačítka vlevo nahoře) uložit na USB flash disk, který vložíte do televizoru a provedete import programů.
 
Zdroj: Sony.cz