Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sony bude vyrábět méně televizorů, ale více konzolí

9.12.2014, Pavel Zubatý, aktualita
Kvůli prodělečnému prodeji televizorů chce Sony po dobu následujících tří let vyrábět menší počet jejich modelů. Místo toho se japonská značka více soustředí na konzole PlayStation a nové služby.

Společnost Sony patřila po dekády mezi přední výrobce televizorů. S nástupem plazmy a LCD však sláva jejich televizorů začala pohasínat. Televizní divize Sony je od té doby skoro každé čtvrtletí ve ztrátě. Společnost sice v posledních letech výrazně zredukovala počet modelů televizorů. Očividně to nestačilo.


První náměstek generálního ředitele pro plánování Hiroki Tokoti na tiskové konferenci prohlásil, že Sony bude v průběhu následujících tří let vyrábět méně televizorů a Smartphonů. Už dříve Sony prohlásila, že díky rozlišení 4K Ultra HD bude jejich televizní divize opět v černých číslech. Hiroki Tokoti dále oznámil, že se Sony už nebude hnát za podílem na trhu. Místo toho se zaměří na to, aby jejich televizory byly opět ziskové, i kdyby kvůli tomu měli zažít 30procentní propad tržeb.


Vypadá to, že se Sony zaměří na hrstku hi-endových modelů televizorů. Ty budou vybaveny platformou Android TV, kterou Sony bude používat již od příštího roku. Android TV společnosti Google nabídne mezi svými aplikacemi hry konzolového typu. Od roku 2015 bude Android TV přítomna též v televizorech Sharp a Philips.

Na druhou stranu ale porostou investice Sony do konzolí PlayStation. Japonská značka nabídne více her, ale i televizních, hudebních a video služeb. Momentálně Sony nabízí beta verzi služby PlayStation Now. Ta umožňuje hrát hry, které jsou streamovány z cloudu přímo do televizoru nebo tabletu. Děje se tak bez nutnosti vlastnit konzoli PlayStation. Další nedávno představenou službou je PlayStation Vue. Tato placená služba umožňuje streamování televizních kanálů po Internetu. K tomu se již delší dobu hovoří o službě, která vlastníkům PlayStation 4 nabídne filmy v rozlišení 4K. Sony doufá, že se jim podaří zvýšit tržby PlayStation o 25 procent.

Japonský výrobce navíc sníží počet modelů smartphonů a navýší svou účast v sektoru obrazových snímačů. Ty jsou součástí fotoaparátových modulů, které Sony dodává několika (úspěšnějším) výrobcům mobilních telefonů. Nové modely televizorů Sony a další novinky budou představeny již v lednu na veletrhu CES 2015.

Zdroj: FlatpanelsHD